Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 7 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 364
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata ! Vad ca a mers ieri situl super, avem doar mesaje duble , triple ....

 

"Am prostit-o" pe Natalia sa incerce din nou chiloteii in locul pampersului, acum astept sa vad cand imi face surpriza ..... mai ales ca pachetul cel mare nu l-a facut in dimineata asta. Ma mananca pielea, ce sa zic .... nu mai stiu ce sa fac si ce sa inventez, poate .... poate gasesc ceva sa o motiveze ! Nu imi fac iluzii , dar macar incerc si eu ceva !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, a mers rau de tot site-ul ieri. Apoi am avut si pana de curent in urma unei furtuni...

 

Muraturica, sa fie intr-un ceas bun noul job!

 

Eric de cateva zile face un circ mai mare ca de obicei inainte de plecarea la gradinita. Refuza imbracatul dar nu asa, ci cu urlete si zvarcoliri, mai zice ca vrea el singur dar nu face vreun gest.Eu incerc sa nu ma enervez, cu greu reusesc, pana la urma il imbrac cu forta si urasc asta. Am imtrebat educatoarea daca s-a intamplat ceva, cica nu, la gradi e cel mai dulce si cuminte copil,nu se cearta/nu se bate cu copii. Il lauda ca e foarte independent (eu cred ca tocmai asta-i problema) si e singurul din grupa lui (care contine si copii mai mari ca el) care se incalta singur.

Nu mai stiu cum sa gestionez crizele astea, in urma carora iesim toti 3 ciufuliti, transpirati, nervosi...

 

Altfel acasa, dar si la gradinita cand il iau, e vesel si perpetuum mobile. Fetelor va jur nu sta o clipa de cand se trezeste pana adoarme. Danseaza pe melodii pe care si le canta singur, fuge prin casa, sare pe pat, sare pe noi pe pat, ne foloseste drept trambulina... Eu ma bucur ca e sanatos si energic dar mai mereu simt ca nu mai tin pasul cu el. AM vecine care stau zi lumina cu copiii afara, ma rog dupa amiaza/seara, dar eu pur si simplu nu pot, pt. ca el fuge incontinuu, se duce in parcare, ar trebui sa fug si eu non stop...

 

Rocsy, succes Nataliei la despamperizare. La noi merge bine cu pipi in continuare, la caca nu are nici un gand, ba chiar numeste scutecele ca-ca, adica locul in care face... Oricum sunt multumita si asa, incet-incet vad ca se controleaza si intelege singur ce are de facut. V-am spus ca se duce singur la olita si face? Cateodata o duce singur la wc si o varsa chiar...Altadata gasesc olita cu un pic de pipi in ea.

 

Freedelia, frumoase planuri de vacanta aveti. Nu stiam ca e un Disney in Hong Kong, e aproape de voi, nu? Va doresc distractie maxima si copii cuminti.

 

Azi am treburi administrative si de facut mancare. Vreau sa fac ciorba radauteana. V-am zis ca am umplut bors si a iesit f bun?

 

Pupici tuturor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola fetele! La multi anisori Vladi! Sa cresti mare si sa iti bucuri parintii!

 

Rocsy, nu cred k e vreo sfaraiala cu device-ul ala...am mai citit despre el acum ceva vreme dar mi-e greu sa cred k functioneaza. Eu am de cativa ani un kit de epilare din ala profi k de salon, cu ceara de unica fol si ma impac super bine cu el. Ma aprovizionez o data pe an cu rezerve si cu rola de hartie si gata. Dk vrei, iti dau link.

 

Am fost la dr cu Chitz k deja se inrautatise iritatia pe spate si tot zicea saracutza utu-utu k o ustura si se scarpina. Am nimerit o dr f ok, ne-a confirmat k e dermatita atopica si ne-a dat o schema de tratament. Dupa doar 2 aplicari deja s-a imbunatatit vizibil aspectul pielii afectate. De acum va trebui sa folosim produse speciale la baie, dar imp e sa fie bine.

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Ce faceti dragelor?

 

Roxy bravo ptr imbunatatiri . Am observat ca si a mea are pe spate si pe la gat, transpira, este praf si tot asa :(

 

Rocsy eu fol aparat de ep dar parca nu prezinta incredere ce ai vazut .

 

Fleur asa sunt baietii, in miscare continua, abia pe la 8/9 ani se mai potolesc ( din ce stiu eu:))

 

Freedelia vacanta placuta! Repetati vacanta in Ro? Le-a placut ?

Eu recunosc ca imi sunt ai mei de ajuns, nu mai am "nervi" si de ai altora :)), incerc sa ii ocolesc :))

 

 

De scos afara ii scot zilnic, altfel devin agitati sau vor desene si nu primesc desene de fel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut !  Va sevesc cu o o felie de tort de ciocolata si un pahar de sampanie cu ocazia zilei mele , a mai trecut un an  [:)]  .....

 

Fleur : sa stii ca si fetele pot fi asa de energice, vrei sa ti-o imprumut putin pe Sofia ? E ea ceva mai mare dar nu are cu mult mai multa minte decat sora-sa . Se spune ca varsta de 2 ani debuteaza cu crizele specifice varstei .... apoi urmeaza crizele varstei de 3 ani, si tot asa !

 

Chitul acela de epilare imi amintea de altul, nici eu nu cred ca isi merita banii ........... sunt sigura ca de-a lungul anilor am vazut ceva asemanator ! Eu nu am rabdare sa folosesc epilatorul, sigur nu as avea timp de ceara ..... ca sa folosesc asa ceva, ar trebui sa fiu singura acasa si sa nu mai fiu intrerupta la fiecare 5 minute. Dar poti lasa situl , poate dupa ce are si Nati 3 ani, am si eu mai mult timp pentru mine .....

 

Nati nu vrea si pace sa faca la olita, asa ca ii mai acord o luna inainte sa incerc din nou. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...