Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Au inceput petrecerile! Sa cresteti mari si sanatoase stelute frumoase! iul-aug 2013(31)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 606
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ele- sa fie fara urmari vaccinul. uite un alt stress pt mine, vaccinul de 6 luni il facem in august. Nu stiu cand il vom face pe ala de la 1 an.

 

Delia- fff frumoase tricourile ... sa le purtati sanatosi. L-a tuns Ani pe C, ma bucur ca este multumit. Poate ne intalnim si o sa-l vezi. Caius mai gateste, imi place sa-l vad gatind... dar daca va face si prajituri...hmmm nu-l mai insor!

 

Maria- ce sentatie frumoasa cand intri in vechile haine... eu asa am slabit in sarcina de numai in vara mi-am cumparat cateva rochite. Acum tot am senzatia ca lumea ma va intreba daca mai vine vre-un bb avand in vedere ca pe multi I-am surprins cu Maria... Dar acum ma gandesc ca ma vor intreba pt ca ma obsedeaza burta...

Mocanita- si eu ma gandeam la voi zilele astea... tu ai spus ca vei pleca la Londra...

 

Olimp- o pupam pe Ilinca cea plimbareata. felicitari pt mancatul neblenduit (dupa cate stiu si Lorand mananca neblenduit).

 

Inainte de raceli si Maria a mancat neblenduit... cu problemele care au venit I-am dat din nou blenduit sa nu mai faca efortul sa mestece. Acum nu mai stiu cum sa-i dau caci uneori parca vomita cand mananca dar ciresele/visinile/merele/capsunile le mesteca.

Oana- poate mai spui ceva de voi

 

Nb

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, toate kg sa vina la mineee [:-)))] . Pot sa primesc 10,, fara probleme. Off rad eu, dar mie nu0mi place deloc de mine... Sper ca dupa ce termin cu alaptatul, sa0mi mai revin. 

Ele, da, intr-o mare masura, soacra poarta o vina. Eu sunt genul de om care pun mult la suflet si ma consum, si slabesc...Iar ea imi vace viata imposibila. Ar fi multe de zis, dar nu vreau sa va umplu capul cu prostii. Sper doar sa mai pot rebda si rezista, pana reusim sa se mutam, desi asta nu va fi in viitorul aproiat. Asta daca mai sunt aici, si nu mi-am luat campii, ca uneori imi vine sa0mi iau baiatul si sa ma tot duc, fara sa ma uit in urma. Daca stiam ca ma casatoresc cu soacra, nu mai calcam in veci aici... In fine, nu totul in viata se obtine din prima, asa ca, sper sa mai am putere sa indur. Si ma enerveaza faptul ca, suferinta mea intrioara, e vizibila la extrior, si multa lumea isi da seama de ce, pentru ca, fiind la sat, lumea o cunoaste, si stie ce-i poate capul... In fine, noi sa fim sanatosi si sa ne bucuram de minunea noastra. 

In rest, suntem bine, cu muci la greu. Voi ce tratamente ati dat copiilor, aunci cand au fost raciti usor?

Olimp, ma bucur ca v-ati relaxat si ca Ilinca a fost fetita cuminte. 

Catalina, felicitari Mariei, e o harnicuta. 

Delia, ce mai bucataresti pt L? Ca eu tare nu stiu ce sa-i mai fac. In seara asta i-am facut lapte cu taitei, si a mancat bine. Azi i-am dat fasole batuta, facuta pt el, fara sare, si a strambat din nas. Daca ii dadeam din a mea, manca, ca era mai buna:)))

Monica, si voi ati fost in concediu? sI Mihaita e plangacios la drum lung... 

Va pup pe toate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata

Cafea pt toata lumea.

Maria si tu esti micuta de inaltime :)

Oana nu i fac specialitati, mancare ca pt noi. Alaltaieri am avut un fel de papricaso ciorba :))) , cu tacamuri de pui si pe langa legumele uzuale am pus si o ridichie rosie, nu stiam cum sa o gatesc sa manance puiul. Azi fac sufleu de conopida probabil cu macaroane sau vad eu. Supa crema de conopida cu brocoli, ciorba de perisoare, supa cu taitei. Supa de rosii coapte in cuptor. Asta i ce mi am amintit :P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...