Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 6


Recommended Posts

Neata!

 

Sa vad dacaimi mai amintesc ce an citit...

 

New, da, ii dau ceai ( happy drink de la alinan), dar diar in caz se nevoie ( se chinuie cu kk, sau nu sunt tzatzele acasa). De ex, duminuca a ramas fata cu sotul pana am mers eu la vot, pana la tata si cumparaturi. I am pregatit 2 plicuri, adica 100 ml. nu a fost nevoie ca a fost cuminitica. Vineri m am intalnit cu 2 fostu. colegi la restaurantul unde o sa avem intalnirea de 10 ani. am stat 2 ore, ceai am lasat, dar m a sunat sotul sa vin ca plange de foame.

De muls nu prea vreay sa o fac, decat cand e musai musai, ca am muls cu o zi inainte de vaccin 100 ml, am crescut produxtia de 2 zile eram cu tzatzele beton, oricat sugea fata sa le detensioneze, plus ca cei 100 ml. s au branzut pana sa ii dau ( scos sticluta din frigi, beincalzit nimic, am zis ca s a incalzi treptat...dar s a branzit).

 

Si a mea e bucuroasa cand gaseste degetul cu pricina, dar tot rar il nimereste...asa ca suge pumnii.

 

Sotul era ca un copil aseara cu telefonul. tare l a mai butonat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 683
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gina, te compatimesc sincer. Nu stiu cum rezisti cu doi mici.

Eh, nu renunt la statuia mea :)))

 

Am citit undeva ca mai greu scapi de suzeta decat de suptul degetului.

Eu ma gandesc ca suzeta aia nu e parte din corp, pana la urma o arunci, dar cu degetul ce faci?

 

Vioo, zic si eu ca Baby: nu te panica asa repde.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arrya, eu foloseam iridium doar o data pe zi, in rest il curatam cu ser fiziologic (e o cutie cu multe fiole de plastic, vreo 40, de la auchan care costa cam 12 lei cutia)

Eu cumpar ser la bidon de 500 ml de la farmacie, cu 3 lei. Il scot cu o seringa si schimb bidonul cam la 2 saptamani.

 

in casa il sterg cu ser, iar afara cu servetele iridium.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe Maria, tocmai pentru ca are si ea prostul obicei sa se dezveleasca (mai nou, isi aduce paturica pe burta, facuta sul, iar cracii sunt la aer), nu o las fara pantalonasi noaptea, chiar daca e cald. Om vedea la vara, pe canicula. Casa e de caramida, foarte bine izolata si destul de racoroasa, eu vara nu am nevoie de aer conditionat.

Eu am gasit in Cora o pijamaluta subtire si e 3/4. E pana la genunchi si pana la coate. Chiar daca se dezveleste noaptea, nu e chiar la bulanele goale. Oricum, in loc de paturica am trecut la muselina. (Andika, m-am gandit la tine cand am cumparat-o)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, salmonella nu cred ca traieste in lapte. Stiu de carne si oua crude. Banuiesc ca nu i-ai dat asa ceva :-) . Si se mai poate lua de pe maini murdare

 

Monica, m-am apucat iar ca m-am uitat mai atenta in oglinda si am avut un soc. Dieta Rina cred ca-i zice. Sper s-o pot tine pe asta ca-i jale. Sunt cat o vaca sacra indiana

me too! [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar]

 

baby, ai PM de la anda08. nu te tenteaza?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi, fete :)

De la 4 nu mai pot dormi [batcap] [smulgpar] [smulgpar] [batcap]  acum beau cafeua.

Mori de drag, de ciuda ori de pofta? [:)]

Mie nu prea imi convine, ma tem ca prinde drag de el si nu as vrea sa o vad pe la 3-4 ani ca ma lupt cu degetul [batcap]

Cumnata-mea se lupta cu degetul baiatului si la 6 ani, ii punea manusi noaptea, le scotea........ nu stia saraca de ea ce sa mai incerce.

 

Poate vrea sa fluiere [soricel]

Cum mai sunteti? Si-a revenit?

de drag, mi-e draga, de pofta...as papa-o toata, nu numai degetul; de ciuda....cam da...vezi motivele enumerate mai sus de tine! [soricel]  [:-)))]

lasand gluma la o parte, nu prea am chef sa aiba dintii deformati si sa ma chinui la 6 ani sa o dezvat de deget supt! [batcap]

 

ieri am fost si noi la vaccin. suntem bine... [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...