Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 6


Recommended Posts

Neata

noi ne-am trezit la 13:30 dupa ce am adormit la 4 dimineata. Acum stam in parc la umbra. Eu am comandat umbreluta pt carut si plasa pt tantari ca ne-au terorizat.

Andi, ciprinolul e f bun. Si eu eram f ingrijorata cu antibioticele la bebe, dar, m-am convins in timp ca atunci cand e cazul, trebuie luate neaparat.

La multi ani frumosi Alex si mama Juliei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 683
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata

noi ne-am trezit la 13:30 dupa ce am adormit la 4 dimineata. Acum stam in parc la umbra. Eu am comandat umbreluta pt carut si plasa pt tantari ca ne-au terorizat.

Andi, ciprinolul e f bun. Si eu eram f ingrijorata cu antibioticele la bebe, dar, m-am convins in timp ca atunci cand e cazul, trebuie luate neaparat.

La multi ani frumosi Alex si mama Juliei!

unde ati comandat umbreluta si plasa de tantari?

eu am comandat umbreluta pe amazon si imi vine cam in 10 zile. dar am emotii ca nu stiu daca mi se va potrivi la carut...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI ALEX!!!!!

[DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA]

[DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA]

[DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA]

[DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA]

[DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA] [DEZIUATA]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

teo, eu am mutatia MTHFR C677T – pozitiv (genotip homozigot) si mutatia PAI-1 – pozitiv (genotip heterozigot).

pe tine nu te afecteaza (probabil esti/vei fi mai predispusa la tromboze venoase, dar nu e obligatoriu).

medicul hematolog iti va recomanda tratament antitrombotic pentru sarcina,

va fi bine [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

unde ati comandat umbreluta si plasa de tantari?

eu am comandat umbreluta pe amazon si imi vine cam in 10 zile. dar am emotii ca nu stiu daca mi se va potrivi la carut...

.

De la farmacia tei. Si eu ma gandeam daca o sa se potriveasca umbrela ca nu se intelegea prea bine din poza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

teo, eu am mutatia MTHFR C677T – pozitiv (genotip homozigot) si mutatia PAI-1 – pozitiv (genotip heterozigot).

pe tine nu te afecteaza (probabil esti/vei fi mai predispusa la tromboze venoase, dar nu e obligatoriu).

medicul hematolog iti va recomanda tratament antitrombotic pentru sarcina,

va fi bine [pup]

Doamne ajută!

Abia aștept să primesc undă verde:)*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De cand am nascut abia ma pot ridica in picioare fara sa ma tin de ceva. Ca bunica-mea la 80 de ani. Parca nu ma mai ajuta muschii. Si ma cam dor, ca o febra musculara perpetua. O fi normal sau ar trebui sa ma ingrijorez ca incep sa ma sclerozez. Ati mai patit vreuna de-astea?

 

Senzatia de greutate e la coapse, nu la gambe, deci nu-s varice. O posibila explicatie ar fi sutele de kile din sarcina si greutatea de balena ucigasa cu care am ramas. Dar tinand cont de faptul ca n-am fost niciodata vreo silfida, intrebarea e de ce acum si nu si la celelalte sarcini? Maddutz, o consultatie pls.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urari , fetelor! Noi suntem relativ ok. Cu un bebe plangacios din cale-afara, cara nu doarme ziua decat batait si cate 15 minute. Am capul facut calendar. Noaptea era ok dar azi noapte s-a trezit din 2 in 2 ore, asa ca sunt terminata. O sa ma duc cu el la dr poate totusi il jeneaza ceva de nu poate dormi.

Eu stau cam prost cu moralul, doar sper sa-mi dea Dumnezeu rabdare, ca sa nu o iau razna de tot.

Ahh..suntem in Ro. A fost show mare in aeroport si in avion. Am bebe unicat :)). Ma stie tot Berlinul!

Andika, imi pare rau ca e bolnavior Zoard, sa va faceti bine repede!

Va mai citesc din cand in cand, dar am niste zile taare grele si monotone...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De cand am nascut abia ma pot ridica in picioare fara sa ma tin de ceva. Ca bunica-mea la 80 de ani. Parca nu ma mai ajuta muschii. Si ma cam dor, ca o febra musculara perpetua. O fi normal sau ar trebui sa ma ingrijorez ca incep sa ma sclerozez. Ati mai patit vreuna de-astea?

 

Senzatia de greutate e la coapse, nu la gambe, deci nu-s varice. O posibila explicatie ar fi sutele de kile din sarcina si greutatea de balena ucigasa cu care am ramas. Dar tinand cont de faptul ca n-am fost niciodata vreo silfida, intrebarea e de ce acum si nu si la celelalte sarcini? Maddutz, o consultatie pls.

si eu la fel. dar, pe mine parca oasele ma dor. toate. ma dor, inclusiv, si talpile. sau, oasele talpilor. [batcap] e rau cateva secunde, pana reintru in functiune. pe urma, daca merg nu ma mai doare. daca iar sed in pat si ma ridic peste o vreme, la fel.... eu, tot asa, pun pe seama kilogramelor in plus  [smulgpar] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...