Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Au inceput petrecerile! Sa cresteti mari si sanatoase stelute frumoase! iul-aug 2013(31)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 606
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna si de la noi. Suntem pe receptie, va citesc zilnic, dar nu am apucat sa mai scriu. La multi ani stelutelor, sa cresteti mari si sa aveti noroc si sanatate! 

Oxi, distractie placuta la mare. Am fost si noi o fuga, de 1 iunie, ne-am plimbat. Dar era rece pentru a-l lasa in apa, ca tare vroia. S-a jucat in nisip in schimb, si a fost foarte incantat. Sper ca prin august, sa ajungem si noi cateva zile la mare. 

In rest, noi suntem bine, ne-a chinuit raceala, acum mai are doar muci. Misuna prin toata casa, face numai nazbatii, e un alintat si jumatate, nu prea mai mananca asa bine, a inceput sa faca ifose. Nu sta inca singur in picoare, dar face cativa pasi micuti pe langa pat. Intelege o multime de lucruri, are 8 dinti, si 11 kg. Ma-sa trebuie sa umble cu pietre in buzunare, ca daca sufla vantul mai tare o zboara pe sus, am 45 de kg si nu ma recunosc. Noaptea inca ne trezim de multee ori, ma tzocane mult si ziua si noaptea. Azi e cam racoare si inorat, dar sper sa reusim sa iesim la plimbare, ca ma tampeste daca stam o zi intreaga in casa. Va pupam, o duminca faina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

greu cu timpul si la noi...

am revenit din Bulgaria vineri. vremea perfecta si copiii exemplari.

Ma asteptam sa avem circ in masina cu irina dar a stat in scaunel 8 ore dus si 9 intors ca era jale pe centura capitalei.

Ne-am oprit de 2 ori pt masa (i-am dat borcanele) si o data de schimbat de kk. In rest ras, distractie, somn...si dukt tv pe telefonului sotului.

La mare mancat si somn exemplar. Bine ca Irina e mancacioasaaaaa mereu dar acolo nu se exista sa bagi ceva in gura si ea sanu nu primeasca. Deci a mancat pe langa pasatele ei (am avut blendurul cu mine) paine tonna. Zici ca era vrabie!! Nasol la AI ca nu dau si pufuleti. :))

La 6 dimineata ne dadea trezirea , la 7 eram la masa si la 8 pe plaja. Irina avea un somn pe la 9 si unul pe la 14 (cand a dormit si 4h legate). sa o laud sau nu...dar nu a plans absolut deloc.

 

De mers ea merge de 2-3 saptamani, lugimi de linving cu intors de una singura..dar eu inca stau pe langa ea, pentru ca nu vreau sa s sperie in caz de vreo cazatura.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mai pe seara!

 

La Multi Ani! Victoria, Sebi si Maria, Fecioara Maria sa va vegheze pasii mereu!

 

La mine si week-endurile sunt pline... cu doi copii de varste diferite nu-ti ramane timp. Am fost si la Nadlac... l-am dus pe socru acolo si am dormit si noi dar am revenit de dimineata caci am aflat ca are C serbare. Sa fie totul frumos de la diriginta am aflat... caci lui C ii suradea idea de a merge la Szeged (azi duminica). Pai cum sa mergem acolo cand are serbare? Macar sa spunem ca lipseste

Deci dirginta ne-a spus ca la 13.30 sa fim la Capitol (unde s-a tinut serbarea) dar la 13 cand eram in masina ne tot sunau ca incepe mai repede sa venim. Uff.... C nu dorea de nici o culoare sa participle pt ca doar ei copiii si-au regizat dansul.... nu au avut ajutor profesionist!

La Nadlac am golit ciresul care abia acuma era copt... este primul an in care am reusit sa mananc cirese de vre-o 5 ani de cand au fost plantati pomii.

M isi mentine tot mai mult echilibrul si abia astept sa aiba independent caci este greu... ea nu merge in 4 labe si de trait se taraie doar sa coboare din pat!

 

Ele- ce concediu frumos ai avut! Super ca nu a plans Irina! M a mea 'plange' muult mai repede ... ea doreste non stop sa fie plimbata si plange si daca incerci sa-i arati sa mearga in 4 labe... Ma bucur ca 'in principiu' ne vedem

 

Oxi- distactie placuta si vreme buna sa aveti

 

Oana- la fel ca Ele cu drag donez 3 kg... nu de alta dar sa ai de unde da jos

 

Delia- cam asa a trecut weekend-ul... ocupati cu copiii. Acum C este la vara-mea si nasa lui (langa Ani) si cica gatesc... asa ca am scapat de un stresul cu ce va manca in seara asta.

 

Maria- parca tu iti faceai probleme pt cand vei incepe serviciul...of tare, tare greu pt noi si pt copii. Cu C m-am intors la serviciu cand avea 9 luni jumatate si parca nu a fost asa greu. M ma striga, si si din bratele sotului doreste in bratele mele!

 

O seara frumoasa!

 

Olimp- voi oare sunteti acasa?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...