Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 7 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 364
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dragelor,

 

Am salivat pe aici cu atatea torturi :)

 

Si eu tre' sa imi dau un sut in posterior sa organizez ceva ptr dra, combinat cu fratele cate face 7 ani la distanta de 6 zile

 

Carmen ma bucur ca e bine, ai baiat mare

 

Fleur ce frumos tort si sarbatorit ;), cred ca a fost super in parc la petrecere, chiar si cu un invitat

 

Lore chiar vroiam sa te strig, cand incepi munca, ce ai facut la gradi??

 

Ali am vazut poze ati facut-o lata in concediu, sa va fie de bine

 

Muraturica bafta multa, tinem pumnii

 

Si a mea vorbeste toate alea, striga la noi : nu pot, atuta ( ajuta) mami. Da-te, da-mi, si clasicul vreau in parc de cand se trezeste pana se culca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Ali, bine ati revenit din concediu, sa ne povestesti.

 

Carmen, bravo lui Patrick, cred ca e cuminte ca prea mult a vrut la maio si apreciaza din plin.

 

Tortul a fost diplomat (inca mai avem din el...), f. bun la gust, noi luam numai de la o cofetarie romaneasca, si chiar daca decoratia e mai simpla, stim ca e bun.

 

Lorena, bine ai revenit si tu, ce mai face Onuta-vrabiuta?

 

Ile, nu te stresa cu planificatul zilelor de nastere ca in perioada asta multa lume-i pe coclauri. Voi macar aveti rude etc care vin, noi aici daca ne-au plecat cei 3-4 copii cu care se joaca Eric, gata.

 

Apropo la gradi la Eric nu am avut voie sa duc nimic de mancare la copii de ziua lui, am dus niste gogosele si mi le-au dat inapoi...cica-s prea dulci si alergice. Dar muffin-urile pe care le mananca acolo nu-s...in fine. La educatoare le-am dus gogosi si cafea, au fost multumite (sper).

 

M-am luat cu vb. si am uitat ce vreau sa zic... Eric a decis ca dupa ziua lui nu-i rau sa ne mai dea emotii si a facut o gastroenterita acuta si fulgeratoare. Ieri scaune diareice si seara a vomat tot in jet. Peste noapte cred ca a facut 39-40, ca nu ma lasa sa-i iau temp., i-am dat acetaminofen si atat. Azi nu l-am dus la gradi si asteptam sa continue dar deocamdata e vesel, nazbatios si fara febra, scaun normal.

 

A si ieri am fost cu el intr-un parc de copii bestial, cu jocuri de apa. Atat ii mai place la apa, pacat ca n-am avut pe el echipamentul costum de baie.

 

Muraturica, bafta la al (catelea?) interviu, sa iasa cum iti doresti tu pana in final.

 

Va pup, fug sa fac un dus, apoi merg si eu la un interviu, in capatul celalalt al orasului. Eric ramane cu taica-su, sunt curioasa daca va dormi si spers sa nu ami faca febra.

 

Concediu placut in continuare celor norocosi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olaaa!!!...

ce frumoase piersicute .pupici...

carmen concediu placut.

gabi doamne ajuta sa fie totul bine cu gemenasii!!!

Vad ca toate va omorati cu serviciul...ce bine ca nu am problema asta...

 

la noi drumul a fost luuuuunngggggg rau...am facut 14 ore cu 3copii in masina.:(

In rest acolo a fost frumos...denisucu cuminte...a fost senzatia statiunii...:)))...s a distrat si a distrat pe toti in jurul lui.vorbeste intruna.am fost la seara greceasca si a dansat pe scena intruna.l au aplaudat toti de acolo :)))...hotelul nu a fost de lux dar a fost curat...ne faceau curat zilnic...si mancarea buna...a avut o curte superba ...cu palmieri,mandarini si tot felul de brazi si flori...

Pana la mare faceam vreo 7min tot printr o gradina frumoasa de maslini.

Ptr mine a fost oleaca mai greut ca am avut in grija 3copiii...2+sotul care inainte de plecare cu 2zile sI a rupt un deget de la picior...(a vrut sa fie si el un ronaldo la fotbal :))) )asa ca pe langaca a trebuit sa fug tot eu dupa copil mai trebuia sa ii duc si lui una alta...

Apa nu mi a placut ca era rece...(eu sunt fan apa calda)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !

 

Muraturica , succes cu interviul ! Nici eu nu o sa mai ma întorc la ei dupa a doua nastere . Chiar nu ii mai suport deloc :(

Ali , ma bucur ca v-ati distrat . Am vazut pozele pe Fb si pt cateva clipe am fost alături de voi in concediu . Bine ca nu ai stresul cu serviciul si te poti ocupa de copii ....

Noi , ieri am fost la tară , i-am dat vestea lu'soacră-mea , nu a sărit nici ea in sus de bucurie , dar asta e .... cu Dumnezeu inainte . Am plecat cu urlete de acolo , Andrei e fascinat de stat atat de mult afară si ca are copii sa se joace .

Eu cu stresul pe mine cat casa , maine sau joi ma duc cu actele la muncă . Am un amalgam de sentimente de toate felurile . Din nou avem o promisiune cu sotul sa plece 'afară' , asta ar fi sansa noastră spre mai bine . Poate acum reusim . Va pup !!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Ma bucur ca v-ati simtit bine in concediu fetelor :-) . Mi-ar trebui si mie un concediu mai ales dupa ultima extractie de ieri, 1 ora si jumatate am tot tras de maseaua aia, imi venea sa urlu la un moment dat si sa il trimit la chirurg ! Si acum ma doare umarul ....... si am o saptamana tare grea la cabinet .

 

Gazele mele au avut si ele un epidod diareic , fara febra doar scaune multiple, moi si apoase. Astazi sunt putin mai bine dar inca au scaune moi. Habar nu am de la ce !

 

Va doresc succes fetelor la interviuri , iar pentru sotul lui Gabi ii tin pumnii sa se realizeze promisiune postului . Apropo, Gabi : da-o incolo de soacra, cui ii pasa ce crede ea ? Important e sa fiti voi bine si sanatosi ! Te cred ca ti-ar fi placut sa ai o sustinere din partea ei , dar daca nu este, nu este. Nici eu nu am o soacra cum mi-as fi dorit, in timp am invatat sa nu ma mai doara capul de parerile ei si sa mi se cam rupa de ea .... ignor cat se poate de mult !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu intrati in subiectul soacre, va rog :)), o sa fiu si eu ...

 

Ali ce poze frumoaseeee, ma bucur ca a fost o vacanta reusita!

 

Rocsy ia pilula nesimtirii zilnic :)))

 

Fleur il mai duci pe eric la gradi si in vacanta? Soata a intrat in sfarsit in campul muncii? :)

 

Dupa iarna fara zapada ( fix 2 zile de ninsoare am avut) vara este foarte ploioasa, of

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...