Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 6


Recommended Posts

Ceaiul de galbenele dezinfecteaza si regenereaza sistemul digestiv afectat. Asa cum a spus Dan D.morcobul fiert pasat e bun, zeama de orez si de morcov sunt bune. Smecta si chestiile similare potolesc diareea. DAR .. nu trece fara antibiotice sau fara tratament homeopat intensiv si bine administrat. Ori una ori alta sau amandoua, secvential, in conformitate cu ce spune medicul. Se mai dau enzime care refac flora intestinala si ajuta la reinstalarea barierei naturale. 

am mai gasit si asta; ma rog sa va treaca cat mai repede si sa fiti bine;

mersi maryella, cam asa am citit si eu. e mare isteria in jurul antibioticelor la varsta asta, si n-as fi vrut sa-i dau. dar decat sa pateasca ceva si sa nu mi-o iert....mai bine ma las pe mana medicului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 683
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Suzieq, mulțumesc pt sprijin.

O poveste tristă, asta este: am hotărât să mai avem un copil.nu ne-am făcut nici un fel de probleme, având în vedere că nici la celelalte 2 sarcini nu am avut, de nici un fel .

Eu săptămîna viitoare împlinesc 40 de ani și pentru asta am zis să merg la un dr bun.Am fost la dr.Mironiuc. sarcina ok, eu în regulă, bebe bine, dar un pic mai micuță. Şi tot rămînea puțin in urmă odată cu trecerea timpului. La aproape 30 de săptămîni micuța mea moare în burtică fără nici un motiv aparent.

Am aflat ulterior că trombofilia dă astfel de situații.

Şi am început investigațiile Deocamdată astea şi vedem ce îmi mai dă de făcut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika-incearca sa ti revii pt ca tu tb sa ai grija de bebe.....foarte bune sunt ptobiotocele babyjarrow ..asta ca sa protejeze bine burtica de efectul antobioticelor...eu am vazut astfel de scaune la fetita...dar era iritata si de f multe antitermice...., infectia o avea in gat ea....probiotice tb sa i dai mult timp in urma 1-2 luni si dupa vindecare. .

Insanatosire grabnica va doresc....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aa...si referitor la antibiotice la bebei...eu i am dat fetitei de la 6 sapt...si nu avea nici o infectie doar scaune apoase cu mucus; eram la o pediatra f. Prevazatoare si acum regret dar asta e..apoi de la varsta de 1 an jumatate pana iarna asta nu i am mai dat nici un antibiotic....numai homeopate care s fff ok....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iarina, caciulita nu, dar nu-l scoate fara ceva pe cap. O bascuta sau ceva de vara.

Multumesc frumos... o sepcuta trebuie sa ii iau...

 

Acum R al meu a inceput sa se traga de par si aproape ca imi vine sa-i pun caciula... dar asa de cald e, ca mi-a mila de el, saracul sa-l mai chinui si eu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, stiu ca e foarte greu sa-ti vezi puiul bolnav, dar incearca sa te detasezi si sa nu incerci sa gasesti un vinovat. Cel mare al meu a tinut-o intre 6 si 12 luni tot intr-o viroza, stateam cu el doar in carteier, nu-l scoteam decat afara la aer, aveam cateva luni in care eu nu iesisem deloc din cartier si el tot racea...Ma tot intrebam de unde culege racelile si nu aveam nicio explicatie pana am renuntat sa ma mai stresez ca oricum el tot se imbolnavea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babyboom multumesc frumos pentru gandul bun! [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Fetelor voi pe caldura asta cand scoateti bebelu" la plimbare ii mai puneti caciulita?

eu nu ii pun. ma gandesc doar la ideea monicai, la ceva cozoroc pentru soare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babyboom multumesc frumos pentru gandul bun! [flo2] [flo2] [flo2]

 

Fetelor voi pe caldura asta cand scoateti bebelu" la plimbare ii mai puneti caciulita?

Doar bascuta, sa il protejeze de soare.

Ati mai auzit de bb sa faca pis cu mucus? Azi de doua ori am gasit cand l-am schimbat. Era in zona putzulicii, mu in zona anusului...si oricum nu facuse decat pish in pampers. ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...