Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 6


Recommended Posts

Deea, stiu cum e. Nu cred ca e deochiata. Cred ca e suuuper obosita si acum nu mai poate adormi. La noi nu prea functioneaza nimic ca sa-l pot adormi mai devreme. Tot cu plans se lasa. Daca la voi functioneaza, incearca sa o pui la somn de la primul cascat. Bebeii dupa o ora cam trebuie sa doarma. Altfel obosesc si intra intr-un ciclu din asta, im care e si al meu si adoarme din ce in ce mai greu si doarme din ce in ce mai puțin :(.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 683
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alex nu functioneaza nimic..nu vrea sa doarma nici la tzitzi, nici cu bibe, nici in brate nu are stare decat ridicata pe umar sa vada ea tot, nici in carucior, nici in patut. Am incercat sa o iau si langa mine in pat sa vb cu ea, sa o tin de manuta...rade si gangureste 5 min dupa care incepe sa urle.

Acum a picat de fix 10 min. Nu mai dureaza mai mult de 5 si incepe iar. A adormit plangand saraca si asa suspina in somn de mi se rupe inima dar nu stiu ce sa ii mai fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sim, foarte dragut sta la tine in wrap, iar faptul ca a adormit acolo, e un indicator ca sta confortabil. Nu ti-e clad cu wrapul?

 

Andika, eu am sling si SSC (boba). In sling nu sta atat de lipit de mama (deci nu tine atat de cald), dar nici nu sta la fel de securizat/fix ca si SSC-ul. As zice sling pt plimbari scurte si daca e nevoie sa-l bagi/scoti usor si SSC pt plimbari mai lungi si mai multa libertate in miscari. De cald, mie una mi-e cald cu amandoua, ca ale mele-s negre.

Daca vrei strict pt vara, opteaza pt materiale usoare - la sling in, la boba modelul boba air

 

mes, sa-ti traiasca micutul crestin!

 

baby, eu intelg nevoia de consultant in alaptare, somn, etc, la fel cum inteleg nevoia de doula, psiholog, nutritionist sau antrenor personal :). Uneori e nevoie de o parere avizata sau cel putin de cineva care sa vada lucrurile din exterior. Si eu as apela oricand la nevoie, pt ca mai mult valoreaza confortul meu si rezultatul final decat investitia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am iesit la o terasa si pe cand am comandat, s-a apucat micutul de plans. Traiasca slingul si tricoul de alaptat, ca am reusit in sfarsit sa alaptez in public (mult spus public, ca eram numai noi pe terasa si ospatarul). Nu-i asa c-am fost discreta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mes, de sleep trainig e prea mic. Dupa 4/6 luni se recomanda. Depinde de metoda.

Mes, de sleep trainig e prea mic. Dupa 4/6 luni se recomanda. Depinde de metoda.

si eu as face orice sa fac sa doarma copilul.Cred ca daca n.as dormi m.as sui pe pereti.Bine eu n.am ajutor il am si pe Robi am si multe altele pe cap.

Eu nu regret banii dati pe cinsultanta in alaptare.Desi nu a facut nimic din ce nu stian.Dar eu eram aproape de depresie si ea m.a linistit.Si mi.a atasat fata la san desi eu ma chinuuam de 2zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-a mai scris sotul de 4 zile........ si in perioada asta trece prin golful Aden (coasta Somaliei..... pirati)........ stau cu ochii pe inboxul ala ca pe butelie [fri] [fri] [fri]

Mama ei de treaba, o sa albesc cu meseria asta a lui [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu raportez prima noapte de dragoste ...dar nu si ultima de razboi.

Ne am culcat la 2 noaptea dar eu m.an trezit la 11 el la 8.

Sa va zic programul meu de ieri ca azi stiam ca e sarbatoare: mancat/culcat 2 copii;cu Robi training pe olita;facut friptura la cuptor;placinta mere;curatenie;iesit afara si sex.

Vreau statuia.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meey sa.ti traiasca crestinul.Cum ai gasit nasi pana lurma?

Gina ati gasit nasi?Off te inteleg cu sotul.

Alex te cred ca esti zombie.

Andi cum e Zoard?

Baby cun merge invatatul?

Julie ti.ai gasit rochie? Sa ne pui poze cand o gasesti.

Arry si Julie felicitari pt alaptat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...