Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, cu speranta pentru ziua de maine!


Recommended Posts

Salut, Gheţar!

 

Viviana, La mulţi ani! pentru mama ta. Să fie sănătoasă şi să îi organizezi cât mai multe zile de naştere. 

 

Ce să vă zic... nu prea am făcut mare lucru în uichend... Am mâncat, decât [:D]. văcuţă, gen. Cine a zis "puţin şi bun", nu ştiu la ce se gândea. Am şi trebăluit, că doar am mâncat ce am gătit. Şi gătitul presupune multe chestii colaterale şi tot aşa... 

 

De dimineaţă m-a lovit rău ziua de luni, dar...

post-109349-3538_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 533
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai rău era dacă se ducea cursorul pe pozitiv... [:D]

 

coreeect [:D]

 

io-s cam ametita, tocma' ce suna copchilu cel mare sa imi zica ca are festivitatea de dat diplome la scoala fix in aceeasi zi la aceeasi ora cu sora-sa. si el are si rol in sceneta surpriza pentru cei de la gradi..... nu stiu ce pisici sa fac. am sa incerc sa vorbesc cu doamna de la scoala sa vad cat de importanta e festivitatea si daca putem intarzia ...... cah. nasol asa!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, exact asa patim si noi de cand e Iana la gradinita, fix in acelasi timp au sarbatorile amandoua. Si daca nu e asa, atunci se suprapun cu vreo programare la dr. obtinuta cu greu. Asta se va intampla miercuri, cand toti copiii de la Chira din clasa prezinta parintilor un proiect despre apa, la care au muncit din greu, iar eu am programare la dentist (nu e urgenta, e de rutina la 6 luni, dar daca o pierd cine stie cand mai gasesc...), Forest e singura speranta sa chiuleasca o ora si sa spele rusinea... Buuun asta miercuri, da? Dupa care cantec, joc si voie buna pana luni. Liber pe toata ramura la scoala, ca e Inaltarea (parca!) joi. Ce atata scoala, frate?

Saptamana viitoare, pe 6, merg cu scoala la concertul anual pe care il tin pe treptele Palatului Belvedere, deci iar chiul in masa, si se duce luna iunie cat ai bate din palme. Vacanta luam pe 27 (multumesc pentru raspunsurile cu vacanta in Rom.!)

Date fiind circumstantele, am rezervat apartament la mare, in Croatia. Am zis noi ca nu mai mergem in Croatia ca ne-a iesit pe nas, dar pana la urma e cea mai apropiata mare. Si se pare ca sunt tentati si prietenii de aici sa mearga, cu doua fetite si ei, ar fi si mai bine. 

 

Didi, cum e copilul febril?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini.

 

Mada, nu te-am uitat; cum aflu ceva te anunt.

 

Si aici e liber la scoala joi si vineri, noi avem la job liber joi, dar mi-am luat si vineri vacanta.

Joi mergem pe o insula in Germania,  Mainau se cheama (la o ora de mers cu masina de noi); e ft frumos acolo...au casa palmierilor, a fluturilor...Marcia are ca tema fluturii la omul si mediul inconjurator, asa ca pica bine...sper sa gasesc trandafirii infloriti...presupun ca lalelele au disparut deja...se poate manca, bea o bere la terasa de pe marginea lacului Bodensee...au loc de joaca, o mini zoo....sa speram ca vremea va tine cu noi...de fapt, nu vreau sa fie prea cald, pt ca atunci e aglomerat...si cateva poze....

 

 

post-114840-0-54241900-1401110599_thumb.jpg

post-114840-0-54300600-1401110607.jpg

post-114840-0-93214800-1401110618.jpg

post-114840-0-15783700-1401110631.jpg

post-114840-0-35865500-1401110648_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu!!! i-am dat??? [:D]

 

Ral, negativu e pentru boala. ca nu e cuminte. si pentru luni daca vrei tu :)))) [pup] nu a fost cu intentie.... :))))

Nu-i problem .... as da si eu multe negative bilei da' nu reactioneaza decat la hepatobil, degeaba incerc eu cu altele :).

Mai e un pic din ziua asta incredibil de lunga, abia astept sa se termine, mai ales cand imi aud colegii vorbing in continuu si mai ales certandu-se si ridicand tonul unul la celalalt ... sunt enorm de obositori si agasanti. [batcap] [batcap] [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! 

 

azi e luni si e zi libera...iar afara e gri si sta sa ploua, iar! Toata noaptea ne-a plouat. Vreme numa` buna de lenevit, adica Nick, e si racit bocna si il doare toata carnea pe el si sta cu cutia de servetele langa cap... Sper sa nu ne ia si pe noi, eu cu piscoata, ca asta ne lipseste acum [fri]  Eu de dimineata am fost in priza prin casa cu gatit si spalat si curatenie. Acum am pus la cuptor sa fac budinca, rice pudding, si miroase toata casa numai a scortisoara si nutmeg...[pofticios] 

 

ralcat, sanatate si sper sa nu te mai deranjeze bila prea curand!  [flo2]

 

aalina, tu ce vesti ne dai de la dr? sper ca numai bune!  [:)]

 

Laura, ce fain ca aveti asa parc acolo! Cred ca s-au distrat copiii pe cinste!  [pk]  Bravo si pentru majorete!!!  [il]

 

Glimmer, a trecut ziua de luni... pana saptmana viitoare! [:D]

 

karula, vacanta de vara aici incepe anul asta pe 22 iulie, se invata pana tarziu in vara... si scoala reincepe la 1 sept, atunci o sa inceapa si Sophia gradinita. [bib]

 

Marcia, arata frumos in poze, acum sa vedem si tu cu ce poze te intorci  [soricel]

 

Bella, eu nu am mai fost la un film de vreo 4 ani, adica de cand eram gravida... nici prea curand nu cred ca apuc sa merg, desi mi-e dor... dar, nu avem cu cine o lasa pe mandra.  [:-@]

 

Mi-a facut capul calendar Sophia,  asculta de pe ipod povesti si cantecele si imi canta si imi spune povesti si danseaza... si are o voce si un volummm!!! ... si mai tre` s-o si aprobi si sa canti si cu ea, ca daca nu, te toaca la melodie pana spui ca ea  [alcool]  E cam bossy si ii cam place [ups] cand nu ii place cum ii canti iti spune: you`re too noisy! stop singining! stop talking... ca sa o las numa` pe ea  [fri]

 

 

Ma duc sa verific budinca!!  [yum]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...