Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au inceput petrecerile! Sa cresteti mari si sanatoase stelute frumoase! iul-aug 2013(31)


Recommended Posts

Nu pot sa inteleg care e problema cu somnul, am cautat tot internetul, carti, etc ...  Singura varianta e sa o las sa urle toata noaptea pana lesina si "doarme".   sau sa o calmez, cu ssshhhtt, cu suzeta, cu tzatza ... de n ori ...

Sper macar sa nu fie un motiv medical ascuns si eu sa tot plang ca ma trezeste copilul. dar parca nu are cum sa sufere de ceva doar noaptea. De luni de zile. NU ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 606
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Adina, imi pare rau sa aud ca te chinui asa mult cu Emma. De cateva zile, si mihai se trezeste de 2-3 ori pe noapte, si e lux pentru mine. Te inteleg perfect. Dar nu stiu cum rezisti si cu serviciul. Nu cred ca sufera de ceva anume, dar se trezeste si de dragul de a suge. Poate o deranjeaza si dintii , o fi avand gingia mai tare si se chinuie sa sparga, nu stiu ce sa mai zic... Putere sa treci peste asta iti doresc. 

 

Olimp, sa va fie de bine plimbarea la Bv. V-am admirat pe fb. Sunteti niste frumoase, toate, cu fetele in frunte.

 

Fetele care ati fost la mare cu puii, cum ati procedat cu somnul, cu mancatul, cu statul pe plaja... Vrem sa ne ducem si noi cateva zile si nu stiu cum sa procedez. Ma gandesc cu groaza la mancare, ca el nu a mancat niciodata borcanele, si s-ar putea sa mi le refuze... Si cu drumul cum a fost? Au stat in scaun? 

 

Va pun si niste poze cu noi.

post-125689-0-26200500-1405365984_thumb.jpg

post-125689-0-64190900-1405366103_thumb.jpg

post-125689-0-81514400-1405366136_thumb.jpg

post-125689-0-35256600-1405366169_thumb.jpg

post-125689-0-07998200-1405366219_thumb.jpg

post-125689-0-39572400-1405366237_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, cu toata sinceritatea iti zic sa nu te mai gandesti atat si sa mergi,  daca stai si te gandesti prea mult ca o sa fie greu nu mai pleci nicaieri  [flo2]

 

Incearca-l cu cateva borcanele inainte sa pleci, daca nu si nu ia robotul dupa tine si-i fierbi acolo si blenduiesti, cum a facut Olimp. Daca mananca bucatele, si mai bine, o sa-ti fie si mai usor. De dormit, Maria a dormit ca acasa, adica cu trezirile de rigoare, chiar mai putine as zice, ca era mai epuizata de la soare, joaca in apa, probabil.. De drum, am mai zis eu, numai de rau :) In afara de perioada in care a dormit in scaun, a stat numai in brate, dar daca mergeti la mare la noi n-o sa fie asa tragic, ca faceti mult mai putin. Sau poate lui Mihai ii place in scaun, cu Maria n-avem probleme pe distante mici, dar la drum lung n-a tinut. Eu zic sa mergeti. O sa fie bine.

 

A, super investitie a fost cortuletul ala luat de la Decathlon, in care a dormit in fiecare zi dupa-amiaza. Asa n-a trebuit sa mergem in camera si pt somnul ala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor [flo2]

 

mess..sincer nu stiu ce sa-ti spun , imi pare rau ce treci prin asa situatie . legat de somnul Emmei , sunt convinsa ca ai incercat de toate ..ce sa zic , sper ca incet incet sa-i treaca..

 

eu de ex cand se mai scoala ilinca , nu-i adresesz nici un cuvant nici nu o iau in brate vertical incerc sa o lipesc de corpul meu..si adoarme..acum stiu ca nu functioneaza la fiecare la fel in cazul fiecarui copil..ce sa-ti zic..putere si nervi de otel..

 

oana ai o madrete de flacau..

ce-mai place in leagan...asa este si ilinca ar sta cu orele..

de plecatul in concediu ce sa-ti zic nu-ti mai face grija alolo la fata locului ai sa gasesti solutiile sunt convinsa mai ales ca piticul tau nu este mofturos din cate stiu , ia blenderul cu tine si va fi bine..

