Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 7 )


Recommended Posts

Salut !

 

Deci ... daca nu spargeam eu gheata nu mai scria nimeni nimic  [:)] . Sa stiti fetelor ca nu vorbiti singure, eu va citesc , atata doar ca poate nu intotdeauna am timp sa raspuns sau chef !!!

 

Fleur : Nati are cativa ganglioni inflamati in jurul gatului si vreau sa gasesc explicatia. La ziua Nataliei nu ne vom complica mai mult decat la Sofia, adica 2-3 copiii, un gratar, un suc si nelipsitul tort bineinteles.

 

Am avut si noi fenra vreo 5 zile, putine secretii si in rest nimic. Acum vad ca e randul lui Sofi. Sanatate multa !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 364
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rocsy, multumim ca ai spart tu gheatza!

 

Ioana, Ali, cum stati cu intarcarea? Succes? Ca la noi tot inca nu, dar nici nu am facut eforturi deosebite. I-am zis nu intr-o noapte si daca nu a inceput sa planga si sa se dea cu capul de perna... nu am rezistat! In ritmul asta la 5 ani tot la tzitzi il vad.

 

Ieri si-a facut un cucui de toata frumusetea drept in frunte intre ochi. Iesea fugind din camera lui tacsu, unde era intuneric, si a cazut cu fata intr-o cutie de lemn pe care o trage el prin casa. L-am frictionat cu spirt si i-am pus compresa rece (apoi tinea el singur compresa pe frunte) si s-a mai dezumflat, a mai ramas un pic si o dunga rosie. Cuvantul de ordine zilele astea este bubu (buba),ca are in mai multe locuri cate o julitura, cate o vanataie...

Ce-a mai spus aseara in premiera, la culcare, strangandu-l in brate pe Mickey de plus: J'aime Hot Dog (asa zice el la Mickey). Asa ca primul te iubesc i se cuvine soarecelui, nu mamei...

 

Azi nu lucrez, cred ca iesim la cumparaturi ca s-au terminat toate din frigider. Ce mai gatiti? La noi au avut succes absolut burritos (v-am mai zis de ei, turte tortilla umplute cu carne tocata, legume, cascaval, ketchup)iar cateva zile am tot mancat peste proaspat prins de barbata-miu. Eric a mancat peste f. bine. In ultimul timp este indragostit de oua, cere si de 2 ori pe zi (ii dau doar o data), tipa ou sau iu-iu (tot ou inseamna...). Cand nu-s atenta sterpeleste cate un ou crud din frigider si vrea sa-l mananace...

 

Gabi, tinem pumnii vineri sa fie totul bine! Astepti pana in iulie la ziua lui Andrei sa le zici alor tai vestea?

 

Rocsy, sanatate fetelor! Si Eric are ceva muci si a tusit vreo 3 zile, dar fara febra.

 

Ali, sa aveti o vacanta frumoasa, drum bun si usor iar acolo sa fie caldura suportabila.

 

Pupici tuturor!

(la noi ploua si e urat, ufff)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello !

Eric e mare si frumos !!!! Da , Fleur . Eu vreau sa spun la ziua lui Andrei , dar sotul tot insistă să spun mai repede , pt ca incepe sa-mi fie destul de greu . Ieri am facut curat in casa mai temeinic si de cu noapte m-a luat o durere de burta groaznică . Asa ca azi am stat numai in pat . Dar trebuie sa se mai ocupe cineva si de copil :)))

Doamne ajută să am vesti bune !!!!

Ali , concediu plăcut !!!! Noi anul asta suntem fara concediu . Eu incep munca cu drag si spor :)))). Iar în luna mai cand ar fi trebuit sa plecam , am facut vitro . Si asta fuse .... Faliment scrie pe noi . Dar la anul pe timpul ăsta scot puii din barlog la soare .

Multi Pupici !!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi -- bafta multa azi!!! Astept cu nerabdare vestile de la tine!!!

 

Fleur -- in general aici, la petrecerile copiilor, se merge pe finger foods (vegetable sticks, crackers, fructe) iar ca bauturi sucuri de fructe la cutiute. Daca e dupa amiaza petrecerea, se mai poarta pizza sau hot dogs, dar in general la copiii mai mari. Ce e diferit de obiceiurile de la noi este ca fiecare cooil trebuie sa primeasca un mic cadou la sfarsitul petrecerii (fie o punguta cu cateva bimboane, stickers, baloane, fie un singur obiect un picut mai mare).

 

Noi nu serbam zilele de nastere pana mai incolo. La primii doi abia la 4 ani au avut prima petrecere, insa la Jane a trebuit sa ii facem la 3 ani, ca stia ce e aia si a cerut. Asa ca probabil si la Jeff vom face anul viitor, la 3 ani.

 

Tre sa fug, a venit Jane cu un teanc de carti sa citim.

 

PS daca cineva de pe Facebook poate sa puna pozele pe care le-am pus ieri, as aprecia ajutorul. Nu ma descurc sa pun poze pe forum deloc. Nu stui cand voi mai putea intra pe FB, a fost o intamplare ieri...

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Freedelia, si la noi e acelasi obicei cu cadouasele, le-am si cumparat, inclusiv pentru copiii de la gradinita.

 

Nici eu nu as fi vrut sa ii serbez ziua pana pe la 3-4 ani, dar ma bate barbata-miu la cap sa o fac... Stiu ca e prea mic sa inteleaga mare lucru, cu mancarea e bataie de cap (o sa ma rezum la biscuiti fructe si tort, sucuri)in fine va fi mai mult o playdate cu cativa copii cunoscuti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

 

Am fost intrerupta deja de 2 ori dupa ce am scris cuvantul "neata", am si uitat ce vroiam sa zic.

Am fost toti 4 la circ aseara, Natalia a fost fascinata, a stat in brate cu ochii pe scena, aplauda si canta de zor cand recunoastea o melodie. Cel mai mult i-au placut clowni si acrobatii dar a asteptat cu nerabdare animalele, ma tot intreba "ue sunt malele" ? Vreau sa zic ca Nati a fost mult mai linistita decat Sofi  [:)] .

 

Fleur : cand au frati mai mari piticii deja isi fac cateva idei despre ce inseamna ziua lor. De exemplu Nati mi-a zis ca vrea "tot cu aba: adica tort cu alba ca zapada si cand am intrebat-o ce jucarie vrea a zis ca un bebe . Noi am mai fost la aniversari si a facut ea ceva conexiuni  [:)] . Ce imi place poza cu micul pescar .... iar cu partea cu je t'aime ..... in curand va afla ca iti trece supararea sau te poate imbuna dupa orice prostie daca iti spune un duios "te iubesc " !

 

Gabi : tinem pumnii pentru astazi la eco, asteptam cu nerabdare rezultatul  [:)] ,  o fi  [bib]  sau  [bib]  [bib]  ? 

 

Astazi e innorat ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello !!!


 


O sa avem 2 bombonele , asta este partea frumoasa . Acum vine partea mai putin frumoasa : Sunt formati din aceeasi celula si pot avea anomalii formate in urma divizarii , pana la 12 sapt nu putem afla nimic . Si partea cea mai urata : Am sunat la munca si cum banuiam nu vor sa ma mai primeasca . Asa ca incerc sa ma adun din shoc si sa vad ce fac . Partea cea mai grava la momentul asta , este serviciul .....


 


Nu am crezut o clipa ca pot avea 2 copii  [fri]  Acum cu Dumnezeu inainte , sper sa fie sanatosi . Mi-a explicat ca este o sarcina cu risc , trebuie urmarita indeaproape si sper sa fie bine pana la capat  [bib]   [bib] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...