Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 6


Recommended Posts

  • Răspunsuri 683
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alex, tu ii dai suzeta lui mr bb? ma gandesc: cum adoarme al tau, nu cumva e ca a mea? 

vrea sa tot suga pt ca nu stie sa adoarma. iar daca nu adorme dupa supt pt ca nu e posibil mereu: daca papa cand s-a trezit, peste o ora cand ii e somn nu  mai vrea sa suga mereu, depinde de ea.

eu cat de mult ziceam ca nu ii dau suzeta, m-am razgandit: soo, o tot invat pe Mima cu suzy de cateva zile. am incercat aia de la geanta bb- Chicco, nu ii place, ii plac unele de la Avent. am 2.

si vad ca merge. i-o dau  numai dupa ce imi refuza sanul cand stiu ca a haplit si e satula. cand vad ca  s-a oprit din papat laptic si ma flencane degeaba pt n vreme. atunci roade la suzie si adoarme cu ea. bine ca i-o tin eu la inceput mai ales pana se va invata.

si io-s happy ca nu mai alerg cu ea prin casa(sau o legan sa o adorm): wow ce bine e [pk].

mai misc f usor caruciorul( daca o culc in el si ii tin suzeta sa nu o scape)sau eu in pat ma misc usor gen leganat cand o tin in brate ca la supt si ii dau suzie, o ia si o tzocaie, e linistia si nu ma mai misc. si e muult mai comod asa, plus ca vad ca daca o accepta e posibil nani si fara leganat.  i-o mai dau daca suntem sus si vreau sa o adorm, daca nu adoarme instant cand a terminat de supt( asa patim noaptea [il] , mai am surprize din astea si ziua fie ca sunt sus ori jos) sau cand ne ducem sus sa ne pregatim de nani de noapte si la fel doar daca nu adorme la san.

imi e frica ca nu o sa ia in greutate asa bine, dar ma gandesc ca daca ii dau sanul si nu mai vrea, e ok suzeta.n-am sa i-o dau cand ar trebui sa pape ca sa nu se sature sugand in gol.

 

OMG cat e de bine sa nu o mai aud ca plange si sa ma chinui cu ea sa o adorm sa merg prin toata casa, numai eu pt ca eu stiu pozitia de tinut bb si mufat la antebrat [alcool] . nu vrea/vroia la nimeni, probabil ca imi simte mirosul si se linistete mai repede la mine, e normal. sta la mama dar pana ii trece supararea nu suport eu sa o aud ca plange, ea apoi imi sugea bluza sau antebratul saraca, cand nu vroia sanul.

cand vrea sanul sa il molfaie pe post de suzeta e iar frustrant ca stau degeaba cand as putea sa fac ceva, asa ca o invat eu si apoi sper sa o ia pe suzie de la oricine( sotz/mama cam atat).

e f imp ca bb sa nu fie handled de f multe persoane cand vrei sa faci schimbari, numai tu intai si apoi max inca o pers cand v-ati stabilizat. mai ales la rutina somnului si mancat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, ca tot ai devenit experta intr-ale somnului bebelusilor..a mea baga somn si noaptea si ziua...poate e normal, dar a avut o perioada cand dormea foarte putin ziua ( 2 ore. in reprize de cate 15-20 min). Acum are si acele reprize, dar si 1-2 reprize de somn 1.5-2 ore, depinde de zi. cand e treaza e vesela, mananca bine, pishuleste, kkceste...stiu ca asta conteaza, sa fie vioaie, si e...dar nu mai inteleg nimic...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa ca legat de problema mea, cine mai da  suzeta la bb: Baby stiu ca Aris o ia.

altcineva? vreun bb alaptat la san o ia?

 

ma simt un pic vinovata parca, la Oani nu am insistat, dar m-a calarit enorm [:-)))]

 

noi tot busy: curatenie ieri si  azi, afara pe terasa- in gradina curatenie, cu bb in carutz afara in gradina, pregatire la teste  cu Oana: English a fost ieri /maths azi pt maine , organizat chestii de mers in Ro.si nu mai stiu, de astea de casa.

 

colac peste pupaza pasaportul fetei nu a iesit,  am primit a2a scrisoare  precum ca au nevoie de mai multe documente de care nu au specificat nimic data trecuta. ii trebuie sotului pasportul pana in 31.12.06 ca sa vada stamps in Irlanda, ma tot freaca cu birocratia, nu puteau sa zica la prima scrisoare primita de la ei( am completat ce scria in formular, apoi  mi-au trimis prima scrisoare ca mai trebuie x& y, trimis, nu au specificat nimic de chestiile din scrisoarea 2). pasaportul dracu' il mai are de acum 8 ani. ma lasi, asa ca si mai multa birocratie:  am scris scrisore la Immigration Bureau sa imi dea Reckonable Residencdy pt sotz( perioada care a fost in Irlanda cu viza e inregistrata si la ei) nu stiu cand o iesi, noi avem zbor pe 13iun.

naiba sa ii pieptene, am depus actele pt pasaport imediat dupa paste cand am primit nr de identificare personala al Emmei( care vine de la Tax Office) ca e musai sa il ai pe cerere. am platit taxa de express, ii sparg daca nu e gata la timp.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu i-am bagat deloc suzeta in gurita. Pana acum, cel putin, nu i-am vazut rostul. V-am zis ca am o minune de copil...

 

Eu nu va mai povestesc cu kilogramele, ca dati cu rosii in mine. Zic doar ca am 3 peste greutatea dinainte de sarcina, deci 13 topite deja. La mine alaptatul slabeste.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...