Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 674
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata  [flo2]

 

Ce se intampla, ce se intampla? Nimic, niciuna? E asa de intuneric acolo ca nu-ti mai vine sa faci nimic? Va daruiesc cate o floricica,  sa va mai inviorati . [flo2]

 

La noi, dupa ce a venit ploaia ieri, azi a venit si ceata. Si de maine-poimaine sunt anutate temperaturi cu minus. Parca nu-mi vine a crede, daca azi sunt 15-17 grade, peste doua zile sa ne trezim cu -5, dar s-au mai vazut cazuri.

 

Voi ce mai faceti, ce mai ziceti? Noi nu mai avem nimic nou, doar asteptari luuuuuungi si fara rezultat, pentru moment. 

 

Va pup si numai bine. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

Nimic nou pe frontul de vest:)))) , doar ploua intr-una!

 

Ca sa anim putin discutia:))))))

Aseara, din intamplare am nimerit pe romani la Realitatea TV si am vazut o emisiune in care era invitat Iohannis. (Ana, poate tu ai vazut emisiunea.) Va spun cinstit, abia ieri am aflat ca sunt alegeri in Ro pe 2 Nov. Habar nu am cine este Iohannis si nici macar ce acuze i se aduc, sau ce magarii a facut. Insa, recunosc ca m-a captivat emisiunea. Este prima oara cand o discutie de acest fel are loc in limitele bunului simt.Omul vorbea cu calm cu argumente, elegant nu cu atacuri veninoase si josnice,  Aducea atat de mult cu alegerile din Suedia.... Insa nu stiu daca in Romania astfel de discurs este apreciat. Si cred ca i se  reproseaza ca este moale. Nu am ascultat-o pe Macovei, deci nu pot face comparatie... De restul nu vorbesc...sunt prea la limita josnciei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

 

La noi e așa azi: eu fac exercitii de respiratie, Diana a plecat dimineata la Copenhaga via Stockholm, pentru 5 zile.

Sotul si-a facut bagajul, pleaca diseara spre casa si ajunge maine.

Silvia e singura acasă azi, dupamasa are calarie.

Eu am fost ieri la gimnastica in apa.

 

Si cam atat. 5 grade azi dimineata. Dar soare nu am mai vazut de vreo săptămana.

 

Crisleso cum mai stai cu articulatiile?

 

O zi faina!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua  [:)]

 

Nu, n-am vazut emisiunea. Mai ales de cand cu alegereile, nu ma uit la tv decat la meteo.  [:)]

 

Mihaela, ce dare de seama completa ai facut.:) Frumoase activitati au fetele. De tine nici nu mai zic, gimnastica in apa. Am citit ca e foarte eficienta miscarea in apa. Eu visam cand eram insarcinata ca ma voi duce sa fac. 

 

Va pup si numai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua...sau seara [:-/]   Daca n-as privi ceasul as avea o mare dilema...

 

La mine e asa...darea de seama [:)] Azi liber,am avut programare cu Vlad la medic, tocmai ne-am intors. A fost randul lui la un controlul pe care il facuse si fata. Am profiat de ocazie si i-am spus medicului de durerile de burta pe care le acuza aproape continuu, ce analize si examene am facut in RO etc. Am inflorit un pic mai mult caci imi doream sa-i faca mai multe analize decat acele chestii obligatorii pe care le facuse fata...si am reusit.  Dupa istoricul sanatatii, al intrebarilor de tot felul, l-a trimis sa-i ia sange si mi-a spus ca are in vedere mai multe chestii pt a descifra pana la urma cauza durerilor,al constipatiei, al aerului si ce-o mai fi pe-acolo...asta e primul pas. I-a dat o reteta pt lactoza sirop,a luat deja doza recomandata,va lua zilnic dimineata

Ieri am fost anuntata de socru-meu ca doamna de la ITM mi-a eliberat deja hartia referitor la alocatii,a dat-o la tradus si legalizat si o sa-mi ajunga aici in cateva zile. Ramasese vorba cu cei de la försäkringskassan ca cine intra primul in posesia documentului sa dea de stire,deci...noi. Oricum, urmeaza sa vedem cum vor  interpreta hartia si ce vor decide in consecinta...mai e muuulte pana la bani, la cum stiu deja ca actioneaza 

 

Mihaela,multumesc frumos pt intrebare...nu mai dor deloc articulatiile din ziua urmatoare ungerii cu acel gel,am uitat complet,am reluat si eu miscarea putina pe care o fac cand imi amintesc si chiar ieri am stabilit cu o colega ca imediat ce incepem grundul ne luam abonament la sala fiindca imi permite programul de doar 3 ore zilnic curs de limba, asa la SFI nu am timp decat juma de ora sa m-arunc in masina si sa fug sa-mi iau fata de la gradi

Si mai vreau si la gimnastica asta in apa,este si la noi, tare mult ne place si noua sa le balacim, o sa studiez problema 

Imi place ce activa esti, vreau si eu ca e clar miscarea ajuta enorm in afara de starea de buna dispozitie pe care ti-o confera

 

Imi cere Vlad pranzul,ca deh azi e acasa [:)] ...va las asa cam brusc dar sper sa mai scriu azi 

 

 

Numai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cris, bine ca esti bine. Si eu ma duc iar la dr cu cea mica. Are acusi o luna si tot nu i-a trecut burtica. Sunt curioasa ce iti va spune tie, sunt curioasa ce-mi va spune si mie.  [:)] Sa ma tii la curent, te rog.

