Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 7 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 364
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata

 

Va dau cafeaua

 

Am citit tot dar nu m-am invrednicit sa raspund, mea culpa

 

Carmen ma bucur ca sunteti bine la gradi! Cu transpiratul noaptea, poate ii e cald. Imbraca-l subtire si nu il inveli deloc

 

Ioana f simpatica Ana :)))

 

Fleur sa va fie de bine vacanta si vara!

 

Rocsy ce ai facut tu 2 ore singura ???:))

 

Bambina a cazut si s-a julit rau la fata, dr mi-a rec strataderm, poti incerca si tu . La farmacia tei e 40 ron tubul de 5 g, cred ca este suficient si pare eficient

 

Ali felicitari ptr absolvent !

Si noi am intrat neoficial in vacanta, ce bine e!

 

Saptamana usoara dragelor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

 

Ile , mersi, voi incerca  [:)] . Cele 3 ore le-am petrecut belind ochii la toate prostiile pe net ........ am navigat fara intrerupere  [:-)))] .

 

Am dus gazele la analize in dimineata asta, nu mi-a venit sa cred cat de cuminti au putut fi, Nati a plans vreo 20 de secunde, Sofi a tras doar niste suspine .......... imi era asa mila de ele, dar ce sa facem.

 

Ploua , ploua si iar ploua !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola fete! ma invrednicesc si eu sa mai scriu k de citit am citit insa pana sa apuc sa scriu intervine cate ceva...noi ne "bucuram"din plin de prima raceala din viatza lui Chitz [smulgpar] nu stiu cum si de unde a luat-o, dar cert e k a comis-o  :( joi seara a inceput sa tuseasca, muci...vineri deja s-a complicat treaba si a facut ceva febra...a venit pediatra si ne-a dat o lista intreaga de medicam, se pare ca e o traheobronsita acuta. Avem antibiotic, sirop de tuse, antitermice (pe astea le-am oprit de sambata k nu a mai fk febra), plus picaturi de 2 feluri...ii mai dau si oscillo si probiotice k de la antibiotic s-a facut praf la stomac+iritatia de rigoare la funduletz :( plange saraca k o ustura, nici nu ma lasa sa-i schimb pampersul...am chinuit-o asa tare zilele astea de nu va pot spune :(( pusul picaturilor e un cosmar, aspiratul mucilor unul si mai mare, urla de ne stie tot cartierul, cu invinetit, inecat si tot meniul. Noaptea se ineaca cu secretii, dar macar am avut noroc si nu a vomitat...i-am luat ieri de la farma niste plasturi cu mentol si eucalipt, care se pun pe haine si ajuta la respiratie. stam si cu ceapa taiata la cap in dormitor...vai de noi :( mi-am luat medical cateva zile k sa stau cu ea pt k sunt singura capabila sa o supuna la chinurile tratamentului...revin mai tarziu k s-a trezit din cauza mucilor...ma duc la ritualul de tortura :((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

 

Las cafeaua, ceaiul si fursecurile pentru voi !  [:)]

 

Roxy : prima raceala a lui Chitz ??? Wow .... la noi sunt fara numar. Sa isi revina Chit cat mai repede , sanatate multa va doresc ! Asa este la inceput cu aspiratul nasului, in timp se obisnuiesc, incepe chiar sa le placa,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

 

Multu de tratatie!

 

Ce fete cuminti, bravo!

Eu ii taram pe jos, unul de o mana altul de alta ei urland nu vreau nu vreau... , erau cam de 4/5 ani. In fine :)))

 

Rocsy pumnul de pastile nu face bine, din contra . Daca nu a racit pana acum inseamna ca are imunitate buna asa ca nu i-o strica :), fa-i inhalatii , te scapa de mucozitati, de tuse, fa-i frectie si ai rabdare sa se vindece. Ea nu isi sufla singura nasul?

A mea sufla nasul si cere singura aspiratorul sa o aspir :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce fete cuminti, bravo!

Eu ii taram pe jos, unul de o mana altul de alta ei urland nu vreau nu vreau... , erau cam de 4/5 ani. In fine :)))

 

 

A fost prima lor experienta si ma gandesc ca de aceea au fost asa linistite, nu au stiut ce le asteapta  [:D] . Am avut norocul sa dam peste o asistenta super, aveam emotii pentru Natalia ca nu i se vedeau venele si asistenta a avut rabdare, a pipait-o bine pana a ales manuta potrivita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor,

 

Azi sunt pe acasa, cu o gramada de treburi de care nu vreau sa ma apuc...

