Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 7 )


Recommended Posts

 

 
 
Piersicute dragi, bine ati venit in casuta noua !

 

 

 

[copil] Piersicute de mai   [copil]

 

14.05 - Nectarie de adarev

 

[copil] Piersicute de iunie   [copil]

 

 03.06 - Laila Josephine de delia 21

18.06 - Irina Anisia   de Dianami 

20.06 - Zachary  de Biribu 

21.06 - Patrick Andrei  de Carmen_80

21.06 - Eric Ioan  de Fleurdelise

22.06 - Andreas Madalin  si Bianca Maria   de Miruna 1980

26.06 - Maria Natalia   de Rocsy

26.06 - Andrei David   de andrrreea 

28.06 - Denis Leon de ali24

 

[copil] Piersicute de iulie   [copil]

 

02.07 - Gabriel   de alilumi

03.07 - Jefferson Constantine   de freedelia

03.07 - Andrei   Laura32

03.07 - Victor   de alinutzac

06.07 - Ecaterina   de Danett 

08.07 - Petru Claudiu   de anaoi

09.07 - Vladimir Octavian   de clayhanger

09.07 - Beatrice de Wilton

10.07 - Eric  si Marc debalanta_tm

11.07 - David Andrei   de nycosia

12.07 - Eric Andrei  de Mygirl

13.07 - Stefan  -  de niccostea

13.07 - Radu-Victor si Alexandru-Stefan  -  de drusu

15.07 - Miruna   de carmina_s

15.07 - Victor Gabriel   de Porumbita

17.07 - Riana   de ramonavlas

19.07 - Irina   de ilenutza

20.07 - Antonia Maria   de roxypuy

20.07 - Maya Elisabeta   de b_1403

21.07 - Sara Ioana de Pusi

21.07 - Denis Gabriel   de MITITICA82

23.07 - Ana Ecaterina  de ioana3110

23.07 - Andrei  si Maria   detamys

23.07 - Ana Grace  de ARUBA

25.07 - Emma Iulia - de Kimmy

26.07 - Tudor de ned

27.07 - Ilinca Maria   de Gabriela82

27.07 - Oana Maria   de lorenaflore

27.07 - Mattia   de vera_l

29.07 - Ana   de Ca_Mila

30.07 - Sara Maria   de valy27

30.07 - Clara   de michelle1981

31.07 - Daria Nectaria   de antoniap

 

[copil] Piesicute de august   [copil]

 

01.08 - Leon de Daconst

03.08 - Luca   de roxi25

03.08 - Miruna Stefania  de chmihaela

04.08 - Silviu Ionut   de maria0408

07.08 - Vlad Nicolae   de cristina1984

07.08 - Bianca Ruxandra de carmen_vlad

08.08 - Thea Lucretia  de sursula

09.08 - Anca Maria  de Alina_29

10.08 - Mihai   de IIuli

13.08 - Emma Mihaela   de ZIZOU

16.08 - Matilda Adela   de CamiM

18.08 -  baietel    de honeys

20.08 - Aurora   de muraturica

20.08 - Maria   de Bumbitza

20.08 - Robert  de Viairo

 

http://forum.desprecopii.com/forum/rugaciune.gif Vor fi mereu in inimile noastre ingerasii Clarissa (n. 3.06, mami Delia21) si Cezar (n. 17.06, mami valy_mary78).

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 364
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare fetele,

 

Sunt la munca...  Am dus piticul la gradi de dimineata si l-am lasat. Luni si marti am fost cu el si am stat acolo. Ieri am stat pana la 4 si ceva, luni doar vreo 2 ore..nu merita mentionata:)).

 

Ieri ne-am dus pe la 9.30, copiii mancasera, l-am dus si pe el la masa dar nu avrut sa manance tartina cu pate de casa si alta cu miere, asa ca a mancat juma de banana si atat. Copiii colorau, el a facut altceva, nu a vrut sa stea cu ei la masuta, apoi au iesit afara, s-au jucat, acolo a fost ok, dar cat eram eu in vizor. La masa a mancat, dar i-am dat eu, si la un moment dat s-a ridicat si a plecat...ceilalti copii stateau cuminti la masa. In fine, cu greu l-am tinut la masa pana au terminat si ceilalti. Apoi am urcat, l-am imbracat in pijama, copiii s-au culcat, a stat si el 5 min in pat apoi s-a ridicat si a plecat... am stat ce am stat pe hol pana s-a plictisit si a inceput sa traga de usile celorlate sali, si am decis sa iesim afara. Am stat in curte pana la 3 si ceva, apoi am urcat din nou ca s-au trezit si copiii. Ne-am mai jucat putin, spalat pe maini, coborat la gustare, iar scandal cu ridicatul de pe scaun... mancat si plecat acasa.

