Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Au inceput petrecerile! Sa cresteti mari si sanatoase stelute frumoase! iul-aug 2013(31)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 606
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hristos s-a inaltat!

 

Neata!

Olimp- distractie placuta!

Maria, Oxi- cum mai sunteti? Oxi iti tin si eu pumnii sa treaca starea de oboseala, Maria tie sa iti revii repede.

Delia- sper si eu ca L se simte bine.

 

Noi azi noapte am vizitat urgenta... uff nu a respirat bine ... s-a speriat si C. Intr-un fel am fost de vina ca nu am vrut sa-i fac aerosoli cu ventolin (imi ramasese in minte de la C ca ventolinul folosit in exces poate da intarzieri fizice), desi ieri I-am facut aerosoli si cu ventolin, am ajuns sa luam merdrol sau prednisone, aerosoli cu ventolin la 6 ore si in caz de nevoie la 1 ora. Azi noapte de speriata I-am facut la 23, 1,3 nu mai stiam cum respire. Si acum am aparatul pregatit dar aud ca respire bine... muuult mai bine ca ieri.

Gata, m-am jelit, trimiteti si la noi un gand bun...

C a luat 10 curat in teza la mate... uf bine ca el si-a mai revenit(lui I-am facut si cu ventolin aerosoli)... dar si el a fost speriat. Ieri nu stiam ce sa fac sa ma calmez caci simteam cum transmit panica la copii. La un moment dat as fi baut tuica... oare ce ar fi crezut cei de la urgenta despre mine daca miroseam a tuica?

 

O zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! 

Cata, in mod cert ventolinul nu are efecte de genul celor descrise de tine . Raul făcea f des bronsiolite si ii făceam ventolin la fiecare răceala aproape si nu e nici mai mic, nici mai slab si nici mai prost . [:)]  Eu nu m-as juca cu wheezingul respirator. Prednisonul e mult mai periculos decat ventolinul. Multă sănătate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua

Cata meriti bataie. De ce nu ma suni daca esti asa in butoi????? Ma supar. Iti trimit un aer revigorant de la noi :*

 

Olimp concediu relaxant si drum bun :*

 

L a facut febra de la roseola. Aseara i a erupt. Il suspectam de roseola dupa simtome dar n am vrut sa pun diagnostic asa repede. Singura interdictie e la baie. In rest totul e ok. Ma bucur ca a erupt si si a intrat in ritm. Ca nici nu mai manca( un alt simtom), cred ca a si slabit putin.

 

Va pup pe toate. Sa avem weekend fain.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

LUCIAN A SCAPAT LEPTOPU JOS  SI SA STRICAT MA COSTAT 5 MIL REPARATIA

OLIMP VACANTA PLACUTA

LA MULTI ANI  SARBATORITILOR [flo2]  [flo2] [flo2]  

MULTA SANATATE CELOR BOLNAVIORI.

NOI SUNTEM BINE,AVEM 6 DINTISOI DE IERI MERGE SINGUR TOATA CASA E ASA DE FERICIT.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...