 

Cand spui de lumina, parca ar fi vorba de casa mea.  [batcap]  Am un apartament in care de dimineata pana seara tb sa stai cu lumina aprinsa. Eu care sunt dependenta de lumina ca o floare, sunt mereu ofilita cand ajung acasa.  [:)]

 

Va pup si toate cele bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu,Ana,sunt dependenta de lumina zilei, de soare si din fericire,am avut parte peste tot pe unde-am cutreierat, de locuinte cu fata spre soare...in apartamentul copilariei aveam o camera la rasarit si una la apus si imi amintesc cum ma mutam mereu dintr-una in alta ca sa am soare in permanenta,asa ma simteam eu bine  [:)] Iar aici in Suedia am parte de exact aceeasi dispozitie a incaperilor si in plus geamurile sunt mari, dar acum in sezonul intunericului, chiar nu mai conteaza din pacate 

Stiu ce inseamna o casa intunecoasa, de la socrii, care sunt pe nord,oof. Nu pot decat sa-ti doresc ca urmatoarea locuinta,poate aici in Suedia,sa fie una cat mai luminoasa

 

Cat despre analize,sigur ca te tin la curent daca am ceva vesti. Sanatate celei mici, sa ni se faca bine copilasii, micuta ta si micutul meu...de 1,81m [:-)))] !

 

Azi a fost cumplit de frig sau asa am perceput eu fiindca a fost vant..oribila vreme, eu sunt oricum o friguroasa teribila, ce m-oi face mai incolo nu stiu.dar ma incanta sa vad ca e atat de cald in casa asta de lemn, baiatul sta fara tricou, ca sa va imaginati...sotul mi-a spus ca iarna trecuta nu a folosit decat rareori o aeroterma,nici gand de incalzirea electrica prin pereti iar asta imi da sperante  [:)]

 

Vlad abia asteapta vacanta sapt viitoare,zici ca cine stie ce scoala a avut...insa programul e de vina,cu cele 8 ore zilnic, pleaca si vine deodata cu sotul,doar ca in directii diferite...asta il omoara si plictiseste peste masura

 

Si cu toate ca a fost asa frig si vant azi, pe Ana tot de afara am cules-o de la gradi, se jucau copiii de mama focului in baltoacele cu apa de ploaie,luau apa cu lopata si puneau in galetuse sau direct in groapa cu nisip, aveau manusi si salopete dar tot mi se zbarlea pielea cand ii vedeam...imi amintesc ce ma miram cand povestea Mihaela cu timp in urma ca aici se scot copiii afara indiferent de vreme etc...acu vad cu ochiii mei!   [:)]

 

Ce repede mai trece  timpul! Si ce bucuroasa trebuie sa fie Mihaela ca-i revine sotul acasa  [:)] Ceva delicatese culinare? 

 

Sa aveti o noapte linistita! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, sotul numai maine ajunge, doarme la Stockholm ca nu mai are cu ce veni. Acum a plecat din Viena...

 

Diana a ajuns cu bine in Copenhaga, e bucuroasa, au un apartament super lux, le-au cumoparat proprietarii mancare, bautura...cica se vinde alcool slab, pana la 16,5 % la cei peste 16 ani, wow. Fetele cu masina ajung numai pe la 1 noaptea, ce ma bucur ca a mers cu trenul. Si a ajuns cu bine, huh. 

 

da, eu m-am obisnuit cu intunericul, mai ales ca fiind la serviciu toata ziua nu remarc decat ca vin pe aproape intuneric si ies pe seara...dar stiu cum va fi si ce ma asteapta. Nu mai sper decat sa fie o iarna cu zapada, ca merge cat merge cu intuneceala asta, dar 6 luni te ia naiba, stiu cum a fost iarna ce a trecut...asadar vreau 4 luni de zapada! Sa fie luminos si frumos :). 

 

Am facut clatite, numai pentru noi doua in seara asta, eu si Silvia. Am inghetat la calarie, am stat pana si-a tesalat, curatat copite, inseuat si pus haturile la cal si apoi am venit acasa sa ma incalzesc :). Si ma uit la Skavlan, e in reluare de vineri, eu n-am vazut ca am lucrat. E emisiunea show preferata, il iubesc pe omul asta si emisiunea lui :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...