Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 7 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 364
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Uff, mai Ioana :(( e adevărat ce se zice k cele mai mari nenorociri se intampla cu noi langa ei :( bine k nu a fost mai rau fereasca Dumnezeu! Albusul de ou e sfant pt arsuri si apoi gel de aloe si vit A pt refacerea straturilor cutanate. Pup si aveti grija de voi!

 

Sănătate Aurorei si sa scapati rpd de muci. Apoi cu vremea asta de kko ce sa mai zici...acu e cald acu e frig...azi e vreme de octombrie-noiembrie la Buc :( ploua non stop de azinoapte si e si frig...k doar e iulie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Natalia! Si o viata plina de bucurii, de printesa!

 

Ioana, refacere grabnica Anei, mititica de ea. Sper sa nu ii ramana semn! E adevarat ca fazele cele mai neasteptate se ;produc cu noi de fatza...Eric a luat cele mai naspa cazaturi, inclusiv cazut din carucior la 2 luni, cu noi, de preferinta amandoi, de fatza. Fetele ti-au zis f. bine de cartof (felii sau zeama) ca vindeca, eu m-am oparit la 4 ani cu fix 3 picaturi de apa clocotita si stiu ca stateam cu felii de cartof pe basici... sa nu o lasi sa puna cealalta manutza sa sparga basica...eu am pus 3 degete pe cele 3 basici, le-am spart si am semnele si acum....sper sa nu fie cazul la voi.

 

Muraturica, sanatate Aurorei!

 

Eric e si el tot cu raceala, o noapte facea febra mare 39-40, o noapte nimic, as o tine de duminica. Noaptea trecuta a fost ok, dar a ramas cu muci. Azi dimineata am fost cu el la dr la controlul de rutina de 2 ani, toate bune, a facut si ultima doza de vaccin anti-hep. A (optional, dar noi cum calatorim des in Sud-Caraibe...mai bine zis calatoream...am preferat sa i-l facem). A plans dar a stat relativ cuminte, l-am dus apoi la gradi smiorcait ca are buba...

 

Roxy, ce program fain aveti vara asta... va invidiez!

Pupam mancacioasa.

 

Ali, cu ce va mai indeletniciti pe acasa? Uitasem sa iti spun ca in poza cu cei 2 frati din vacanta zici c-as de-o seama Denis si Rafi, serios!

 

A si doctorita mi-a zis ca e ok in momentul asta ca nu face decat "fraze" de 2 cuvinte, daca spune multe cuvinte si repeta tot dupa noi. Si chiar repeta din ce in ce mai bine si zice cuvinte mai greu de pronuntat precum "cheia", iar aseara incerca sa spuna aer climatizat... (le-a scos barbata-miu sa le monteze).

 

La noi e o vreme superba asa ca o sterg de acasa. Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci de ponturi fetelor. Nu stiam dar nici nu aveam la indemana. Treaba s-a intamplat la varul meu la birou unde eram in vizita. A umblat la dispenserul de apa fierbinte si si-a tinut ceva mana sub el pana a inceput sa urle. I s-a dus din palma pe manutza pana spre cot. Eu am crezut initial ca si-a prins mana la ceva si cand am vazut ca isi freaca mana de mine si plange continuu am realizat ca e asta. Am bagat-o rapid sub apa rece, am dat-o cu oximed ca aveau la birou acolo si am fugit la urgente. In ti.pul asta ea plangea continuu.

Fleur sa stii ca la urgenta ieri seara I-au gasit o bashica imensa in palma si au spart-o intentionat cu un ac ca cica e risc sa se suprainfecteze altfel.

Sanatate multa lui Eric.

colac peste pupaza, de azi dimineata vrea pisu f des si chiar dupa ce face nu o pot ridica de pe olitza ca mai vrea desi nu mai face nimic. Simte doar ca ar face. Sper ca nu e vreo infectie urinara.

 

Ile pt asta nu stii vreun remediu bun?

 

pup fetele si nb!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata , dragelor. Of, Ioana , sa treaca repede. Noi suntem bine. Turuim intruna. Asta le povesteam si fetelor pe Fb ca ieri seara , am ramas la tara si am vrut sa-l luam sa doarma cu noi. A stat ce a stat si apoi a inceput sa zica , ca pange Pompilica. Vezi Doamne el ar fi stat cu noi, dar plange mamaia dupa el. Asa ca l-am returnat. Pe 14 iulie plecam in concediu doar cu Tudor. In rest toata ziua la birou, suntem in cautari dupa un apartament cu 4 camere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana nu e tarziu sa ii pui Albus si cartof, se vindeca mai repede

 

Ptr infectie depinde, apa de merisor e f buna, sticla cu apa calda la burtica dar sa nu urce spre rinichi, e musai analiza si urmarita evolutia

 

Eu am avut, am baut litri de apa de merisor, facuta de mine dar ma durea si rinichiul asa ca am luat zinat desi culmea, la analiza nu a iesit nimic ( poate de la merisor) s-a vazut la eco.

Deci fuguta la analize :(

Pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, refacere usoara! Of, urate patanii!

 

Ile, esti o enciclopedie de leacuri!

 

Fleur, multa sanatate!

 

Roxy, pofticioasa e si a mea, dar la ce nu trebuie.....noi suntem la categoria mofturici!

 

Rocsy, scuze pt intarziere, dar spunem si noi La multi ani! Sa creasca mare, sanatoasa si baftoasa!

 

Ade, cat il mai lasati pe Nectarel la mamaie?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Haideti la cafea!

Azi e sf petru si pavel!

La multi ani daca avem sarbatoriti!

 

Apa de merisor e apa in care ai timut merisor la macerat. Eu am pus asta toamna.

 

Nu cred ca sunt enciclopedie ci baba :))

 

Roxy tu ziceai ca te-au inebunit ale tale cu raceli. Ai incercat preparatul cu polen, miere, tinctura, catina si lamai?

 

Eu acum ii am la cura de ulei de peste .

 

Duminica placuta dragelor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...