Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pe Ghetar, cu speranta pentru ziua de maine!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 533
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 masoara 19’. Dragelor, m-am uitat pe o rigla, ca sa nu imi joace imaginatia vreo festa … pai 19’ inseamna vreo 23 cm …huh !!!

 

   Din categoria unde intri si peste ce dai :DD

   Zic sa va dau buna ziua si cand colo ce vaz...Buflea io te rog sa revizuiesti ori e 19 ' (inches) ori 23 cm ca nu se potrivesc neam, daca ti-a scapat un 1 in plus inaintea lu' 9 e ok dar sa o stim si noi. Altfel un americxan fara cunostinte de masuratori metrice face instant infarct daca aude ca ar exista lungimi de19 ' :DDDD  pentru imagine vizuala rapida o rigla are 12' adica 30 cm, pana la 19 mai rupi juma de rigla...

 

     Karula aduna sutele si mergi de vezi pe supercariflagilistica e un "must" o sa le placa fetelor, si tie daca nu te gandesti cat ai dat pe bilete:)). Noi l-am vazut cu bilete luate la juma de pret dar  la balcon, si apoi inca o data da mai in fatza, cu pret normal. E adevarat ca la balcon mai ca am dat mana cu Mary , a zburat razant pe langa , dar de jos esti mai in mijlocul actiunii. Asa ca io zic sa incepi sa ataci pusculitele fetelor:)si sa iei bilete bune daca se dau asa ca painea calda. Nu o sa regreti.

 

   In rest vad ca sunteti vesele si pline de energie, bai mai usurel cu transpiratiile ca vine caldura sa nu faceti vreun atac de inima ceva:))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahahaha ...Katy, chapeau Soro ...uite cine citeste cu atentie si apoi masoara si cu rigla. V-am prins ca nu sunteti atente la putzele mele si sunt ranita in sentimente.

Da Soro, 9' am vrut sa scriu, dar se pare ca ma gandeam la 19. Asa imi trebuie daca nu o las pe Michellina sa citeasca. Ea sigur, sigur ar fi "simtit" ca gresesc undeva.

 

Si Aqai, tu ce o dai la intors acum, ca Meseriasul merge si la Intelectuali ...sanchi ! Vrei sa cazi in picioare, sa nu iti ruinezi reputatia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai ramas cu gandul la carnat, las' ca stiu eu [:D]

Uite link catre un video:

 

 

Si apoi pe canalul ei gasesti alte minunatii [:)]

In general fara carnati [:D]

Ahhhj ...o stiu pe Jamila. Am incercat o data un tort diplomat dupa un video de-al ei. Nu mi-a iesit evident - ranjet. Mi s-a taiat crema de oua ...dar cred totusi ca Jamila este profesionista. Am vazut cum manuia o data o frisca, o orna, facea niste desene ...eu nici cu creionul pe hartie nu pot asa usor.

 

Fata asta cu farfuriavesela nu cred ca e profesionista ca mai da rateuri ...am vazut ieri o reteta in care aranjase foaia prost in tava ...s-a vazut clar unde a intrerupt filmarea, a indreptat greseala si a inceput iar sa filmeze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce paccate sa mai fac...deja ma certai cu sotul(ca "sta' acasa)...

fu cu maina la 'reparat"  nu-I mergea a/c si veni cu estimate ca treb sa plateascca 1500!!! sa nu dau ochii peste cap?/?

...asta dupa ce am mai dat vreo 1000 la masina mea.

 dar ma enerveza si va spun voua, ca el nu merge sa caute shopuri mai ieftine...ori cevva...se duc edoar la dealer [batcap] ...ca in 'ei" are incredere.

 

asta e una...

apoi a intrat iar un virus pe calculator...cica 'adus 'de mine si de willy...parca ma duc la vinatoare de virusi...si ii aduc si ii bag eu in computer...(mergea un ad, se auzea ceca in boxe fara sa fie nici un program deschis) bineinteles ca a trebuit sa-l faca si ca un sot priceput l-a facut dupa ce a tot vociferate.

 

alta...s-a stricat filtrul de apa...repede fuga la amazon sa cumpere altul...' hold your horses, boy"...pune mina si incearca de-l repara-l mai intii. iar bombaneli ca nu-I tihneste, ca mereu e ceva de facut la casa asta...dupa 30 min de vaitat l-a facut si pe asta.

 

I-am zis ca daca mai comenteaza mult am deja cardul la 2 tipi care repara prin casa-" husband's ur us" si ii chem imediat pe ei...daca el nu e disponibil. a mai zis el vreo 2...dar I-a trecut.

 

 noroc ca noi ne ciondanim...spunem una si alta...dar ne trece repede.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana sa ma dau mare cu cunostintele mele americane despre inch, mi-a taiat Katy macaroana. Era sa pic jos de pe scaun cand citii de 19' si gata eram cu intrebarea "da unde are loc sa intre?". Rinjet  [soricel]  . 

 

Alina, ati facut ceva special sa scapati de alergii? Desensibilizare cumva? 

Eu inca nu m-am apucat de cura cu ulei de chimen, in schimb beau vitamina C, ca cica si asta ar ajuta. Efect placebo sau ba, o fi disparut polenul care imi da alergie, vad ca m-a lasat mancarimea de pe cerul gurii, nu mai e asa de reaa. Va zic eu la anul daca are efect dupa ce mai fac experiente.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 :DD Mi-a sarit in ochi :) si recunosc smerit:) ca o si invidiam pe Buflea ce urechi  ascutite si fanteziste are:), parca zise ca la radio auzise minunea... Buflea mai ascute creionul ala pe post de tastatura ca ne dai emotii, nu vezi si aschi era sa se accidenteze...ce naiba:))

 

   Karula sa imi spui cand ai luat bilete, vezi ca ti-am dedicat profilul poate asa te ajut sa te hotarasti :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai.. Eu scriu de pe telefon si nu ii am pe aia de se rostogolesc de ras sau dau din gene. Ca tare mi - ar fi folosit acu'. Macar atat:))))

Aschi, desensibilizare nu, fiindca e sensibilizata simultan la mai multi alergeni. Merge doar daca e la unul singur. Ea e inca mica si poate ajungem si aici. Sau nu. Nimeni nu stie sa ne spuna ce va fi exact.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si sa revin si eu cu urari de bine pt parinti de strumph si mami de viv. Mai mult nu imi mai amintesc dupa atata tatum si tiger [:)]

Stiu doar ca si eu ca aqai ma gandesc ca poate asa sa arate si vreun flacau de al meu [il] Ce ti-e cu batranetea... [batcap]

Rox, da la scoala, ieri zi de desteptat profi, joi zi de desteptat guv si tot asa [fri]

Am facut si noi cozonac dupa jamila si a iesit bun. Apoi am facut pasca de cioco dupa bucataresele vesele nu am stiut si de farfurii. [:)]

 

Sanatate la toata lumea [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...