Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 6


Recommended Posts

poca, suzie, fetelor care v-ati muls, stie cineva sigur cat e ok lm in frigider? nu in congelator ci in frigider. dar la temp. camerei?

si daca am scos o portie din frigider, am incalzit-o si nu o papa toata, aia o arunc sau o pot pune inapoi?

caut motivele infectiei, poate nu fac eu ceva bine cu laptele?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 683
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am fost azi la biserica si mi-a facut chestia aia care se face dupa nastere. Am vorbit si de botez. Initial am vrut pe 12 iulie, dar il facem mai repede pt ca pleaca preotul in concediu din 8.

@monica, am uitat, la voi cand e?

pe 12 iulie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz, mes mes, multumesc. Era de la caldura, acum e doar in body si geamul deschis si e ok!

 

Andika: nu poti pune la frigider o portie deja incalzita o data. Nici nu o mai poti reincalzi. Preferabil sa fie consumata imediat. Dar mai merge tinuta cam inca 2 ore afara, la temperatura camerei, deci daca nu a terminat, i-o poti da mai tarziu putin.

 

Lm in frigider am auzit de pana la 72h, dar majoritatea recomanda 24 pt a fi safe, maxim 48. Eu personal am tinut maxim 24h.

 

Lm la temp camerei maxim 4 ore, in functie de temp in camera. Citisem undeva ceva de genul: 4 ore la 21 gr, 2 ore la 24 gr.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am fost azi la vaccin.I.am facut hexacima si rotarix.Stau cu emotii pana maine.I.am dat 2 ml panadol la recomandarea pediatrei.

Si a mea a luat 500 gr in ultima luna tot putin si in 2 luni 1,4 kg sub limita.

Cat au luat bbii vostr pana la 2 luni?

Eu am o pediatra panicoasa si nu prea imi cinvine dar e buna.Dar pt ea nu exista medici a alternativa doar medicamentele sunt bune ca sunt controlate.

New cat sta la san baiatu?A mea sta putin dar asa statea si in prima luna cand a luat 900 gr.

Bine la inceput de luna a 2 a regurgita ff mult acum nu prea. Sper sa recuperam ca nici nu vreau sa ma gandesc la lp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poca, suzie, fetelor care v-ati muls, stie cineva sigur cat e ok lm in frigider? nu in congelator ci in frigider. dar la temp. camerei?

si daca am scos o portie din frigider, am incalzit-o si nu o papa toata, aia o arunc sau o pot pune inapoi?

caut motivele infectiei, poate nu fac eu ceva bine cu laptele?

aici e f discutabil.Acum ca e cald eu nu as pastra mai mult niciun lapte cu atat mai putin lp.In niciun caz incalzit de 2 ori.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex bravo pt moral.Se cunoaste ca esti la ai tai.Si eu zic ca daca sta sotu sau ai tai cu bb sa uesi sa te relaxezi.Stiu ca e greu dar bb are nevoie de o mama linistita.

Mai alaptezi?

Andi imi pare bine ca sunteti bine.

Arry ce bine ca e doar asta.

Adevarul ca bbii sufera f tare de la caldura.Suporta mai greu caldura decat frigul.Azi pe a nea an scos.o doar in body cu maneca scurta si sepcuta Dar la pranz au fost 30 grade.

Arry Robi a avut acum 1 sapt cinjuctivita si n.a avut secretii doar se freca la ochi si avea putin ochii rosii.Dar am fost la oftalmolog si s.a uitat in ochi cu aparatul ca altfel nu i.as fi dat picaturi.

Eu merg numai la dr ba cu Robi ba cu fata. Sper sa n.o tin asa.

Mai tb sa .i fac fetei controlul la ortoped sa ma linistesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...