Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au inceput petrecerile! Sa cresteti mari si sanatoase stelute frumoase! iul-aug 2013(31)


Recommended Posts

fetelor ce mai dati de papa la copii ? ceva idei...nu reusesc sa o fac pe ilinca sa mestece , nu vrea decat pasat bine ....oare ce sa fac cu ea , cum ii dau bucatele sau mai mare mancarea ,  efectiv o scuipa afara , daca iau acceasi mancare si o pasirez o mananca , deci nu de gust  e problema de textura..cat o va mai tine ?

 

apropo fructe tot asa , mananca oridecare ii dau dar pasate , terciuite..ma omoara..daca ii dau fruct la mana il arunca , da de el ca este umed si se stramba..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 606
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mocanita, si Sebi doar cu san a trait zilele alea, oricum nu ma puteam apropia cu nimic de el ca era terorizat dupa antitermice. La noi a fost ceva viral pana la urma si a trecut de la sine. Ne-am internatvca ne-am speriat ca voma si avea diaree

 

Am inteles. Viral a fost si la noi, stomatita aftoasa.

Ne-am externat azi, e mai bine acum, a inceput sa manance si sa bea incet-incet. Da, Oxi, am avut un noroc enorm ca inca suge, mi se pare incredibil ca n-a scazut in greutate zilele astea, inseamna ca numai sanul a tinut-o ca perfuzia mi s-a spus ca e exclusiv pt hidratare.

As zice ca asta era doar parerea mea in spital:) Nu prea a fost impartasita de doctori, la varsta asta a copilului , cica laptele mamei nu prea mai are ce sa-i ofere dpdv cantitativ si nutritiv :)) Ma uitam si nu-mi venea sa cred....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mocanita nu-mi vine sa cred ce au zis doctorii , pai cum sa nu fie bun laptele... [batcap] ..chear ma uitasem la un reportaj facut de o englezoaica in africa , la unul dintre triburile primitive ..si ziceau femeile ca ele alapteaza exclusiv pana la 3 ani , apoi fac alt copil , se se mirau bastinasele ca tipa cu reportajul avea o fetita de un an si nu-i mai dadea san.....deci cum sa nu fie bun laptete matern...

 

maria..ar trebui sa o aduc la ilinca la reeducare.. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mocanita, unde ati fost? Noi am ales privatul, dar am fost dezamagiti.

Legat de proprietățile Lm, eu as chema doctorii sa il vada pe Sebi. Mananca f putine solide, in special branza, iaurt si fructe si cu toate astea are greutate buna (nu ca greutatea e f relevanta),are analize bune, e dezvoltat, vioi, etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mocanita, unde ati fost? Noi am ales privatul, dar am fost dezamagiti.

Legat de proprietățile Lm, eu as chema doctorii sa il vada pe Sebi. Mananca f putine solide, in special branza, iaurt si fructe si cu toate astea are greutate buna (nu ca greutatea e f relevanta),are analize bune, e dezvoltat, vioi, etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

privat si noi, ala care e deschis non-stop , ca duminica ne-am internat :)

Da, delasare mare, zambete false , interesul principal sa stai cat mai mult acolo :)..Cica ne-am externat pe barba noastra :))

 

La noi  skinny Mariuca cum sa-i convinga ca fac treaba buna? :)) 

''Nu mananca, trebuie sa stati pana incepe sa manance si pana atunci s-o tinem perfuzata, e vital sa fie hidratata macar''

''Pai mananca san''

''cat san credeti ca mai e la 11 luni aproape? Si cat de hranitor credeti ca mai e?''

 

Dap, m-am carat si a inceput sa manance de-abia ajunsa acasa . Ne-am mai linistit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...