Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recunoastem sau ascundem?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Asta dc nu se lasa cu " urmari". Imi aduc aminte de un ep din Ally McBeal, cand si- a spalat masina :D

 

ah, da, stiu si eu episodul respectiv. [:)]

dar scenariul lui viv are alti "parametri".

constiinta amortita de alcool, o atractie fizica irezistibila, ideea ca pe omul acela nu-l vei mai vedea/intalni vreodata...sunt oameni care, in astfel de imprejurari,pot fi tentati sa lase garda jos, sa uite pe moment de familie/relatie/copil si sa cedeze ispitei.

stiti voi, viata bate filmul, de mai multe ori decat ne putem noi inchipui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De obicei cei ce inseala recunosc fapta numai daca cineva ii santajeaza ca ii va spune sotiei - vezi filmulele THE FIRM sau FATAL ACTRACTION, de exemplu.

 

Nici eu nu as insela de buna voie, dar daca as fi sub influienta bauturii [alcool] , sau cineva mi-ar pune cine stie ce in bautura si as sfirsi in pat cu sefu' la vreun congres, NU as spune sotului in ruptul capului si l-as sfatui si pe sef sa faca la fel. Ce rost ar avea confesiunea asta? Pe cine ar ajuta?

Insa mi-e greu sa cred ca as putea ajunge vreodata intr-o asemenea situatie, daca n-am ajuns cind am fost spiring chicken. Nu sint si n-am fost deloc genul de "one night stand", cu atit mai putin acum la "maturitate". [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E doar o chestiune de timp, asa incat cred ca merge foarte bine ce a spus candva Nietzsche: nu sunt suparat ca m-ai mintit, sunt suparat ca de acum incolo nu te pot crede.

 

Asta este greu de dus.... cel mai greu.

Daca ti-a spus adevarul de ce ai fi suparat ca te-a mintit?

 

Ai fi suparat pentru ca nu ai mai avea incredere ca nu o sa repete?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu as insela de buna voie, dar daca as fi sub influienta bauturii [alcool] , sau cineva mi-ar pune cine stie ce in bautura si as sfirsi in pat cu sefu' la vreun congres, NU as spune sotului in ruptul capului si l-as sfatui si pe sef sa faca la fel. Ce rost ar avea confesiunea asta? Pe cine ar ajuta?

 

Letitia,da' de ce neaparat cu seful? [:-)))] [:-)))]

 

Nu,nu as spune exact in conditiile descrise de autoarea subiectului!

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ti-a spus adevarul de ce ai fi suparat ca te-a mintit?

 

Ai fi suparat pentru ca nu ai mai avea incredere ca nu o sa repete?

Nu. As fi suparat pentru ca as realiza ca nu mai am incredere in acea persoana.

Pot sa-ti dau un exemplu. Exista  persoane care au un job ce se bazeaza pe doua elemente esentiale:

- Increderea in parteneri

- Exercitii duse la extrem

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...