Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au inceput petrecerile! Sa cresteti mari si sanatoase stelute frumoase! iul-aug 2013(31)


Recommended Posts

Inca nu i.-am luat cadou sotului ,inca nici nu stiu ce sa ii iau,,dar se trezeste domnisoara si o luam la plimbare,o sa mi se lipeasca ceva de mana si pt mine si V ,bugetul nu e mare 200 lei in care intra si tortul(aprox50 lei,unul micut de 1kg)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 606
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hop si eu. La scarbici.

Azi Emma s-a prins ca plec si m-a prins bine de cap si cu plans am desprins-o :(( 

Judecam lumea ca pleaca pe ascuns, copilului nu tb sa ii ascunzi, ii explici..... teorii ....  ca dupa ce am lasat-o bocind cred ca de maine o sa plec cand e distrasa de ceva 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mocanita.a da bucata de paine si la noi este la mare inaltime...cat am fost la mare ei ii luam mancare inainte a manca noi si mergeam in camera i-o pasiram si apoi ii dadeam sa pape , apoi coboram toti trei la masa , ca sa stea cuminte ii dadeam cojite de paine sa molfaie ca-i plac tare mult..cine ne-a vazut tot concediu cred ca si-au zis : saraca fata doar cu coji de paine o tin astea " [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

ea papa , biscuiti , paine , pufuleti , covrigi , saratele , seminte de floare , fornetti , nu se ineaca dar fructe nici nu vrea sa puna mana doar uscaturi..

 

azi i-am pasat la furculita mancarea , a macat-o cu chiu cu vai..am stat 40 de minute pe o portie care blenduita o papa in 15 minute dar daca asta trebuie sa fac o voi invata incet incet ..

 

maria spor la cumparat cadou si La multi ani anticipat sotului

 

mess si la noi sotul cam trebuie sa se furiseze cand pleaca la servici altfel se maraie dupa el..
 

pe mine nu ma lasa durerea de burta , ma doare tare ..sper sa-mi treca ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp :))).

Si eu o hraneam pe Maria cat asteptam mancarea noastra, noi am avut noroc ca ea a acceptat borcanelele in concediu (o mai testasem la diverse iesiri). Si cand ne aducea mancarea, numai bine termina si ea si o dotam cu un codru de paine :) Am mai vazut si eu priviri de la mesele vecine , care nu fusesera pe faza cand mancase pitica :).

 

Oxi, bafta maine, ce sa zic? Tough day  [:)] . Am fost si eu azi la serv sa scriu o cerere de fara plata o luna. Pe 11 aug incep. as mai fi stat, sincer.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata..

 

oxigen..multa bafta , suntem cu gandul alaturi de tine..sa se acomodeze Sebi usor..

 

mocanita ilinca nu accepta borcanle , doar acelea de fructe , altceva nici rupta , eventual cele de legume simple , a fost chin pe masina , a fost la dieta pe fructe si iaurt.. [:-)))] dar recupera seara si nopatea na sugea din radacini.. [:-)))] ..nu a slabit deloc..deci sa traiasaca laptele !

 

maria..si la noi furisarea este la putere ..functioneaza cel mai bine..

 

 

eu sunt iar cheauna de somn de la 5 la 7 ilinca ..urlete cu dintele buclucas , la noi cam 2 saptamani dureaza sa erupa..deja ma irita numai cand ma gandesc ca urmeaza ce este mai rau , masele si canini..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata

 

Maria, La multi ani sotului.

 

Iar m au delogat astia. Nu inteleg ce rol are caduta aia pe care o bifezi sa te pastreze logat daca oricum poti s o f**i ???

 

In deplasari L mananca din meniul nostru, nu se multumeste cu pireuri :)))

Si noi la noi tati pleaca pe furis, altfel e jale. Se lasa cu urlaturi. Cand vine acasa seara sa vedeti urlete, n are rabdare sa se dezbrace ta su si sa se spele pe maini :))))

 

Mocanita cum mai e Mariuca?

Olump tu cum te simti, te a mai lasat burta?

 

Nii ne am trezit de la 7, asa ca am pus dej mancarea pd foc. Fac ciorba de perisoare, am tocat la legume pe la 8, i am dat un clocit cat sa nu se oxideze si cand se trezeste puta , mergem sa cumpRam carne pt perisoare si apoi o termin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia, e mai bine Mariuki, mananca cam ca inainte, adica nu se omoara :). Dar mananca si bea. Toata admiratia pentru gateala, pentru ca-ti place, in special  [:)]

 

Olimp, nici Maria nu mananca alt borcanas in afara de Hipp organic (4 luni :))). E 1 de legume +orez+pui, ala ii place f mult. Astea au alta textura, moale. La gust sunt horror, pe langa ce-i fac eu, dar ea le mananca ff bine. In concedii sunt ideale. Toma n-a mancat bucatele decat pe la 1 an si 2-3 luni...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

delia m-am mai lasat burta dar tot simt un discomfort usor , astept sa ma invadeze ciclul...

 

legat de papa si ilinca manaca orice ii dau , mancare de-a noatra dar trebuie sa o belnduies..incerc sa o dau doar la furculita , sper ca si azi sa am succes , i-am facut pilaf cu legume cu ficatei de pui..

 

mocanita..ma bucur sa aud ca este mai bine micuta.......vai am gustat si eu borcanelele sunt bleah..rele rau la gust , ilinca nu vrea ..si ea este pe borcanele de la 6 luni care sunt pasta , am incercat mai grosiere si le scuipa....in schimb am evoluat la cereale....i-am cumparat de la milupa cereale 1an + si sunt deja cu fulgi destul de marisori..a mancat mai greu da a mancat...ceea ce e bine sa simta si ea ceva textura..

 

eu cred ca ilinca nu papa borcanele desi sunt tare bune la drum....din cauza ca nu au gust ea nu a acceptat de mica mancare fare sare putina..sau condimente ...

 

maria..la multi ani sotului !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...