 

Astazi l-am dus si l-am lasat. A plans aproape juma de ora apoi s-a linistit si s-a jucat cu copiii. A mai facut o scena la pranz, probabil pt ca nu a fost lasat sa plece de pe scaunel...a plans pana a vomitat nitel, apoi s-a linistit si nu s-a mai impotrivit. Nu prea a mancat ca era deja foarte agitat, dar macar a stat cuminte, au urcat, l-au schimbat in pijama si ....s-a culcat... acum la 4 au iar gustare si ma preg sa ma duc sa-l iau.

 

Sunt cam praf...

 

Ali condoleante.

 

Lore bafta, sa ne zici ce-ai facut.

 

Fleur bafta si tie la cautari.

 

Rocsy multumim de casuta noua.

 

Va pup, ma preg de plecare... :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu cel mare avea 3,9 ani cand a mers la gradi. Il ducea tatal in brate, il imbracam cu chiu cu vai, cand iesea cu el pe usa urla plangand mamiiiiii, mamiiiii nu ma lasa, cu mainile intinse peste umerii tatalui!

O sa ma bantuie tt viata imaginea :(( [q]

 

A tinut-o asa vreo 2 sapt

N-am auzit copil care sa nu faca ceva cand e lasat in colectivitate prima oara .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rocsy, multumim pentru capitol nou!

Cand mai intri sa editezi, o mica sugestie sa adaugi si 2012 la titlu, sunt multe generatii si cred ca e mai usor de urmarit dupa anul nasterii (pt.cei ce vor sa ne citeasca).

 

La noi s-a facut frig si urat si ploios, sper sa nu tina mult.

 

Azi m-a intrebat educatoarea daca E. vorbeste cu noi acasa. Cum sa nu!

Se pare ca la gradi e f rusinos si nu vb. cu adultii. Doar cu copiii bla-bla-bla-uri de-ale lor mai mult sau mai putin inteligibile. El aduce zilnic cuvinte noi de la gradinita de ai impresia ca turuie acolo. De fapt tace si inregistreaza! De ex. ieri fusese ziua unui copil, si toti copii aveau cate o punguta cu cateva atentii. A luat-o la plecare Ericul, spunand clar ca-do (cadeau). Spune sus si jos in franceza, spune encore ridicand farfuria sau paharul sus cand vrea supliment, in fine, tot felul de cuvinte clar invatate acolo.

 

Carmen, pai a decurs promitator inceputul lui P. la gradi. Comportamentul din prima zi e normal pentru ca erai tu in peisaj. Asa ca, dispari cat mai repede din raza lui vizuala! Se va adapta cu succes programului, sunt sigura. Deja ai spus ca a dormit acolo, bravo! E normal sa fii extenuata si emotionata. Cred ca e mai greu cand copii merg prima oara la gradi la o varsta mai mare. Sper sa intrati in rutina cat mai repede si tu sa te poti relaxa.

 

Ioana, am inteles cu bagajul. problema la voi a fost ca la schimbarea avionului s-au schimbat regulile. Qatar e cred printre ultimele care mai accepta 30kg asa ca, in afara de cazul unui zbor direct, trebuie sa respecti reglementarea cea mai drastica, 23 kg e norma aproape unanim admisa in prezent (si 10 kg bagaj de mana). Vacanta placuta! Sper ca Ana e mai bine.

 

Va pup, sa aveti o seara frumoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragele mele !

 

Revin dupa lunga absenta cu vestea cea mare , sunt insarcinata . Azi am aflat , am facut de urgenta testul , ca la noapte plecam din Bucuresti la Piatra Neamt , din pacate a murit fratele mamei si totodata si nasul meu de botez :( 

Asa este viata , macar vestea asta buna sa le-o putem da parintilor . Toata lumea stie , mai putin ei . 

 

In rest suntem bine sanatosi , Andrei incearca si el ceva sa spuna . Am fost plecati cateva zile la munte . 

 

Va pup si revin  ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...