Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au inceput petrecerile! Sa cresteti mari si sanatoase stelute frumoase! iul-aug 2013(31)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 606
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Olimp si eu sunt la fel de inconstienra, poate ne nimerim in aceeasi odisee :)

 

Monica ce povestesti tu aci despre scoala mi se pate de vis. Trebuie sa fie foarte placut pt Clara.

 

Oxigen sanatate lui Sebica :-*

 

Monica ce gatesti? Eu am facut o ciorba de legume si as vrea sa fac lasagna de vinete, dar n am chef :)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[artif] La multi ani, David!!!! Sa cresti mare si sanatos!! [artif] 

Buna fetele!

Am inceput munca de azi si sunt trista [viki] . Am terminat si sesiunea, cu un examen la care nu m-am prezentat , dar nu am mai putut memora nimic. Creierul meu si-a atins capacitatea maxima.

 

Copiii sunt bine. A revenit Ana, bona noastra minune. Din acest punct de vedere sunt f linistita ca copiii mi-s pe maini bune.

 

Luca e mare si e bine. Se deplaseaza doar in picioare, nu mai cade decat f rar, a invatat sa depaseasca obstacole, a invatat sa urce si scarile, dar in 4 labe.

 

In 10 iulie mergem la mare, si sarbatorim acolo primul anisor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani david !!!! [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata]

 

 

delia..cine stie poate ne vedem la acceasi odisee .. [:-)))] , oricum imi este groaza , trebuie sa recunosc sa o iau de la capat , dar imi mai doresc un copil , dar la cat de greu a venit ilinca ..nu treg speranta ca se va intampla degraba..

 

paula..cu ana stiu ca esti safe...cu serviciu,,sa te acomodezi cat mai repede... [:)]

 

 

am primit reziltatul la pap..e bun , pap 2 fara nici un fel de modificari..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani David!!!!

 

Paula ma bucur ca sunteti bine. Spor la treaba si concediu placut.

 

Delia lasagne de dovleci si vinete am avut pana ieri. A avut mare success si la cei mici, Sami a primit langa un pic de piure de cartofi. Mie imi place cu legumele facute pe gratar..miam miam Mai am pentru Clara cand vine ciorba de legume si azi am facut mancarica de mazare cu naut si ciorba de salata. Diseara fac un chec aperitiv cu faina de naut sa pot sa imi iau eu la pranz la serviciu si cat atat. Am luat si multe fructe astazi, am gasit caise si piesici o minune si zmeura si coacaze rosii. Mai ales zmeura si coacazele sunt in top la noi, papa astia mici de rup.

 

Cu scoala ce sa spun, momentan imi place ce vad. Sa vedem cum merge in continuare. Cunosc romani care considera scoala aici proastra ptr ca nu ii ambitioneaza pe cei mici asa cum se face in tara. E drept ca in primii 2 ani e leger, idea lor e sa ii invete pe cei mici ca invatatul e cool si distractiv. De asta nici nu sunt concursuri individuale sau comparatii intre persoane, diplome individuale etc. daca se fac concursuri atunci sunt in echipa. Si nici nu stiu sa scrie si sa citeasca inainte de clasa 1 (asta la modul general, unii stiu ca au vrut ei sa invete). La gradi nu ii pregatesc in directia asta. Si asa ceva e vazut f prost din afara.

 

va pupic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia, Olimp va tin pumnii sa ajungeti cat de repede vreti voi iar la odisee [flo2]

 

Delia eu tai legume fasii sau rondele sau si si depinde cat de groase sunt. Vinete le sarez si le las la scurs. Apoi le fac pe gratar impreuna cu dovleceii fara sa le ung cu ulei.

In tigaie calesc ceapa cu carnea de vaca, pun condimente (cimbru, oregano, busuioc), cand e carnea aproape gata pun suc de rosii, sarez, piperez , adaug o lingura de smantana si storc un catel de usturoi. Duminica am pus si marar si patrunjel tocat marunt ca aveam proaspat. Apoi pun in vas de Jena straturi de legume, carne, legume. Intre straturi stropesc cu un pic de suc de rosii si sarez/piperez un pic legumele. La varianta in care nu tinem cont de calorii pun intre straturi si cascaval ras. Acum am pus doar deasupra cascaval. Pun folie de aluminiu si las la cuptor cam 40 min la 180 de grade. Daca am rosii mari coapte pun si rosii decojite si taiate felii intre straturi si atunci nu mai picur suc de rosii. Miam [buca]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ele mersi de incurajari.. deci destreapta si cuminte, da ? :))

 

Eu deocamdata sunt super hotarata ca nu mai vreau copii, doar daca castig la loto ma razgandesc :)

Peste 9 ani eu o sa fiu nitel cam batrana pt alt copil, dar never say never

 

Eu is f obosita cu munca, si am de abia 3 sapt de cand am inceput. Oare is nesimtita daca le cer program flexibil ? eu fiind asa de buna as putea sa amuncesc in 6 ore ce facea predecesoare in 8 :D  ... Cochetez cu ideea macar sa ii intreb, dar cred ca ii mai las o sapt-doua ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...