Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 6


Recommended Posts

Poca nu stiu daca ti.au raspuns fetele.Eu n.am patit cu mucusuk sar nici n.am verificat.Piate e de la altceva?Eu patesc sa gasesc muci in laptele regurgitat.

Baby nu ma mai doare nimic.Dar mi.am schimbat papucii de casa cu altii mai buni ca na durwau si pe mine picioarele dar asa ca de oboseala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 683
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gata, am ajuns acasa.

A primit fetita mea 3 saci de hainute de la o verisoara. Ne.am aranjat pt urmatorul an jumate :))

Sunt rupta. A avut acum o criza de plans de 15 min si am crezut ca poate nu s.o fi saturat la tzitzi, asa ca am facut un biberon pe care bineinteles ca l.a refuzat. Pana la urma am leganat.o la vigeza mare si a tacut. Of , mila mi e de cele cu bebelusi plangaciosi.

Bravo Julie pt haine.

Si mie mi.a dat cumnata pt 0-6 lunu si jumate sunt deja mici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poca nu stiu daca ti.au raspuns fetele.Eu n.am patit cu mucusuk sar nici n.am verificat.Piate e de la altceva?Eu patesc sa gasesc muci in laptele regurgitat.

Baby nu ma mai doare nimic.Dar mi.am schimbat papucii de casa cu altii mai buni ca na durwau si pe mine picioarele dar asa ca de oboseala.

Nu știu de la ce a fost, dar sigur ieșise odata cu pişulucul...Azi n-a avut și nu îl duc la dr ca o zice ca-s nebună...am sunat ieri la peditel si cam asta a fost reacția. ..adică mi s-a explicat în mod discret că nu auziseră de așa ceva. ..dar dacă mai apare voi păstra scutecul și îl duc să îl vadă.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex saraca de tine! Te compatimesc! Dar stii ca bbii care adorm greu sunt cei mai inteligenti.Sa.ti fie macar asta consolare!

Si noi avem ritual de somn dar intre 10-12 adoarme.Si adoarme singura.Noaptea am alt copil.Nici nu.i aud gura; doar ca se mai agita/foieste/scanceste.

Ziua doarme in casa max 30 min legate si afara 1-2 ore. Si stam mult cu ea in brate ziua dar din ce in ce mai putin.

Sper ca pana la botez sa aiba un program sa pot sa merg linistita la coafor.Cu siguranta tb sa merg macar atunci dar daca as sti cand tb a.o alaptez as fi mai linistita.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aida, slabesc inelele si il pun in pozitia clasica, cradle , la titi opusa inelelor, sta ca intr=un hamac. Daca vreau sa il pun la titi cu inele, il dau jos din sling.

Mai merge slabite inelele si sarit pe loc pana aluneca mai jos bebe si ii dai titi la verticala.

 

Eu am tate mici, cupa B.

 

Azi mi-am comandat si wraptie mic.

 

Noi o luam de la capat cu ochiul. Am terminat antibioticul de 1 sapt si iara a inceput cu secretia galbena.

Cine mai avea prob cu canal infundat? e oare posibil sa fie secretie galbena doar de la canal? sau automat are si bacterie? Lunea trecuta i-a iesit negativa analiza, dar de 2 zile are iara secretia. Din cauza asta, tot amanam si vaccinul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex saraca de tine! Te compatimesc! Dar stii ca bbii care adorm greu sunt cei mai inteligenti.Sa.ti fie macar asta consolare!Si noi avem ritual de somn dar intre 10-12 adoarme.Si adoarme singura.Noaptea am alt copil.Nici nu.i aud gura; doar ca se mai agita/foieste/scanceste.Ziua doarme in casa max 30 min legate si afara 1-2 ore. Si stam mult cu ea in brate ziua dar din ce in ce mai putin.Sper ca pana la botez sa aiba un program sa pot sa merg linistita la coafor.Cu siguranta tb sa merg macar atunci dar daca as sti cand tb a.o alaptez as fi mai linistita.

Adica ce vrei sa spui? Eu adorm de cand ma stiu in momentul in care am pus capul pe perna :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi o luam de la capat cu ochiul. Am terminat antibioticul de 1 sapt si iara a inceput cu secretia galbena.

Cine mai avea prob cu canal infundat? e oare posibil sa fie secretie galbena doar de la canal? sau automat are si bacterie? Lunea trecuta i-a iesit negativa analiza, dar de 2 zile are iara secretia. Din cauza asta, tot amanam si vaccinul

Si Daniel are canalul infundat. Secretia galbena e de la canal, nu e infectie. O sa treaca dupa ce se desfunda :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ms Arrya. In poziția cradle il alaptez si eu, am încercat sa-i dau si la verticala, dar am sanii mari, cupa D, si saracul tre' sa stea cu capul pe spate ca sa ajungă la sfarc.

 

Gandacul meu e in greva suptului. De multe ori il pun la titi cand isi molfaie manutele, si cand simte sfarcul pe buze se arcuieste si urla, si incepe sa suga doar daca dansez cu el la tzitzi :)), dupa care imi permite sa ma opresc. Asa ca slingul m-a salvat in situațiile astea, altfel mi se lungeau mâinile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...