Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 7 )


Recommended Posts

Neata!

Haideti la cafea!

Azi e sf petru si pavel!

La multi ani daca avem sarbatoriti!

 

Apa de merisor e apa in care ai timut merisor la macerat. Eu am pus asta toamna.

 

Nu cred ca sunt enciclopedie ci baba :))

 

Roxy tu ziceai ca te-au inebunit ale tale cu raceli. Ai incercat preparatul cu polen, miere, tinctura, catina si lamai?

 

Eu acum ii am la cura de ulei de peste .

 

Duminica placuta dragelor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 364
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani Denis! Multi pupici de la "fratele intru pozne", Eric.

Uram si noi cu intarziere (si noi am fost zilele astea plecati de dimineata pana seara), Ali, sa te bucuri de baietii tai!

Tortul este bestial, uite asa mi-ar fi placut si mie pt fiu-miu dar m-am ferit de cele f fain decorate pt ca aici nu sunt grozave la gust. Cred ca al vostru a fost si delicios.

 

La noi a venit canicula si am fugit prin parcuri iar azi am fost la plaja. A fost foarte distractiv in special pt Eric, care a stat practic tot timpul in apa, a incercat chiar sa inoate. Apa era f mica, plaja asta e perfecta pt copii mici.

Un punct negativ, sau poate pozitiv nu-mi dau seama, e ca la plajele de aici nu ai voie sa mananci...noi pregatisem pt gratar ca am uitat... se face dar doar in spatii special amenajate mai la mama naibii asa... asta e...barbatul a fost la gratar si eu am fugit dupa pici in toate directiile (cand nu era in apa fugea de noi).

 

Ioana, cum mai e Ana cu manutza?

 

Ile, chiar esti de admirat cate leacuri naturale stii. Merisorul e cranberry oare? Aici se cultiva intens, sucul e f popular, se pun in dulciuri sau se consuma uscate. Stiu ca-i leac pt multe, chiar si pt probleme cu corazonul.

Cum le dai uleiul de peste, lichid sau gelule? Ii dai si bambinei?

 

Voi le dati piersicutelor vitamine din alea tip gummy bears?

 

Eric doarme dupa o zi epuizanta, ma duc si eu la culcare. Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor.

 

ioana mersi .esti draguta ;)...dar as arata bine daca as mai slabi macar vreo 10kg.:))))).bineinteles ca am mai pus vreo cateva cu concediu...chefuri(3chefuri am avut sapt trecuta )

 

Fleur da a fost si foarte bun tortul.am gasit o fata care mi le face super.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va dau cafeaua.

fleur ce fain ca aveti plaja asa aproape...si ca a venit caldura si la voi.

Cum ne mai petrecem noi timpul ?am avuto sapt de leneveala si de petreceri.sotul e cu piciorul in ghips.eu casnica...asa ca doar ne plimbam...Iesim cu copiii la aer.asteptam sa vina odata si varaaaa adevarata la noi sa mergem la strand.ca nu prea e vreme de balaceala.daca ar mai pica si banii din cer ar fi minunat :)))))).ne am gaurit acuma oleaca dar asta e,nu putem fi cu toate ;).

Azi am trimis copiii la socrii si vreau sa fac curatenie generala.pupici

sa aveti o saptamana minunata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. 

Multimim de cafeluta. Urez si eu cu intarziere la multi ani lui Denis.

Eu am racit si ma simt ca naiba. 

La noi e si o vree groaznica...e cald, dar bate vantul extraordinar de tare. Nu credeam sa avem asa vara urata si sa trebuiasca sa tin copilul mai mult in casa decat afara.

Fleur, da, merisorul e cranberry. In afara e mult mai popular decat la noi. 

Ile, ce ulei de peste dai la copii? De unde il cumperi? Ii dai si bambinei? Cat timp dureaza o cura? Si de unde ai merisoare proaspete sa faci apa de care ziceai? Hai ca te-am asaltat cu intrebarile :) 

Va pup. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Multumim pentru tratatie.

 

Eu am mancat azi cirese galbene, preferatele mele, yammy.

 

Am o reteta de inghetata delicioasa, daca sunteti interesate :), se face usor si o pot manca si piticii. Eu am facut de vanilie, visine, zmeura, cioco.

 

Ulei de peste acum am din UK, ii dau si ei, am inceput acum 2 luni si cred ca o sa le dau cativa ani. Dar nu va cramponati de marca, dati orice dar nu americane, eu nu am incredere in ele.

Acum am unele masticabile si le accepta toti . Daca vrei va spun marca diseara.

 

Merisor am luat asta toamna si am pus in borcan de sticla, 2/3 merisor restul apa. Si am baut din zeama, am completat cu apa si la toamna pun alt borcan.

Am si congelat, e f bun in torturi dar si asa simplu, un creme de vanilie.

 

La mega aveau asta iarna merisor, catina romanesti congelate si erau exact ca alea de acasa.

 

Ali multa sanatate sotului !

 

Fleur noi nu am ajuns la mare dar am inteles ca e apa rece. Cum a fost gratarul?

 

A, vitamine nu i-am dat niciodata. Sucuri, fructe, legume si cat mai putine msncaruri din comert.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...