Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 7 )


Recommended Posts

Lore, e f dulce Onutza! Esti fericita si cu serviciul,.nu?

Carmen, vazusi ce noroc cu pitikul? L-a cumintit gradinitza :). Voi unde mai exact sunteti?

Muraturico, aaa mananca si Ana doar ca ea are laptele dimineata si seara. Ba mie chiar mi se pare ca bea prea putin lapte. Ea bea 150-200 dimineata si cam 200 seara.

in sfarsit am ajuns si noi la 10,5 kg de cand suntem la cluj. Arata si ea a copil nu a stafie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 364
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fleur, acum chiar ca fac ceva special pt ea. In perioada asta noi mancam salata cu carne la gratar. Ei ii fac o ciorba, supa, legume cu carne, piure cu ficatel, pilaf cu legume, peste la cuptor etc.

 

Muraturica, nu te stresa! Mananca bine fata ta! Si eu cred ca sunt ok lactatele.

 

Ioana, e ok deocamdata cu jobul. Nu sunt incarcata prea rau.

 

Eu am o soacra buna! Dar care nu sta cu al meu copil! De fapt imi stiti oful! Dar m-am tratat cu pastila aia minune si e mult mai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola fete! Mai bag si eu un ochi pe aici k sunt in concediu pana marti :) au plecat si ai mei intr-o binemeritata vacanta asa k mi-am luat cateva zile sa stau cu Chitz. Suntem bine, am scapat de raceala.

 

Legat de mancare - Chitz poate sa se ia de mana cu Eric pt k e mega pofticioasa si vrea sa guste orice oricand de la oricine :)) nu conteaza k abia a terminat de mancat, dk te vede k bagi ceca in gura vrea si ea. Eu nu ma stresez cu programul de masa, nu ii dau la ore fixe, dk vrea sa manance bine dk nu incercam mai tarziu. Micul dejun il serveste pe la 10-11 depinde cand se trezeste. Papa paine prajita cu unt sau Almette, rosii, paine sau biscuiti cu gem, cereale cu lapte, ousor moale, omleta, iaurt cu fructe, fagaras etc. Apoi baga 240 lapte cu cacao. De pranz mananca de obicei dp ce se trezeste deci pe la 5-6. Eventual mai ciuguleste cate ceva afara. Ca pranz papa ciorbitza cu sau fara bors, supa cu galuste, piure cu carnitza, peste cu legume, mamaliga cu branza, smantana si ou, paste cu rosii sau cu branza, ostropel, perisoare etc. Mai baga fructe pana seara, iar la cina fie iaurt de mancat sau de baut, cereale, biscuiți, Barni, chec si ce mai gusta de la noi, plus 210 lapte. Peste zi bea multa apa, compot sau fresh din diverse fructe. Nu ma plang cu mâncarea k papa f bine si rareori face figuri.

 

Cu olita nu facem progrese, anunta de cele Mai multe ori dar nu vrea sa stea pe ea, deci mai exersam. Cu limbajul sta din ce in ce mai bine, turuie non stop, se face inteleasa f bine, spune cuv din ce in ce mai clar, isi recunoaste cantaretii preferati la TV, canta, ne anunta la ce produs se face reclama doar dk aude jingle-ul de inceput al spot-ului si ma uimeste k deja a inceput sa recunoască anumite logo-uri - il stie pe cel de la Nivea, cel de la BCR, nu mai zic de cele de la produsele pt copii :)

 

Incerc sa ma hotarasc ce cadou sa-i luam de ziua ei...vreau un cort de joaca si poate si bile de pus in el, o papusa care inoata, a vazut ea si niste gentutze cu Plusica si Minnie...sa vedem.

 

Eu astept cu nerabdare concertul lui Julio si apoi mini vacanta din august - am rezervat cateva zile la o pensiune superba langa Sighisoara, la Danes. Si pe urma sa vina mai rpd sf lui sept sa plecam in Spania!!!

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Azi e ziua lui Nati ..... va servim cu o felie de tort !!! De azi dimineata umble cu bebele in brate, nu se mai despart, ii da biberonul cu apa, il pune la olita sa faca pipi .... a stat saracul bebe de n ori pe olita, ea ioc  [:-)))] .

 

Muraturica , si programul nostru de papa e cam la fel sau pe jumatate, in sensul ca are zile in care e certata cu mancarea . 

 

Bate un vant teribil afara ......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Nati. Multumim de tort, sa cresti mare si frumoasa.

Mersi fetelor de raspunsuri cu mancarea.

Intre timp Aurora s-a procopsit cu niste muci. Deocamdata doar atat, fara febra, fara tuse. Din pacate sambata trebuie sa mergem la o nunta la cluj.Vedem ce va fi pana atunci...

Va pup, noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Nati! Sa te faci mare si frumoasa!

 

Ali suntem aici pana in sept

 

Azi am avut o zi groaznica. Ana si-a turnat apa clocotita pe manutza :(. Eram si eu si tata acolo si cu toate astea, intr-o secunda in care nu m-am uitat la ea, a rezolvat-o. Am fost la urgenta. Din fericire e arsura de gr 1. Toata palma era o basshica in seara asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...