Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 6


Recommended Posts

Baby, si a mea tot cu pumnul a inceput, pana......... a descoperit ca exista si prelungiri ale pumnului, foarte asemanatoare cu tzitzica ei draga, nici nu mai are treaba de mine, e tare fericita cand isi prinde degetelul cel gustos [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 683
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alex, Bujor, Aida,, New, Andi, ms de sfaturi/pareri despre purtat. O sa mai incerc, desi cred ca si ei ii e prea cald. Data trecuta a dormit jumate de drum (restul a plans sau s-a matzait) dar cand am venit acasa eram leoarca si ea si eu. Plus ca si eu sunt usor agitata cans o pun in wrap. Dar mai incerc, poate in zilele mai innorate (aici avem destule).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Il pun in pat, ii dau papa, ziua mai stau vreo 10 minute langa el ca nu stie sa-si tina suzeta singur si trebuie sa i-o tin eu. Sera ii fac baita la aceeasi ora in fiecare seara, il pun in pat, ii dau papa si adoarme mancand

si la mine la fel! [pk]

 

 

cochonel, e mortala poza! sunteti asa dulci amandoi, cum dormiti voi! [il] [il] [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

baby, multam, dar am grija, ma supravegheaza si o consultanta de aici, cu care tin contact aproape zilnic.

 

new: multumim de laude. In functie de zi si de persoane, auzim ca bb ba seamana cu mine, ba cu ta-su, dar am auzit si ca eu seman cu sotu, deci tot ce se poate ::)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Maddutz, 37 fix temperatura luata cu termometru tip suzeta e febra? Ca îmi imaginez ca rectal înseamnă can 37.5? Ca îl simt cam încins pe bb.

nu e febra!

 

Eu am inteles ca pana in 37.5 rectal este in temperatura normala

Febra se considera de la 38 incolo si medicamente antitermice doar de la 38.5 in sus, daca nu a scazut temperatura fara (ne-a zis sa o dezbracam de hainute daca face 38).

 

Poate e de la caldura?

 

A mea mai face si putin peste 37.5 daca e imbracata prea gros sau daca plange. Dar n-a facut niciodata 38.

 

ti-a raspuns si mes mes foarte bine [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

testoasele:)

 

http://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gifIMG_9675.JPG

 

http://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gifIMG_9680.JPG

hmmm...sa pap testoasa sau copilul?! copilul, totusi, pare mai bun de de rontait!!!! [il] [il] [il]

andika, e delicioasa poza. si la propriu si la figurat! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar merita umbreluta de soare? Nu e suficienta copertina caruciorului?

 

la mine da, categoric. nu e suficienta copertina. sunt momente , functie de sensul de mers, cand ii vine soarele drept in fata, se vede clar ca o deranjeaza si, mai si maraie.  iar cand era mai micuta (la o  luna si un pic) a facut "alergie" la soare! [batcap]  (pielea batuta de soare s-a inrosit si umflat)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...