Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recunoastem sau ascundem?


Recommended Posts

Exista un meteorolog elvetian, care insa muncea in Germania in diverse orase; calatorea ft mult, nu avea un domiciliu stabil...omul asta timp de multi ani a avut x relatii in paralel (daca nu gresesc si 4-5 cateodata)...si nici una dintre partenere nu a banuit nimic...cand a iesit adevarul la suprafata, au descoperit ca toate primeau aceleasi mesaje de iubire, de noapte buna etc etc ...una dintre partenere l-a acuzat de viol si atunci s-a descoperit totul...si toate partenerele lui de-atunci au fost socate...pt ca fiecare stia ca e unica...a stat la inchisoare pana s-a terminat procesul (lumea spunea ca respectiva a aflat ca are mai multe relatii si drept razbunare l-a acuzat de viol), a fost declarat nevinovat si s-a si casatorit intre timp...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aventurile de o noapte nu au loc pentru ca acasa nu ai ce-ti trebuie.

Este vorba de un moment intamplator creat, cu factori favorizanti, o atmosfera anume, un pahar in plus cum zicea Viviana...

Este pur si simplu o prezenta intr-un loc anume, doar in acea clipa. In alt loc, alt moment...poate nici nu se zaresc cei doi.

Unii regreta momentul a doua zi, altii se simt bine, ca dupa o masa buna, altii pastreaza o amintire discreta, fara suferinta. Nu au urmari de obicei, totul revine la normal.

Din pacate, nimeni nu poate anticipa eventualele devieri de la normal. Pentru ca exista.

Marturisirea de care zicea viviana exista, cred ca sunt oameni cu psihic mai labil, nu stiu de ce...dar unii recunosc.

Altii se dau de gol singuri (clasicii chiloti uitati in haina, eu chiar stiu o persoana), urme de ruj, mai stiu eu ce semne care nu scapa ochilor atenti.

Iar alte aventuri ies la iveala pentru ca protagonistii cumva se reintalnesc si repeta manevra, si o tot repeta...de numai de o noapte nu poate fi vorba.

 

Nu as spune asa ceva. Mi-as rani crunt partenera doar ca sa-mi eliberez eu constiinta.

Insa desi am invatat demult sa nu zic nu categoric, nu cred ca as alege (si n-am ales vreodata) varianta asta. Exista alta varianta, mult mai discreta: o profesionista.

Dar desigur, aia nu se numeste aventura de o noapte...si nici nu mergi la evenimentele firmei pentru asta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am alta regula. Pentru mine (deci eu fata de mine insami) am pretentia de a putea sa ma uit in ochii oricarei persoane oricand linistit. Daca nu pot sa fac asta, eu am o problema. Nu este nevoie de cuvinte. Daca Buflea poate sa se uite la modul sincer(?!) in ochii partenerului ei in circumstantele prezentate de ea, este deja optiunea ei.

Eu insa nu pot sa fac asta. Ochii mei nu mint. Iar daca ar minti nu m-as putea uita in ochii altei persoane pentru ca nu as mai fi eu. Nu pot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

. Daca Buflea poate sa se uite la modul sincer(?!) in ochii partenerului ei in circumstantele prezentate de ea, este deja optiunea ei.

 

 

Marius, poate nu in ziua aia...se fereste.

De a doua zi, merge [:)]

Acum serios: s-a intamplat, asta-i scenariul. Vrei nu vrei, iti place sau nu.

Faci si tu un efort cu uitatul...dupa ce ca esti de vina si ai bagat cutitul...il mai si rasucesti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius, poate nu in ziua aia...se fereste.

De a doua zi, merge [:)]

Acum serios: s-a intamplat, asta-i scenariul. Vrei nu vrei, iti place sau nu.

Faci si tu un efort cu uitatul...dupa ce ca esti de vina si ai bagat cutitul...il mai si rasucesti?

si dupa efortul cu uitatul devii si mai dragastos ca sa compensezi si toata lumea-i fericita. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la poduri era vorba de cu totul altceva. era vorba de iubirea pe care nu a simtit-o niciodata pana atunci si nici dupa.

Ei na ...nici vorba. Filmul nu spune asa ceva. Filmul arata o familie normala, dedicata, casa, gospodarie, copii, 2 soti pasnici care se imbratiseaza la plecare si la venire.

Explicatia asta cu iubirea inexistenta este scuza ta in a fi rezonat sufleteste cu o adulterina.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cea mai mare greseala e sa ii spui apoi partenerului. daca ai fost prost si ai facut asa ceva nu trebuie sa continui cu prostia si sa ii strici viata si partenerului. ma rog, viata e o exagerare, dar cam asa se simte pe moment. chiar m-am gandit ca nu as putea trece peste daca mi-ar marturisi partenerul dupa x ani ca m-a inselat. ai facut-o, traiesti cu asta. nu iti usurezi tie constiinta ranindu-l pe cel de langa tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...