Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 6


Recommended Posts

Andika, si pe mine ma mai bate cateodatq, dar o ridic, o callmez si o pun iar la san. Cata bataie imi luam mai ales cand am repus.o la san, dar uite ca acum papa doar tzitzi. Avem trei saptamqni de alaptat.

ma bucur ca ati reusit.

cred ca in weekend o sa incep si eu (ca vineri terminam antibioticul si zeama de orez). si vreau sa fie pletosu' acasa, sa numa lase sa cedez la biberon. mi-a zis si pediatra ca va fi greu, cu foame si plansete.

eu momentan alaptez noaptea la 3, apoi la 5 si la 8. primele doua sunt scurte, cred ca atat are nevoie. masa de la 8 e mai lunga, dar am si sanii plini la ora aia. dupa ce suge la 8, mulg ce ramane, si in restul zilei suge cate 5 minute si restul circ pana primeste biberonul.

sper sa ma tina nervii si sfarcurile, ca alea le trage si musca de nervi:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 683
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ai incercat cu silicoane?

da. aceeasi chestie. e problema de flux. vine laptele dar nu asa cum vrea el.

dar o sa-l chinui un pic, sa vedem daca la foame cedeaza sau nu o sa ne mai intelegem deloc si cedez eu:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, daca vrei sa ii dai supliment, ii dai cu sNS, mie mi-a stimulat sanii si SNS-ul. si a uitat de biberon. nu ma mai bate, nu mai urla, parca e alt copil la san si alte tate. si eu nu mulg cantitatile tale sau ale juliei. mulg 20-30, iar noaptea 50-60.

 

asta seara i-am facut supliment 60 si abia a mancst 40 ca am insistat eu. Bine, e si greu sa traga 60 prin fir de 4, ca adoarme si eu il trezesc des.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vio, dar iti vin acasa, si trebuie sa fiti acasa amandoi. si zice ca trebuie sa vada conditiile in care traieste copilul. am si intrebat-o pe una din ele ca daca is conditiile proaste nu-mi dau banii sau ce? zicea ca si ea crede ca e o prostie, dar asta e legea.

si azi m-au sunat ca e gata hartagoria, sa ma duc s-o iau si sa o bag in dosarul pe care-l depun altundeva. mnah...asta e.

mda...

Sa platim niste oameni aiurea (din banii nostri), cand ar putea sa faca altceva cu ei, sa-i dea unui spital de ex. Ce conteaza ce conditii am cand am cotizat la stat ca oricare alta femeie casatorita? Voi vedeti logica? Na ca m-am enervat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)]  te iau Andika eu am pus 5kg, dar sunt fff elefantzoaica [:-)))]  de felul meu. de fept io-s hippo Gloria din desene.

conincidenta: am mancat azi fish& chips, ca a fost National Fish&Chips day si la Take Away a fost half price la fish&chips.

oricum au in fiecare zi half price la diverse. dar nu la fish&chips.

 

dar azi am fost f cuminte am mancat doar porridge cu chia, seminte in macinat si scortisoara. apoi o salata de rosii cu castraveti si perle de branza& crackers gen wassa. si o banana snack.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...