Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pe Ghetar, cu speranta pentru ziua de maine!


Recommended Posts

Atunci de ce se gasesc in cutii diferite, sub denumiri diferite ?

Eu am crezut ca praful de copt nu se stinge cu otzet si bicarbonatul, da ...si de aceea preferam eu praf de copt, ca era o miscare mai putzin.

Ti-am spus acelasi lucru mai sus.Stii bine .:)

 

 

Salutare ghetar, de la Berna!

Karula, vezi ca mai am putin si ajung la Viena.Asteapta-ma pe prima banca din Parcul trandafirilor.:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 533
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Elyda, tu pe unde te tot dai cu barca? la tv?

 

Dialogul surzilor. Dl decan: sa luam gift-cards de la o librarie sa dam awards.

 

Nu, ca gift cards sunt asimilate cu cash si intra la taxable benefits. sa se faca o lista cu cartile (cine ce vrea sa cumpere) si le comandam direct prim universitate la magazinul de carti.

 

nuuuu, ca se plange lumea ca monitorizam lista de lectura (capitolul unic si irepetabil, academic freedom). n-am putea mai bine sa luam totusi gift cards si cand facem formularele de impozit sa uitam de ele?

 

dean!!!!

 

un intreg departamentul academic n-a gasit de ani buni solutia la problema asta. 

 

dean, pun eu mana pe telefon si sun la magazin si ii intreb ce solutie au. (asta fiindca secretara lui e ... ailleurs)

 

bine bine da' zice vii si-mi spui.

 

sun. raspunde. imi pica fisa. noi avem magazinul nostru propriu in campus. inchid telefonul fara sa zic nici buna ziua.

 

ma duc la el in birou. dean, stii lista cu numele? o aflu. ei bine, stii ca avem magazin in campus (obvious) da. pai si de ce nu luam de acolo?

 

ooooo, se bucura, deci comandam la ei gift cards?????

 

GRRRRRRR!!!! trimitem memo la magazinul din campus ca persoanele x y si z pot sa-si ia carti de tz lei si sa ne factureze noua.

 

 

brilliant! pleaca fericit.

 

dar nu inainte sa-mi atraga atentia ca am zis library in loc de book-store. i-am reamintit ca vorbesc 3 limbi si inteleg 4. da, da, zice, banuiam eu, mormaie el.

 

inca o problema rezolvata de departamentul contabil...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca la tv.:))

Europa este extraordinara(cu mici exceptii).Mi-au placut locurile pe care le-am vazut.Austria stiam ca e superba, Viena e locul meu de suflet, Elvetia este la fel de frumoasa, dar Andorra m-a uimit.E superba , cladiri vechi din piatra dar intretinute bine, verdeata si cica au taxe 0.

Civilizatie, muzee, arta...aici nu o sa avem asa ceva nici peste 100 de ani.:((

 

Gata, ii dau Pisicutei un brat de fân (fac cu ochiul) si ma duc la culcare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea,

cand folosesti baking soda si amesteci cu otet, iaurt si cu restul de amestecatura"umeda", chimicalele reactioneaza imediat de aceea treb sa bagi totul repede la cuptor ca altfel daca o mai lasi "se lasa".

 

cand fol baking powder cu double acting,  compbinatia poate sa mai stea si se umfla la cuptor si mai tirziu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce rau imi pare de pisicutele voasstre si stiu cat de greu va este. eu nici nu vreau sa ma gindesc la asta.

 ieri a mancat pepper o bucata de plastic de marimea unui quarter, am gresit si noi ca am sarit sa I-o scoatem din gura si el...de frica ca I-o luam a inghitit-o...dar si acum stau cu grija.

 

la multi ani sarbatoritilor! si fratele meu e costel.

 

sper si sunt chiar sigura ca o sa se resolve cu dintisorii lui Turbo, eu imi imaginam mai rau pana sa vad poza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cine te uraste Soro atat de tare incat sa arunce cu prajituri in tine ?

 

Vad ca ati trecut cu gratie peste intrebarea mea culinara :

 

Care este diferenta dintre praf de copt sau bicarbonat de sodiu si cand se foloseste una sau alta ?

 

Alinta, sa iti traiasca fata ...

Buflea, Sunt prajituri care folosesc una alteori Alta ... Nu am ex acu la indemana, adika in cap :), dar as putea sa iti zic asa in scop didactic ca la foi Alba ca Zapada pe care le poftesc io de ceva timp am nevoie de amoniac, si n-am :(((( ...

Diferenta consta in faptul ca e Mai crocanta cu amoniac:)

 

Ach Strümpfescu, io citii aiurea postul tau... Credeam ca ai nevoie de ajutor in doborarea melcilor ... Dar erai precum tanarul se prezenta dragut si nu vroia nimik :))))

 

------------------

 

La Multi Ani Elyda

 

La Multi Ani copila de alinta

 

 

Edit: nu citisem Pan la capat... S-a lamurit cu praful vs bkcarbonat lumea.

 

Ca rog mult imi stergeti dubla?

Nu merge ascunserea dupa Handy ... Are dreptate madalina , si io is creta de cativa Ani

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...