Baiatul m-a fugarit aproape o ora pana sa-l imbrac sa-l duc la gradinita. Apoi in drum spre gradinita eram sa iau amenda ca am intors la 180 de grade intr-o intersectie (cica), de fapt pe o straduta adiacenta...asta fac zilnic. In fine, m-a iertat politista, nu-mi venea sa cred ca aici sunt ahtiati dupa dat amenzi...cred ca l-a vazut pe dl. Tero in spate, foarte cuminte si cu mutrita lui de-ti vine sa-l papi...

Si ziua de-abia a inceput...

 

Da Carmen, nu stiu cand se vor linisti tero ai nostri ca la noi tendinta e de inrautatire ca sa zic asa, de obraznicire continua. Face numai ce vrea el, tipa, si totul e "a moi", inclusiv parul meu cu care se joaca, ma ciufuleste. Asta n-ar fi cel mai rau dar, cum am mai zis, incepe sa cam altoiasca, incepand cu noi si continuand cu copiii, daca-i iau vreo jucarie. Pe noi ne altoieste ca lumea, la copii doar se face deocamdata, unii se sperie si se supara, fetitele mai ales. Vreau sa citesc in vacanta niste carti despre agresivitatea asta baieteasca, am citit un articol deja despre nevoia lor de atentie (ca asta reflecta agresivitatea sau gesturile nepermise):

 

http://naitreetgrandir.com/fr/etape/1_3_ans/comportement/fiche.aspx?doc=bg-naitre-grandir-besoin-attention&utm_source=infolettre&utm_medium=lien-texte&utm_campaign=Infolettre1-3&iu=128572&date=2014-06-16

 

Roxy, sanatate lui Chitz, sa ii treaca repede. Stii ca racelile sunt inevitabile, dar tare sufera mititeii. Mi se strange inima cand imi amintesc noptile de groaza cand nu poate respira ca lumea se ridica in fundulet si plange: "mama, mama", adica: fa ceva, nu ma lasa asa. Partea buna e ca asa isi construieste imunitatea si racelile vor fi din ce in ce mai usoare. Sa speram! Noi cu un an si doua luni de gradi suntem veterani la raceli, ei bine din ianuarie pana in mai nu a mai racit deloc, iar ultima a fost lejera.

Fa-i o baie un pic mai calda ( sa se formeze abur) seara inainte de culcare si i se va desfunda nasucul bine.

Nici Eric nu sta la aspirat, foarte rar coopereaza, si nu isi sufla inca nasul desi stie cum.

 

Rocsy, felicitari fetelor tale cuminti ca au stat la analize si sa iasa totul bine! Eu sunt o fricoasa care nu a dus baiatul la analiza recomandata, pt fier, inca din noiembrie trebuia dar na, n-a mai insistat nici doctorita. Sa vad ce mai zice acum la controlul de la 2 ani.

 

Ile, ce faci cu copiii in vacanta?

 

Ali cred ca se lafaie acum la greci...

 

Carmen, voi cand plecati?

 

Noi vara asta pe acasa din motive financiare. Sper sa fie asta ultimul hop financiar si ultimul an mai greu din pctul asta de vedere. Sanatosi sa fim, ca vara-i frumoasa si in parcuri si la piscina!

 

Sa inchei cu cap. laude, Eric se imbraca aproape singur, eu il ajut doar la trasul pantalonilor la spate si la scosul manutelor prin manecute! In general cam orice vrea sa faca singur si multe ii reusesc, se urca singur pe scaunul de masa si in scaunul de masina, etc.

 

O seara faina va doresc si mie imi dau un sut undeva sa ma apuc de treaba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Fleur : sa stii ca si Natalia musca, pisca si ne mai da si cate una , cateodata mi-e mila de biata Sofia ca o paruieste asa de rau; ii tot explic ca nu are voie si sper ca la un moment dat va intelege.

Ce baiat mare ai, se imbraca singur ..... noi nu avem inclinatii dintr-astea  [:)] .

 

Am o energie iesita din comun astazi, am gatit, calcat rufe, spalat parul .... ma si mir, in general cand ploua si e innorat nu am chef decat de somn ! Iar ne fura din vara vremea asta de kk ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...