Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 7 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 364
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare fetele,

 

Va scriu de la birou, termin post-ul, inchid laptopul si...vacantaaaaaaa.

 

Asa deci, am reusit sa scapam si noi de raceala dupa aproape 3 sapt... cred ca a fost cea mai lunga...

Cu transpiratul noaptea m-am convins ca e de la caldura...o sa dau drumul la ac si noaptea. Noprile astea cat a fost mai rece, si am reusit sa-i tin temp in jur de 24, nu a mai transpirat. Lui nu-i place sa doarma dezvelit...poate fi mai rece in camera, dar sa aiba ceva pe el. Acu vreo 2 nopti l-am lasat la salopeta fara picior, fara ciorap...si pe la 2 m-a strigat sa-l invelesc...

 

Roxy, sanatate multa..te cred ca te-ai panicat tare la prima raceala...in timp o sa te imunizezi. Doamne fereste si la cat mai putine, dar sunt inevitabile. Incearca insa sa nu o mai bagi pe antibiotic asa din prima. Incearca cu aerosoli cand o mai da in tuse, au efect rapid si nu distrug asa tare imunitatea. Si Patrick a avut o bronsita in aprilie.

 

Fleur plecam samb seara, ca sa doarma pe drum...sper eu. Taare frica imi e...insa el e nerabdator sa mergem la "maio" (mare). A vazut niste filmulete de anul trecut si in fiecare zi imi spune maio, maio...

 

Rocsy cum v-au iesit analizele?

 

Cu gradinita suntem din ce in ce mai bine..azi aproape ca nu a plans...Vad ca-i place acolo si pe zi ce trece constat ca nu vrea sa mai auda de bona... E clar ca nu a placut-o deloc si nici acum nu mai vrea sa aiba de-a face cu ea...

 

Vineri o sa-i duc un tortulet la gradi sa se sarbatoreasca alaturi de copiii din grupa, iar sambata o sa-l sarbatorim noi. O sa mergem probabil la un restaurant, in familie..n-am organizat nimic special. Poate anul viitor...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Eu sunt cam nervoasa....puteti sa credeti ca am cerut concediu fara plata de la sefu si nu s-a obosit sa imi raspunda de vreun fel la cerere? Si saptamana viitoare ar trebui sa incep serviciul? Este incredibil cat de marlan poate fi! Si eu care ziceam ca sunt fata de treaba si ca sa il sun inainte de a-i lasa cererea ca sa nu fiu nesimtita sa il pun in fatza faptului .... ma intreb daca o sa imi raspunda....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutari si de la noi

 

Pe V l-am intarcat wk trecut (1 an si 11 luni) a fost f simplu si ok (noi am inceput intarcarea treptata de mult timp, mai era doar cu masa de dim de cateva sapt si imi era lene sa ma scol sa incalzesc lapte la ora 5 - lp nu i am mai dat) si am asteptat sa fie mai spre 7 trezirea de foame

 

in rest vb non stop dar multe cuvinte stalcite; propozitii din max 3 cuvinte mami bebe apa de ex; el e bb desi dc il intrebi cum il cheama zice titor...

face numai tamepenii impreuna cu frasu :) dar ei se distreaza

 

zilele astea le-am facut si eu analize de sange (a bazait un pic) si eco abdomen (a stat V exemplar) ca au avut o eruptie pe piele si nu stiam ce e...

 

in rest astepta vara ca maomentan pare un timp de toamna tarzie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Eu am intrat in vacanta... personal nu ma bucur extraordinar, insa...asta e.

Beau un ceai verde si mai stau pe aici, evitand treburile care se aduna prin casa.

Barbata-miu e la munca, baiatul la gradi, demult nu am mai avut o dimineata asa de linistita...

Urez vacante si concedii placute tuturor familiilor de piersicute.

 

Mai fetelor cu intarcarea a devenit o obsesie. Principala problema cred e faptul ca dorm cu el. Tot incercam sa-i vindem patutul si sa-i luam unul nou, de baietel, din ala gen masinuta dar inca n-am reusit, poate de acum ca voi fi libera. Apoi nu stiu daca va accepta sa doarma singur in patut, eventual si in alta camera. Multe necunoscute, dar trebuie sa iau odata taurul de coarne...

 

In rest, mananca bine, doarme bine iar cand e treaz face numai nastrusnicii. Vorbitul nu avanseaza asa cum mi-as dori, desi repeta absolut orice ii spunem. Suntem tot cam la stadiul cuvinte disparate si uneori am impresia ca ii e lene sa lege cuvintele, de ex. spune da-mi, da-mi, fara sa adauge ce, chiar cand stie numele obiectului. Ori presupune ca noi ii intelegem gandurile...

 

Sambata il serbam in parc si nu stiu inca daca si cati copii vor veni. Unul singur mi-a zis maica-sa ca nu pot veni, in rest nimeni nu mi-a confirmat sau infirmat. Of, asa sunt oamenii... Aici e si weekend lung asta, ziua Quebecului, multi pleaca in minivacante, altii-s prin Ro. Na, asta-i sezonul piersicutelor. zilele de nastere-s cam compromise. Parintii mei de ex. nascuti la sfarsitul lui iulie, respectiv inceputul lui august, cred ca si-au serbat o data sau de 2 ori in viata zilele cu musafiri, la varste rotunde, in rest numai prin concedii.

 

Porumbita, ma bucur de fiecare data cand ne scrii. Si Eric zice ca e bebe dar se joaca cu "papiii" (copiii), intelegand prin asta copii mai mari.

 

Vad ca incep iar sa ma intind la vorba, va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Am scos analizele, Nati are nisip la rinichi ( daca ma mostesneste pe mine va fi nasol ); analizele de sange le-au iesit ok, cu exceptia a doua mici variatii dar erau racite cand le-am facut analizele asa ca nu ma panichez, in gat nu le-a iesit nimic. Va trebui sa ma duc la pediatru cu rezultatele, sa vad daca ma trimite la Orl cu Nati sau la vreun ecograf.

 

Porumbita : ati scapat usor de tziti , bravo !!!

Fleur : cand o sa inceapa micul Eric sa vorbeasca cursiv o sa iti turuie toata ziua , nu mai dureaza mult .

Ioana : ti ai de gand sa mai lucrezi in tara sau nu . Din cate stiu va intoarceti in Emirate ! Nu ti-a raspuns directorul pana la urma ?

Carmen : concediu placut ! Ma bucur ca ii place piticului la gradi :-) 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...