Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Conjuctivita acuta


Recommended Posts

Acum eu zic, fara suparare. [flo2]

Intotdeauna sa folositi prosoape diferite ptr membrii familiei, sau cel puitn diferite ptr adulti si copii. Pui niste suporturi separate haioase in baie si este mult mai sanatos ptr toti. [pup]

 

Dana, nu e cazul de suparare dar crede-ma ca fiecare membru al familiei are prosopul lui.  [:)]

Ba chiar le diferentiem pe culori, ca nu cumva cineva sa se stearga din greseala pe alt prosop  [:-)))] Am multe pasarele si eu! 

Acum pt ochi am niste prosopele micute de finet  (de la copii) pe care le-am taiat si aranjat ca niste batiste mai mari un pic. Sa-i sterg in urechi sau la nas cand sunt bolnavi sa nu faca rani de la atata suflat. Le spal, le calc, sunt ok. Ca ma durea ochii de la prosopul obisnuit.

Azi a fost ultima zi de antibiotic. A ramas doar calmantul sau ce mi-a dat tanti aia. Si ceaiul. I-am pus si sotului comprese... zice ca incepe sa se vada mai bine la mine [:)]

Multumesc tuturor! [flor]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

n-ai 7 zile de antibiotic?

 

Nici nu stiu sigur care e antibioticul  [:)]

Eu am banuit ca e zyter-ul asta. Si la el am avut 5 zile desi pe prospectul lui scrie ca e recomandat maxim 3 zile. Eu am facut cum mi-a zis dr.  

La voltaren nu prea am fost atenta la prospect...dar parca diclofenac era un calmant. Asta e substanta lui activa cum se zice. Din asta am 7 zile, dupa care sa ma duc la policlinica de care apartin pt un control. Nici nu stiam ca mai exista policlinica :))

 

Sper sa ma lase ca nu stiu daca am timp sa mai umblu si dupa cai verzi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa se da azitromicina - 1/3/5 zile(maxim). nu stiu cum de la unul e virala conjunctivita si la altul bacteriana, banui ca la tine e o supra-infectare. nu va vad [:D]

 

Asa este.

La mine diagnosticu a fost conjuctivita acuta, neglijata  [:)]  exact asa.

 

Azi m-am trezit mai bine. Aveam ochii pe jumatate lipiti... deja e un progres fantastic.

Daca s-au mai limprezit ochii am obs ca la dreptul zici ca m-am zgariat cu ceva ... cred totusi ca e de la cat m-am scarpinat si frecat la ochi cu prosopul sau servetele.

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...