Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au inceput petrecerile! Sa cresteti mari si sanatoase stelute frumoase! iul-aug 2013(31)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 606
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

am fost la o tura de cumparaturi....acum am pus pe foc tocanita de cartofi ci vitelus...si ciorbica cu leusean...

 

am profitat de faptul ca nu ploua inca..si am iesit cu goanga la cumparaturi , e mare figura se distreaza si rade la oameni..cel mai atrasa este de copii mici..le-ar sari in brate..

 

maria...somnoroas-o !!! [:-)))]

 

delia ia zi ce mai faci bun de mancare ? , eu mi-am cumpart tava gril..si fac des acum dovlecel asa felii cu putin unt si usturoi , sare si piper e asa de bun  , mai pun langa pui dezosat sau ceafa..e o delicatese...

 

 

m-am hotarat nu-i fac ilincai Ror-ul...noi nu suntem vaccinati cu el si suntem mame , sa nu mai zic ca eu am anticorpi..deci l-am facut in copilarie..si oreonul si varicela..ii fac ror-ul cand e mai mare sa fiu linistita sau deloc...

 

ele ai dreptate cati autisti stim de generatia noastra ?....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu un mare OFFFFFFF :(

 

Nu stiu ce sa ma fac cu mine, sa fac rost de rabdare sau de nuste nervi in plus, ca ai mei s au dus dracului. Lori urla cat e ziua de lunga, de cand se trezeste si pana adoarme. Are pauze scurte in care zici ca i cel mai cuminte copil si apoi o ia de la capat. Nici nu mai stiu de cand l a apucat, mi se pare ca i asa dintotdeauna. Mi e groaza sa ma trezesc dimubeata :( .

Sa va zic cum decurge o zi din vuata niastra de cand cu urletele. Se trezeste si ma apuca de maini sa mergem la plimvare, sta e brusc asa, adica nu stam 5 mun sa ne trezim bine, sau sa ma trezesc eu bine ca el e treaz. Il refuz uneori sau accept dar si asta imi ia cateva sec pana ma pun pe vertucala, in momentul ala incep cruzele de nervi. Bun, m am ridicat si plecam PA, vrea la masina de spalat sa o butineze (a invatat sa i dea drumul), ii explic ca nu i voie si de ce nu i voue (nadina e ibchisa in dulap, are acces doar daca las eu deschis) , iar urla ca ny i fac pe plac. Urletele sunt insotite cu topaiala nervoasa si arcuieli pe spate, daca nu l as tibe de maini s ar da cu curu de podea. Daca l tine urlatul, ii dau drumul si l las pe podea pana i trece (OARE AICI GRESESC?). intre timp imi vad de ale nele treburi. Ii trece su vibe iar sa na ia de maini sa ne plimvam, e fericit pana i trece prin capsorul ala ca ar vrea sa mearga pe verticala pe geam sau oglinda..... alta criza de nervi.... si asa o tinem all day.

Cand gatesc vine si sta agatat de pucioatele mele si ma musca de nervi ca nu l bag in seama.

Mai sunt detaliu care nu mi vin acu. Problema e ca EU nu mai pot; bu am ravdarea necesara sa i inteleg oerioada asta si mai riduc vocea. NA URASC PT ASTA si plang si nu mai stiu cum sa procedez :(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma joc cu el mult, alergam, ii place sa ne jucam de a prinselea, radem ne pupacim, cand ma opresc iar urlete si nervi.

Iesim afara, ne jucam in parc, plimbat de maibi, mers la groapa de nisip unde i place ffff mult, vrajeste pe tiata lumea pt ca e un copil vesel, dar cand nu fac cum vrea el incepe iar :(

Sunt momente cand nu pot sa i fac toate voile, efectiv e imposibil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia [flo2] , Nu iti inchipui ca esti singura "care nu mai poti". Timpul petrecut cu un copil este de n ori mai solicitant decat orice alta activitate.

Ideal ar fi sa il mai lasi cu bunicii..din cand in cand..sa iti odihnesti creierii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia, eu zic sa încerci sa iti versi nervii cat nu e el de fata, dar sa faci cumva si sa ii versi, clar nu ii tii in tine.

cand are el crize de nervi, incearca sa il iei cu frumosul. Ii spui ca intelegi ca e supărat, ca iti pare rau, ca e mama langa el, etc. Il lasi si sa se dea cu fundul de pământ, nu cedezi, dar ii arati mereu ca esti langa el

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...