Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 7 )


Recommended Posts

buna dimi!!!!!!!

poftiti la cafea!

fleur ce frumoasa relaxare ai .eu de vreo saptamana m am oprit cu sportul si cu greu imi vine sa ma urnesc sa mai fac.mi e lene :(.

si eu cred ca e devreme sa renuntam deja la pampers-noi nu facem inca nici lipsa mica la olita/wc.de aceea intrebam...ma gandeam sa nu ramanem noi in urma :))...

cand mai mergem la parinti in curte il mai las gol.si de cateva ori l am pus sa faca pipi la floare, pom, iarba...sa creasca mari...l am lasat si in casa gol si a zis ca face si am fugit repede dupa olita...si nu a vrut nicicum sa faca in ea...nu si nuuu...si a zis pisu iaba cheasca mae...in cazul de fata covorul :)))...asa ca in casa nu il pot lasa ca face peste tot. (si nu inteleg de ce face foarte des)

fleur voi stati deja bine cu alaptatul...daca mi ar cere asa rar nici nu as baga de seama ca mai alaptez :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 364
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

rocsy ai rezistat aseara sa nu mai mananci?

eu am mancat niste macaroane cu nuca pe la 12 noaptea de imi vine sa imi vine sa ma bat singura ;)

 

Daca nu aveam cursul de olandeza poate, dar cum il termin tarziu .... am gasit niste carnati facuti in casa si i-am devorat  [:-)))] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello hello.

Atat de mult timp a trecut de cand nu v-am mai scris incat nici nu stiu de unde sa ma apuc. Va citesc aproape zilnic, dar pe tel si de acolo nu ma incumet sa scriu. Sper ca ma mai primiti... :)

Noi suntem relativ bine. Am fost la socri vreo doua saptamani, la curte. Pentru Aurora a fost minunat. A vazut pisici, caini, iepuri, purcelusi, etc. S-a jucat cu cativa copii, la nisip, a mancat bine, a dormit bine....Super super, nu ar mai fi plecat de acolo. Ne-am dus cu ceva muci si un pic de rosu in gat, dar a fost ok si i-au trecut de la sine, fara febra si fara medicamente exceptand picaturile de nas.

Acum ne luptam cu ceva ce cred ca e o enterocolita. E pe terminate cred, dar la inceput m-a speriat rau ca refuza papa complet. Eu m-am gandit la infectie urinara si m-am si vazut iarasi cu ea la spital la perfuzie. A fost ok, a acceptat lapte pana la urma si acum papa cat de cat acceptabil. Am facut analize de urina si e ok. 

Intreba cineva daca urca scarile....stie sa urce si sa coboare tinuta de o mana. Ea ar vrea sa urce ca oamenii mari, nu sa puna picior langa picior. Oricum, cam oboseste la 4 etaje si se mai cere in brate. Nu mai accepta nici un mijloc de transport (carucior, trotineta). Doar pe picioarele ei si uneori cere in brate, dar foarte putin. 

Cu ce ne mandrim cel mai mult e cu vorbitul: trancane in continuu, vrute si nevrute si face si propozitii scurtute. Efectiv nu tace deloc. Cateodata vorbeste si in somn. :)

In schimb nu ne mandrim cu faptul ca se trezeste de cateva ori pe noapte. Nu vrea nimic decat sa se duca tati la ea (numai si numai tati), sa o puna la loc jos si sa se culce cu el acolo. E cam enervant, dar asteptam si speram sa treaca.

Vad ca va ganditi la olita deja. si eu sper sa scapam vara asta de pampersi. Astept o perioada calduroasa sa o las complet fara pampers. Stie ce si cum cu olita, o cere inainte si dupa somnul de amiaza, uneori si dimineata si de fiecare data face ceva acolo. De vreo doua ori m-a surprins si a cerut-o si pt pipi, dar de cele mai multe ori pipi face doar pt ca se nimereste. Eu sunt optimista si sper ca vara asta e gata cu pampersul. Abia astept.

Eu am fost la interviu atunci cand v-am povestit. Urmeaza faza doi a procesului de recrutare, adica un alt interviu, in 19 iunie. sa imi tineti pumnii.

Am inceput sa scriu mesajul asta ieri......

Va pup. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

 

Va las o cafea de cereale

 

Minivacanta placuta!

Cine a fost harnicutz a inceput-o de ieri :). Noi nu

 

Muraturica imi pare bine ca ai mai scris. De ce nu scrii de pe telefon? Eu numai de pe tel scriu, altfel nu as mai scrie, e usor

 

Carmen esti in Turcia? E si P cu voi? Ca nu mai stiu ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,

 

Multu de cafea Ile. Nu am plecat inca, mai avem de asteptat nitel :). Plecam in grecia. Abia astept, desi mi-e asa teama cu somnul lui...

 

Cu gradi e bine, dar n-am mai intrg progrese la despartire, tot plange :(. Pare ca ii place, o striga pe educatoare prin casa. Doarme la pranz in fiecare zi, mananca bine, e vesel, totul ok. Dar seara iar a incep sa adoarma greu. Aseara a adormit la 11.30, si dim la 8 ma striga...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Muraturica : chiar ma intrebam ce e cu tine, unde ai disparut !!! Aurora nu a mai avut un episod de enterocolita ??? Sper ca nu v-am confundat !

 

Noi de pampers o sa scapam la anu si la multi ani si de ieri mi-e mai mult decat clar. Cel putin pana nu o sa faca kk si sa se ceara la olita nu avem nici o sansa si nici nervi nu am. 

Ieri am zis sa o aburesc putin, i-am laudat perechile de chilotei care o asteapta, mi-am facut eu calculele cand a facut pipi , caca .... am zis ca in cel mai rau caz o sa faca niste pipi. Ii dau chiloteii, strampii, o laud non-stop si o intreb tot la 10 minute daca vrea sa faca pipi si la un moment dat trece pe langa mine si lasa in urma ei un iz de .... KK ! Asa ca m-am lecuit, nu am de gand sa spal chilotii de caca, de pipi era una dar de kk imi vine sa vomit. Asadar .... voi imbatrani si ea tot cu pampersul va fi [bang].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doame rocsy nu te mai da cu capul de perete :)))

E inca mica, pe la 2,5/3 ani o sa fie ok.

 

Uite cum se intampla : te dai de ceasul mortii sa faca si intr-o zi, nu stii care!!!, va face pur si simplu

 

Multumesc de incurajare ......... recunosc, Sofia e alt material. Ea de la 1,3 ani nu mai facea kk pe ea doar la olita si asta in conditiile in care pana atunci nu fusese interesata de olita decat sa si-o puna in cap iar eu nici macar nu incercasem sa o asez .... dar ne-am dus la mare cu niste prieteni si baietelul lor facea la olita. S-a tot uitat fata mea, nu a zis nimic, cand am ajuns acasa mi-a cerut olita, vreo 2 saptamani a stat pe olita la cerere degeaba ca nu facea nimic pana intr-o zi in care am prins momentul, a facut primul kk si gata a fost. De atunci nu a mai facut kk pe ea. Iar la capitolul pipi, i-am scos pampersul inainte de 2 ani, in prima zi a facut pipi pe ea de vreo 3 ori, i-am tot explicat ce si cum, de a doua zi nu a mai facut deloc pe ea . Intelegeti acum frustarea mea .........  incerc sa nu compar, dar intre cele doua chiar e o diferenta de la cer la pamant. Si ce linistita stateam eu ca Natalia o va avea ca exemplu pe Sofia si cat de sigura eram ca capitolul pampers nu imi va da nici o bataie de cap ................

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...