Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recunoastem sau ascundem?


Recommended Posts

Ah, regnul animal... :)) ne-am ridicat noi IN el, dar nu foarte mult.

Motivele pe care le aud eu pentru aventurile de noapte sunt... faptul ca se face sex de peste 10 ani cu o singura persoana, ca vor sa mai simta emotie, ca vor sa se simta doriti/dorite, ca eventual n-au facut niciodata sex cu altcineva decat sotul (asta o auzi la doamne).

Si nu, de fapt majoritatea aventurilor nu rasufla, din fericire. Ma ales aventurile de-o noapte. rasufla alea de lunga durata pentru ca, din cate aud, incepi Aventura paranoic, uitandu-te in toate partile sa nu fii vazut, dupa care incepi sa te relaxi, pana ajungi neatent.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Clasic. Totul este perfect pana in clipa in care nu mai este. Atunci se prabuseste total si ireversibil aceasta iluzie. Si tot din experienta vietii... este doar si numai doar o chestiune de timp.

Nu neaparat ...exista evenimente care nu rasufla din varii motive: amandoi adulterinii nu au nici un interes sa rasufle sau adulterul se intampla in alta tara cu subiecti de natii diferite, poate subiectii au drumuri de viata diferite si intalnirea este doar temporara ....

Si stii ceva: atunci cand se afla, se afla. Trauma din jur e aceeasi, fie ca se afla prin spovedanie, fie prin alte imprejurari. Crezi ca spovadania va rani mai putin? Crezi ca spovedindu-se merita mai multa iertare ?

 

Eu zic ca discretia are macar sansa de "a nu se afla niciodata" deci e de preferat ...versus sinceritatea prosteasca.

 

PS. Va mai aduceti aminte de subiectul meu cu Podurile din Madison County ? V-am demonstrat atunci cat de ipocriti suntem, cu totii ...contestam adulterul si fluturam steagul sinceritatii, dar vibram in lacrimi la povestea filmului ...Facand abstractie de faptul ca este un film romantic, situatia prezentata nu este deloc romantata ...este vorba despre un adulter care a stors sute de lacrimi si despre o adulterina indragita de toata lumea, chiar si de cei mai infocati contestatari ai adulterului.

Concluzia de atunci a fost ca ne permitem sa vibram sufleteste in fata unei pelicule atata timp cand nu se intampla in realitatea noastra. Scuza ca ne-a placut atat de mult a fost faptul ca pana la urma, ea a facut alegerea care trebuie - a fost discreta si nu a ranit in jur. A continuat ce incepuse in tinerete si a preferat sa ramana din aventura aia cu timpul scurt si pasiunea consumata, atat cat s-a putut.

 

Deci discretie, discretie, discretie ...pana la moarte, chiar si dincolo de ea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca toate "adulterele" au la baza o nefericire acasa ...am spus "nu toate".

Nu pot da un procent, dar motivele date de JG mai sus sunt foarte reale ...nu trebuie sa iti fie rau in cuplu ca sa fii atras de altcineva ...stabilitatea si echilibrul pe timp indelungat devin plictisitoare, obositoare. Si vanatoarea si schimbatul partenerilor pe timp indelungat devin plictisitoare, obositoare ...

Nu toti adulterinii cauta adulterul ...el apare in anumite imprejurari, in speta timp indelungat petrecut impreuna dar fara responsabilitati comune.

 

Imi dau seama ce implicatii pot avea cuvintele mele si totusi le spun. Eu cred ca adulterul nu trebuie condamnat ca nu se stie niciodata cand dai nas in nas cu el si o atitudine drastica lasa loc la multa debusolare si dezamagire ...el trebuie doar manageriat inteligent. Prin asta inteleg " discretie" daca il comiti sau "ignoranta" daca esti victima si nu il simti ...habar n-aveti cata lume face asta, habar nu aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Animalele se imperecheaza numai pentru a procrea.

 

Noi facem dragoste din placere. Cand cineva se simte atras sexual de altcineva si da curs atractiei face o alegere ce are la baza o dorinta ce nu vrea sa o infraneze. Nu e nimic animalic in asta. E cat se poate de uman.

 

atunci cand esti solo, precum animalul care se imperecheaza numai din instinct ,  nici nu trebuie sa te infranezi in fata nevoii  de a face sex ( adica hormonii aia care te fac sa te urci pe pereti ).

 

atunci cand esti intr-o familie ar trebui sa te gandesti un pic inainte de a avea placerea. daca nu o poti infrana inseamna ca esti cat se poate de uman cu instincte animalice [clo]

 

parerea mea, ca intotdeauna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...