 

mocanita super tare cu cortul , ilinca ma plimba in camera nu vroia sa adoarma afara , era si galagie mare la piscina , muzica tare..etc..

 

noi tot la stadiul de iesire a dintiulor de sus..ne chiunuie si nu vor sa-i faca aparita inca...

 

ai am o veste pentru voi dragile mele...

 

daca DD este cu noi , si ma rog sa fie bine , in martie ilinca va avea o surioara sau un fratior , suntem la inceput , inca nu am fost la eco , abia trebuia sa-mi vina ciclul..si nu a mai venit....am facut doar dozarile beta si sunt ok..am inceput tratamentul de sustinere si injectiile cu DD inainte..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp - ma bucur mult pt minunea din burtica, felicitari si DD sa va vegeze mereu. ce veste frumoasa... mi-ai inseninat ziua

 

Oana- la mare M a mancat din mancarea de la restaurant (nici ea nu mananca borcanele), a dormit muult pe plaja de se mirau turistii si imi spuneau ca am un copil cuminte (este drept ca nu manca nisip sau altele, mai mult dormea), drumul cu masina a fost bun in general... dar de vre-o 2 ori in cei peste 2000 km parcursi am luat-o in brate

 

Mess- imi pare rau, iti doresc putere... sigur vin zile mai bune. C nu a dormit pana la 1 an si 7 luni, ii preparam noaptea lp si il leganam in balansoar cu TV aprins. Nu a fost usor... dar uiti repede :) . Felicitari pt taraiala.... deci M a ramas singura care se taraie doar sa coboare din pat, in rest nu :). Iar legat de ochi  [batcap]  [batcap]  [batcap]  multe persoane ne-au spus ca i se va schimba culoarea  [batcap]  [batcap]  [batcap]  sotul spera ca nu, dar tot timpul parca apare o persoana care ne spune ca sigur se vor schimba (unii au fost muncitorii de la izolatia blocului de ex). Sa fie ea sanatoasa si bucuroasa asta conteaza pt mine

 

 

O zi frumoasa!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow Olimp !  Felicitari !!!!  [flo]  [deziuata]  [am]   Asteptam sa ne dai vesti de la eco ca e ok, apoi de la eco la acre afli ce e.... how exciting ...  Ma bucur pt voi, mai ales ca stiu ca pt Ilinca ati muncit, uite ca le-a asezat D-zeu pe toate la voi :)  Felicitari inca odata !

 

 

 

 

Aseara a dormit ceva mai bine, doar vreo 5-6 treziri, fata de 10 noaptea trecuta :(, Cand o sa ajungem la 2 treziri o sa mi se para lux.  Mi-e greu si cu munca, macar daca as fi acasa sigur as incerca sa dorm la amiaza, mai ales ca acuma de cand m-am intors la munca am auzit ca doarme cate un somn de 2 ore la amiza, (la mine nu dormea atat).

 

Chiar legat de culoarea ochilor si Emma ii are inca albastri, dar nu asa superbi ca la voi Cata.  Unul e albastru si unul e patat un pic. Si eu tot astept sa se schimbe, dar na, sanatoasa sa fie indiferent de culoarea la ochi :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!! [flo2]

 

Implinim si noi azi un anisor!!!!

 

Nu/mi vine sa cred ca a trecut asa de repede, parca mai ieri eram cu burtica, iar acum am fata mare care-mi umple zilele de bucurie. Va pun mai jos o poza!!!

Duminica plecam la mare, si ma gandesc si eu cu stress la drumul pana acolo ptr ca si Sofia se plictiseste repede in scaun, dar bucuria concediului e mai mare decat stresul asta!!

 

Oliiiiimp......!!!!!! Sa fie intr-un ceas bun, sa fie cu noroc si sa se finalizeze cu un copil sanatos si frumos!!!!!   [flo2] 

 

Pupici tuturor!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cata , mes [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]  multumesc..

 

legat de ochisori,..eu zic ca nu se vor mai schimba tare culorile , eventual usor nuanta daca intradevar se va schimba ceva la ei , dar sunt cam stabilite nuantele..nu cred ca ca vor aparea modificari radicale..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...