Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au inceput petrecerile! Sa cresteti mari si sanatoase stelute frumoase! iul-aug 2013(31)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 606
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Delia, cum e treaba cu cartofii umpluti in 5 minute ?  Mai zi retete de 5 minute, ca nu stiu ce sa mai fac. Oare o oala de aiai magica ar fi buna de ceva ? 

 

Se vad bine ochii aici? unul e albastru, celalat e patat ... Oare mai au sanse sa se faca caprui ?  (nu ca m-ar interesa, e frumoasa oricum :)  ... dar na, sa stiu si eu daca o sa iubesc toata viata doi ochi albastri, sau mai diversific cu ochi caprui :)

 

post-15815-0-82443700-1405604634_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfui Pfui sa nu o deochi ce frumoasa e Emma! Clara mea o pupa, spune ca e asa dulce. [il]

 

Delia baga retete rapide si eu vreau. Eu am avut supa de linte si mancare de teci. In seara asta fac niste dovlecei umpluti. Pe sambata se anunta 34 de grade deci probabil mancam gratar cu salata si fructe. Daca gasesc ficatei iau si fac pentru noi si Sami caci Clara e inca in faza vegetariana. Ma termina. Nu mananca carne decat tocata, altfel nu se atinge de ea. Am tot facut eu acasa hamburgeri, lasagne, legume umplute dar m-am saturat de tocatura.  

 

V-am povestit la un moment dat de gymondo. Am inceput acum 3 saptamani, fac de minim 3 ori pe saptamana. Se simte f bine imbunatatirea fitness-ului, a scazut si burta ca efect secundar [pk] Ce e super e ca fac cand pot, nu conteaza ce am pe mine, daca am apucat sa ma spal pe cap etc. adica chestiile de care ma loveam cand sa ies din casa sa merg sa fac undeva sport. Ieri a stat Clara cu Sami si eu m-am ascuns in sufragerie jos, am nadusit 40 de min si gata.

 

Va pup si multumesc ptr urarile de sanatate. Dupa doza 2 de antibiotic ii merge deja f bine, e plin de energie. Si nu mai doarme decat la pranz max 2 ore si gata. Adica fix cum facea Clara la aceeasi varsta. Daca seamana cu ea de la 2 ani renunta si la somnul asta. [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi faceti fetelor :))) E mancare de 5 min pt ca la un moment dat am sacrificat cateva ore :D Deci sunt 5 min pt mine nu si pt voi.

Ca sa intelegeti, periodic imi pregatesc semipreparate si le congelez, asa am la ce apela in criza de timp sau la lenw :D

 

Felicitari Monica, ia repeta cu exercitiile alea :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:(((((   pai trimite un pachet de "semipreparate" si la mine.....   ma gandeam eu ca nu exista mancare de 5 minute (well, in afara de ochiuri :D )

 

Eu nu prea reusesc sa duc o viata "normala", sa petrec macar o ora-doua cu Emma si sa mai fac si mancare, cumparaturi de mancare si ceva pt mine (care de obicei se traduce prin dus + lenevit pe canapea fara scop)...  Is si obosita de la lipsa de somn, deprimata ca nu imi iese nimic...   Sper sa nu imi sara cineva in cap ca ma plang iar (asa is eu plangacioasa)

 

Uite azi ma plang si ca nu am treaba la munca, am 2 ore de cand frec menta si nu stiu cum sa o mai frec :D  mai sunt 20 de minute pana plec acasa...   Asa greu trece timpul cand n-ai treaba, m-am mai dat pe net cu nesimtire.  Cand e prea multa treaba ma plang, cand nu e ma plang ....   

(haideti ca nu is asa antipatica, doar ca daca e mult de munca s-ar astepta sa stai sa termini, dar intr-o zi ca azi sa imi zica sa ma duc acasa mai devreme, nuuuuu )

Gata . am terminat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monicaa ma bucur ca este mai bine sami , legat de somn si ilinca de o luna doarme doar un somn pe zi cam de 2-3 ore depinde..e bine altfel ..

 

felicitari pt miscare [pk] [pk] [pk]  si rezultate [aerob] [aerob] [aerob]

 

mess,,eu zic mai degraba ca un ochi e albastru iar celalat bate inspre verde,,,eu zic ca asa raman  sau eventual vireaza spre verzui..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...