Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 6


Recommended Posts

mersi de incurajari fetelor. abia astept sa treaca. din ce am citit pe net....nu sunt prea incurajatoare articolele/postarile. reapare usor cica.

maddutz, tu sti ceva despre asta? zice gugalul tau altfel decat al meu? :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 683
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andik-si baiatul meu care are acum 15 ani jumatate facea frecvent infectie cu e-coli ..ba digestiva..ba urinara...dar in jur de 6 luni a facut prima data si el era pe lp....dar retin ca facea 38...

La Zoard e bine ca a intuit antibioticul care a iesit si la antibiograma si cred ca dureaza pana se va reface flora...cred ca tb probiotic in continuare si alaptat dar fara lp....cred ca si lactoza de la lp a inrautatit totul..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andik-si baiatul meu care are acum 15 ani jumatate facea frecvent infectie cu e-coli ..ba digestiva..ba urinara...dar in jur de 6 luni a facut prima data si el era pe lp....dar retin ca facea 38...

La Zoard e bine ca a intuit antibioticul care a iesit si la antibiograma si cred ca dureaza pana se va reface flora...cred ca tb probiotic in continuare si alaptat dar fara lp....cred ca si lactoza de la lp a inrautatit totul..

ana, nu mai primeste lp deloc de o saptamana. si inainte avea o singura masa lp noaptea. protectis ii dau, si trebe sa-i dau cel putin o luna. acum ca ii dau lm cu apa de orez, imi ajunge lapticul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andik-incearca si creste lapticul tau....ori la supliment pe viitor da i lp fara lactoza ca sa eviti recidiva....un astfel de episod de infectie digestiva cred ca trecea intr o zi doua cu trat.homeopat mai ales ca nu a avut febra...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poca, suzie, fetelor care v-ati muls, stie cineva sigur cat e ok lm in frigider? nu in congelator ci in frigider. dar la temp. camerei?

si daca am scos o portie din frigider, am incalzit-o si nu o papa toata, aia o arunc sau o pot pune inapoi?

caut motivele infectiei, poate nu fac eu ceva bine cu laptele?

pediatra mi- zis ca rezista 4-5 zile la frigider (dar nu pe usa) si 2-3 ore la temperatura camerei; odata scos de la rece si reincalzit, nu se mai refrigereaza

 

pe 12 iulie

se pare ca nu putem face botezul deodata

 

New cat sta la san baiatu?A mea sta putin dar asa statea si in prima luna cand a luat 900 gr.

Bine la inceput de luna a 2 a regurgita ff mult acum nu prea. Sper sa recuperam ca nici nu vreau sa ma gandesc la lp.

acum sta cam 20-30 min, dimineata sta mai mult, dar sunt atat de adormita incat mi-e lene sa ma uit la ceas

Am citit undeva ca mai greu scapi de suzeta decat de suptul degetului.

altii zic ca-i invers, ca suzeta o poti arunca la gunoi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mes, am patit si eu acum vreo saptamana cu sanul dominant. Galme cat un bob de mazare, dureroase, dar fara piele rosie, deci fara inflamatie la nivel de piele.

Au trecut destul de greu, am luat cate 2 cps lecitina/zi, cica dizolva grasimile.

Apoi am stat cu sanii sub dus fierbinte, urmat de masaj riguros la galme, ca si cum ai vrea sa modelezi plastilina, apoi scuturi sanii ca si cum ai misca niste bile inauntru.

Dupa care pui bebe la san cu barba indreptata catre galme.

Apoi pompa

 

Repeti pana scapi de ele, la noi a durat 3 zile

Ary, ms!

Nici la mine nu e rosu si nici nu doate daca nu-l deranjez.

Incerc cu comprese calde. Bblina e tot cam puturosica.

Nu stiu cum o sa ma contorsionez sa-i ajunga barbia in zona cu pricina, caci e in partea de sus a sanului :)).

Sa vad daca gasesc lecitina aici fara reteta. Am citit si euca subtiaza laptele.

Oof.

Hai ca scap eu si de asta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...