Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 6


Recommended Posts

Mes, si eu mai am galme la san, dar nu ma stresez daca nu dor, se duc ele dupa cateva papici.

Of, ms, Julia. Incerc ss nu ma stresez rau pe azi. Sa vad cum evolueaza pana maine.

Cert e ca miss mananca mai bine dupa sfaturile consultantei si s-a reintors la programul de 2,5-3 ore!

Doamne-ajuta! :))

 

Voua bravo pt kk! Nu credeam sa zic asta dar e mare lucru. A mea face des, nu stiu ce as fi facut daca nu era asa de la inceput.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 683
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi abia am ajuns acasă neplouaţi :))) Ana Maria nu se dădea dusă din parc, până a început să picure. Și Andrei era la bulanele goale...Acum plănuiesc cum să fac să ieșim 2-3 ore cu Ana Maria sa ne luăm sandale...aș mulge, dar mă tem că nu o să vrea sticluța...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mes, eu am tot timpul. si mie bebe mi le scoate. am si nedureroase, si dureroase, si din alea care s-au inflamat si aveam pielea rosie (pe astea am pus varza), si perla de lapte am avut. toate au trecut cu copilul pus la san, de mai multe ori, si masate in directia sfarcului, in timpul suptului.

Aha, sa ma calmez, asadar. Multu! Am facut si eu masaj, au mai scazut un pic dupa masaj si supt.

Cum e micutul? Sper sa din ce in ce mai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit si noi de la vaccin...hexacima am facut si noi.....am pus un supozitor cu paracetamol din care am taiat cam 25%....fiinca an citit ca se recomanda dupa 6 luni.....mai indicat erau 2 ml de panadol....dar m am gandit la scaunele lui mai mult apoase si am ales supozitor...si asistenta tot supozitor a zis sa i pun dar unul intreg....astept reactii acum...sper sa fie ok si sa aiba doar reactiile normale....ca la cate am citit despre vaccinuri...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi abia am ajuns acasă neplouaţi :))) Ana Maria nu se dădea dusă din parc, până a început să picure. Și Andrei era la bulanele goale...Acum plănuiesc cum să fac să ieșim 2-3 ore cu Ana Maria sa ne luăm sandale...aș mulge, dar mă tem că nu o să vrea sticluța...

Poca, eu am.lasat toata rusinea si i-am dat sa suga in parc. M-am intors eu oleaca asa sa nu fie chiar f evident, dar, na...

A mea urla din toti bojocii daca nu mananca fix cand ii vine foamea. Decat cu scandal, mai bine prefer alaptat in public.

Sau n-am inteles eu bine si tui vrei sa-l.lasi acasa pe bb..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, si mie mi-a fost frica tare de vaccin. A intepat-o de 2 ori (6 vaccinuri, dar in 2 doze) plus Rotateq ul pe guritza. A plans un pic, si asta a fost tot. Nu i-am dat absolut nimic, dar aveam sirop acasa in caz de febra.

Na, sper sa fie.la toti bbii usor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poca, eu am.lasat toata rusinea si i-am dat sa suga in parc. M-am intors eu oleaca asa sa nu fie chiar f evident, dar, na...

A mea urla din toti bojocii daca nu mananca fix cand ii vine foamea. Decat cu scandal, mai bine prefer alaptat in public.

Sau n-am inteles eu bine si tui vrei sa-l.lasi acasa pe bb..

Vreau să o las cu mama, altfel și eu îi dau să pape unde vrea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mes, uite niste info care ti-ar putea fi de folos: http://www.inbratelamami.ro/2014/04/canale-infundate-blocate-in-timpul.html?m=1

 

Am facut si noi vaccinul ieri, acum stau cu ochii pe el ca pe butelie. Pana acum nimic de speriat, poate usoare schimbari de dispozitie, dar e posibil sa nu aiba vreo legatura. Cumparat Infanrix, medicul meu de familie insista ca e criza in sistem si nu a trimis DSP-ul Hexacima. Ciudat e ca la voi nu am auzit sa se fi intamplat. In fine, sa fie primit, sanatosi sa fim!

 

Raportez a 4-a noapte consecutiva cu somn neintrerupt 22-6, fara kk in somn, un pisu cel mult gasit in scutecel. Am baiat mare, clar.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...