Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 6


Recommended Posts

Si la noi e din ce in ce mai nashpa cu somnul, acum inclusiv si noaptea. Pana acum avea un somn lung de 5-6 ore. Acum se trezeste din 3 in 3 ore si o ora ii ia sa readoarma. Iar ziua aceleasi plansete si țipete. Foarte aiurea e situația. Nu stiu de ce si-a schimbat programul de somn asa dintr-o data...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 683
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata fetele!

Eu nu stiu ce ma mai fac cu Sara. Nu vrea sa doarma deloc ziua si urla de oboseala. Adoarme numai afara si nici asa intotdeauna. Trebuie sa stau toata ziua sa ne leganam, plimbam, jucam, sa taca. Noroc ca seara pica lesinata de tot. Aseara a adormit la 22 si s-a trezit la 8. In cel mai rau caz se mai trezeste pt o repriza de papa pe la 4-5.

Dar ziua e teroare. Acum a papat, s-a jucat cu mine si iar urla de imi zdruncina toti creierii. Daca o iau in brate tace, dar nu mai pot de spate. Ce sa ii mai fac?

Deea, in aceeasi situatie sunt si eu. :(( ma apuca disperarea cand intr-o zi de 12 ore nu gasesc 15 min sa mananc. Cand vine sotul acasa sunt un pavhet de nervi si nu mai am chef de fitele lui sa stau cu al doilea copil. 

 

Sa-mi spui si mie, te rog, daca gasesti vreo metoda. Intre timp am gasit o consultanta in somnul bebeilor, dar mi se pare foarte scump. Bebedoarme.ro

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi e din ce in ce mai nashpa cu somnul, acum inclusiv si noaptea. Pana acum avea un somn lung de 5-6 ore. Acum se trezeste din 3 in 3 ore si o ora ii ia sa readoarma. Iar ziua aceleasi plansete si țipete. Foarte aiurea e situația. Nu stiu de ce si-a schimbat programul de somn asa dintr-o data...

Alex, si a mea a inceput sa aiba alt program , doarme mai prost si adoarme mai greu. Azi noapte am infasat-o iar, ca numa se foia si sugea manusile si avea chef de ras. A dormit aproape 4 ore, de nu-mi venea sa cred. Dar i-a luat o ora sa adoarma. Acu, dimi, la fel...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apoi cocho draga, nu stiu ce ar putea sa faca o consultanta in somn. Asta-i ritmul lui. Si Aris doarme putin ziua. Cel mult cate o repriza de 20 de minute odata. Ieri dupa-masa a dormit mai mult. O fi fost obosit. Poate nu ma duce pe mine capul da chiar nu stiu cum te-ar putea ajuta cineva sa-l inveti sa doarma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aa, si, da, si ziua e mai maraita, dupa 15.00-16.00 pas somn. Bine, are reprize de un sfert de ora, max. o juma de ora...Adoarme cu greu pe la 21.00, sau chiar 23.00.

Sper sa-si faca program macar pe la 4 luni, cum zice Baby.

Ia sa ma uit si eu pe site-ul ala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apoi cocho draga, nu stiu ce ar putea sa faca o consultanta in somn. Asta-i ritmul lui. Si Aris doarme putin ziua. Cel mult cate o repriza de 20 de minute odata. Ieri dupa-masa a dormit mai mult. O fi fost obosit. Poate nu ma duce pe mine capul da chiar nu stiu cum te-ar putea ajuta cineva sa-l inveti sa doarma.

Ce afacere beton! Spui povesti de adormit copiii la telefon si iei bani. Cool!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...