Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Neatza la mine!

 

Sa stii Anamaria ca noi si in Ro mergeam cat puteam de des iarna in Ungaria, ca stăteam la 10 km de granița si acolo deja existau in doua orașe apropiate de noi, aquapark din astea acoperite. Ultimele doua ierni inainte sa venim am mers destul de des. Ne-am obișnuit cu apa in urechi de acolo :))). Mergeam si vara, inca mai des :).

Acum este ceva asemanator si in SM de vreo doi ani. Nu e chiar așa mare si cu multe atracții ca cele din Ungaria, dar e ceva.

La sala m-am dus si in Ro, dar la aparate ca nu era altceva. Voiam sa alerg si acolo dar era prea poluat de gaze de mașini si am renunțat.

Aici am mai mers sa patinam, avem cu toții patine, avem si sala aproape. Trebuie sa ne găsim activități, altceva nu prea avem ce sa facem iarna, in weekend.

 

Diana a plecat ieri dupamasa la Stockholm, cu clasa. Stau doua zile, vizita de studiu. Merg sa vadă teatrul, diseara la Chicago, muzicalul, mai au in program vizita la televiziune, la radio. Vine maine noapte acasă, apoi e vacanta o săptămana.

Sotul pleaca duminica la Viena la un congres de gastro. O sa fim singure o săptămana. Ele acasă si eu la munca.

 

Anja ce mai faceti?

 

Mai scrieti, ca si mie imi place sa citesc :).

 

O zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata, abia azi am vazut ca s-a reparat iar forumul....

Pe aici ploua si este intunecat. Noua ne-a venit aprobarea de constructie  iar  ieri am fost si am ales app toate finisajele pt casa. Acum asteptam sa comande materialele si sa ne spuna data finala cand casa va fi gata. Ne asteptam sa fie gata sf de iunie, inceput de iulie.

Asa ca acum ma apuc de stilizat casa asta pt ca tb sa o punem la vanzare. Tb sa incep sa smulg buruienile, sa plantez plante de toamna, ca nu am facut nimic pana acum ca nu am vrut sa imi moara toate florile pana vine mäklarele la poza.

Copiii au fost ieri in excursie in padure sa analizeze natura:)))) si cum a plouat nonstop au venit fleasca acasa.

In rest ne pregatim pt Riga.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, super! Deci la vara va mutati in casa noua? O si scoateti pe asta la vanzare? Si daca se vinde, unde va mutati? 

 

Cand e Riga? :) Eu va invidiez ca plecati, oriunde! Asa as fi plecat cu sotul la Viena...:). 

 

Ah scriam ca voi fi cu fetele acasa...dar Diana pleaca in 24 in Copenhaga cu niste prietene, cu vapor-tren si inapoi la fel. Ea cu o colega merg asa, alte trei merg cu masina, conduce una din ele. Diana era cam nesigura daca vrea cu masina asa, e drum lung totusi si fata are carnet din vara. Apoi a aparut o alta colega ca nu o lasa mama ei cu masina, ca are experiente urate cu prieteni morti in accidente asa tineri, a ales varianta tren si Diana s-a "lipit" de ea. Eu sunt mult mai linistita, ca nici eu nu eram convinsa sa o las cu masina...

 

crisleso cand incepi grund?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai o scoatem la vanzare si spunem ca este libera din iunie/iulie. Nici nu ma gandesc sa ma mai mut undeva temporar.....si asa numai cand ma gandesc la impachetat/demontat/montat/despachetat ma ia cu frisoane....

Eu si copiii suntem foarte entuziasmati (sotul e mai ponderat-toate la timpul lor zice el:)))), ne facem tot felul de planuri de design si ce vrem sa schimbam, modificam. Asa ca studiem reviste cu case sa ne inspiram.

 

La Riga mergem la sf lunii,Am inteles ca orasul vechi este ff frumos.

 

Viena este orasul meu favorit, mereu imi place sa merg acolo in vacanta, poate reusesesti sa va duceti altadata.

Recunosc ca eu nu as fi lasat copiii sa plece cu masina in conditiile in care un adolescent cu carnet abia luat conduce. Asa ca bine ca merg cu trenul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele  [:)]

 

Ooo, Anja, casa noua!! Spor la facut planuri! Zicea sotul ca sunt niste case foarte frumoase pe acolo, printre copaci.  [:)]  Si eu visez casa mea, cu geamuri mari si curte cu iarba.  [:)] Poate pui niste poze pe masura ce se va concretiza ceva, sa ne entuziasmam si noi.

 

Va pup si va doresc multa sanatate. Pe mine m-a lovit raceala.  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, eu sunt acum intr-o perioada cand nu as pleca nicaieri.... Cu atata travel la serv mi s-a luat de calatorit.  Pur si simplu nu vreau decat sa stau acasa, eventual sa merg undeva aproape cu masina sau trenul, si musai cu tot familionul...

 

Cred ca am un inceput de fobie de mers cu avionul. M-am tot gandit ce mi s-a intamplat cand a trebuit sa imi anulez zborul la Tokyo si cred ca de fapt am facut un atac de panica, si nu am avut o viroza la stomac. Cred ca pe fond de stres, plus moartea unchiului meu in preziua plecarii m-au speriat rau. Iar eu ma consider  o persoana destul de puternica si destul de "tough"...

 

Cand ma gandesc ca deja am planificata calatoria in US ma ia cu transpiratii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anamaria, i-am zis fetei sănătate, ca scriai de burtica. Tie am uitat sa iti spun, dar o fac acum. Sănătate multă si sa treacă repede raceala! [flo]

 

Anja cred si eu ca nu mi-ar mai veni sa plec daca as tot pleca cu serviciul. Dar la mine plecările sunt majoritatea de concediu. Am vrut sa merg la Jönköping la diagnostikforum si șefa a zis ca nu sunt bani :((. Deci viitoarea deplasare va fi in Ianuarie, in concediu...

Nasol cu fobia, poate nu ar strica sa mergi la un kurator.

 

Seara faina, de la laborator :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si multumesc frumos pentru urari. Din pacate inca o doare burtica pe cea mica. Acum cica ar fi constipata... E greu ca nu e cu mine, sa o supraveghez, sa o doftoricesc.  [:(]  Si nici eu nu stau mai bine cu raceala... 

 

In schimb, iar e cald afara si soare si frumos. Cred ca nu mai vine toamna - iarna la noi.

 

Kurator-ul cam ce e? Psiholog? 

 

Va pup si va doresc un sfarsit de saptamana cu mult soare.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...