Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Reforma sa fie, dar numai cu binecuvantarea parohiei!


Recommended Posts

Este printre putinele chestii unde eu ori nu pot sa fiu obiectiva 100%, ori un astfel de subiect nu e doar alb si negru. Nu cred ca Biserica poate influenta semnificativ voturile intr- un fel sau altul, prezenta la vot...cat despre indoctrinare, am zis deja, in 20 de ani de religie in scoli NU se vede strop de indoctrinare. 

Baiatul creste frumos. Si asta este ceea ce conteaza. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

lucilau, ba eu cred ca se vede indoctrinarea din ultimii 20 de ani  in sutele de  bisericile aprute ca ciupercile dupa ploaie printre blocuri, prin parcuri, prin curti de spitale, pe foste spatii  verzi, impotriva carora se revolta doar cativa,  in miile de copii ce se inghesuie sa invete la seminarii sau facultati teologice, in miile de pupatori de moaste care in urma cu 20 de ani erau ca si inexistenti. 'pe vremea mea' se ura copiilor sa creasca mari, sa se faca doctori sau ingineri, acum li se ureaza sa creasca mari sa se faca popi (baiatului meu i s-a urat asta de cel putin 8-10 ori, de catre persoane diferite). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura,aici afli parerile elevilor care au dorit sa se exprime vis- a- vis de religie in scoala.

 

http://www.contributors.ro/administratie/educatie/religia-in-scoli-ce-spun-elevii/

 

o fi crudul adevar ori doar o parte a lui? Poate ca fiecare vedem parti, partile care se muleaza perfect pe imaginea noastra despre subiectul in cauza.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...