Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 683
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata, mamici...top si eu.

 

Andika si Baby, trebuie sa va laud flacaii, sunt superbi. Sa va bucurati de ei.

 

Maddutz, cate kg ai de te tot vaiti? Eu cand am ramas insarcinata aveam vreo 71-72 la 1.64 (cca), inainte de avort ajunsesem la 81, iar acum 2 saptamani la 84.5. Din pacate nu s-au dus odata cu sarcina, ci au crescut...Am fost la nutritionist si in prima saptamana (fara dieta, doar notand ce am mancat, desi am bagat dulciuri la greu) slabisem 1.5 kg. Vineri ma duc iar si nu mai vreau sa ma cantaresc acasa ca sa nu fiu dezamagita de rezultatele slabe. Din pacate nu prea mai am cu ce sa ma imbrac, am vreo 2-3 fuste pe care le rotesc pt ca nu vreau sa raman la greutatea asta. Obiectivul meu este 59 :)))

 

Sim, sa ajungeti cu bine acasa!

inainte de sarcina aveam 70. inainte de nastere 90. acum...84 [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar]

aaa....si am 1.60. si ma rostogolesc... [help]

hmmm..daca tot te duci la nutritionist, fie-ti mila si pune aici ce regim iti da (sau trimite pe mail). si eu tot zic ca ma duc, dar nu prea ma pot organiza pentru a ajunge...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inainte de sarcina aveam 70. inainte de nastere 90. acum...84 [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar]

aaa....si am 1.60. si ma rostogolesc... [help]

hmmm..daca tot te duci la nutritionist, fie-ti mila si pune aici ce regim iti da (sau trimite pe mail). si eu tot zic ca ma duc, dar nu prea ma pot organiza pentru a ajunge...

 Maddutz, eu am 1.64 cu indulgenta (adica eram convinsa ca am 1.63 dar suna mai bine 1.64 :) si m-am masurat si am de fapt cam 1.61...dar eu declar sus si tare ca am 1.64, sa nu imi scada moralul [:-)))]

 

Nu am adresa de e-mail sa iti dau, eventual da-mi pe private.

 

Saptamana asta am dieta low carb, am "negociat" ca voia sa imi dea una de 1000 Kcal/ zi si i-am zis (mai mult m-am certat cu ea) ca nu vreau sa ajung in 2 saptamani fotomodel sau sa lesin pe strada...deci am obtinut una de 1200 cal, mai trisez un pic la cantitati dar nu am mancat carbohidrati. In principiu consta din 2 feluri de proteine (carne/oua si lactat- iaurt, branzica de vaci sau cottage) + legume dimineata si la pranz, gustare doar dimineata la 11 - un iaurt mic 150 gr 0%, iar seara carne 150 gr + 100-200 gr salata mixta (rosii, castraveti, sal verde, ardei).  Pana acum vad ca nu am lesinat, dar nici nu stiu daca am slabit, vad vineri. Plus ceva sport  - merg de 2 ori pe saptamana sa merg/alerg cate 30 min  (nu am rezistenta, dupa 100m cedez)....si ar mai trebui sa fac si acasa dar nu am facut [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai vedea ce burta pana la genunchi am, fund de vaduva si coapse cat talia lui Alex ti-ar trece ura :)))

Baby, tu ai un stil de a exagera, iti dai seama ca la 1.65 si 78 kg pentru mine - vorba lui Maddutz, esti "piesa" [flo2]

 

Si daca il mai tii si pe Aris in dreptul burtii distragi atentia...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baby, te- am luat! Eu ajunsesem la 83 dupa nastere, acum ma tot invart la 84 si, 84 fara. Si eu vreu tot 65 (si 68 merg, atat aveam la nunta si eram bine...zic eu). Mie nu imi shade bine prea slaba ca am tzatze mari, si-s triunghiulara apoi, cu baza in sus, la care baza rasare un cap...

 

Deea, la fel, la 1.70 si 84 kg + tate mari, arati a MILF, nu a altceva.... din pacate si eu am tzitzi foarte mari si adauga volum, eu sunt proportional de grasa peste tot, fata rotunda, minge de plaja as putea spune...ma cuprind 2 sutiene luat de cand eram pregnant, marimea G gasita cu greu in Spania in concediu...dar au un fel de plasa, altfel nu imi vine nimic...daca ma ajuta Dzeu sa raman insarcinata mi-am propus ca dupa alaptare sa imi fac operatie de miscorare, cu toate riscurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[

Baby, tu ai un stil de a exagera, iti dai seama ca la 1.65 si 78 kg pentru mine - vorba lui Maddutz, esti "piesa" [flo2] Si daca il mai tii si pe Aris in dreptul burtii distragi atentia...

:))). Mai fata! Conteaza si cat din alea 78 de kile sunt oase, cat muschi si cat slanina. La mine, oasele-s vreo 2 kile, muschii inexistenti oar restul e slanina. Pur si simplu imi atarna burta. Vorbesc serios. Coapse de-astea n-am avut veci. Intr-adevar, se vede daca stau jos. Daca stau in picioare nu-i chiar asa de rau si asta m-a indus in eroare. Cand m-am vazut cum arat stand jos m-am crucit. Plus ca m-am latit la sale bine de tot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...