Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recunoastem sau ascundem?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai scriu ceva si va las sa reflectati ...

 

Filmul ala nu spune nicaieri ca femeii aceleia ii lipsea ceva. Din contra, avea o viata linistita, un sot atent, doi copii frumosi, armonie in casa ...inainte de plecare nu o arata pe ea obosita, nerabdatoare sa se vada singura, din contra, ii pregateste pe toti trei, le face bagajul, cu tristete ca ramane acasa ...ii imbratiseaza pe toti si ii priveste din tocul usii zambind. Nu, nu ii lipsea nimic in familia ei ...scriptul nu lasa nici o banuiala ca era loc de un adulter.

 

Deci explucatii de genul, ea era nefericita ...sunt presupunerile si scuzele noastre de spectatori in a ne da voie sa ne placa o poveste de dragoste condamnabila. Si, in afara ca ea era maritata si nu a fost etic sa implineasca acea atractie, ce era sa nu ne placa la povestea asta ?

 

Si acum va pun sa reflectati ...condamnam adulterul pentru ca instinctiv ne punem in pielea inselatului. Iata insa ca filmul asta va pune in pielea adulterinilor ...si tit mapamondul a rezonat cu ei, au trait atractia, sexul, plimbatul de mana pe coclauri ...si au plans cand ea, cu sotul in masina si mana pe clanta usii, a hotarat sa ramana in familie ....si pentru ca a hotarat asta, si pentru ca a fost discreta, si pentru ca nu a ranit pe nimeni ci numai pe ea, tot mapamondul a iertat-o.

 

Buflea, si din film si din carte se vede ca ea nu avea o viata intima convenabila. Daca citesti cartea ai sa vezi ca avea ea mai multe frustrari.

Mamamondul a iertat-o, percum spui, caci a facut alegerea pe care majoritatea ar fi facut-o si a dus-o exemplar (nu a mai incercat sa-l revada) cum putini ar fi facut-o.

 

Parerea mea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, eu n-am rezonat deloc cu Podurile...Si am citit cartea, am vazut filmul, ba si piesa (cu Alain Delon s'il vous plaît!). Nu stiu, probabil nu sint destul de batrina. Adica filme/carti pe care nu le-am inteles la adolescenta le vad cu alti ochi acuma. Tipul mi se parea un aventurier, caruia ii era imposibil sa prinda radacini intr-un loc, iar pe tipa o consider o menajera frustrata (sint de acord cu Mik, reiese mai bine din carte plictiseala ei). Restul, parafrazind-o pe Simonna, e melodrama...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, eu n-am rezonat deloc cu Podurile...Si am citit cartea, am vazut filmul, ba si piesa (cu Alain Delon s'il vous plaît!). Nu stiu, probabil nu sint destul de batrina. Adica filme/carti pe care nu le-am inteles la adolescenta le vad cu alti ochi acuma. Tipul mi se parea un aventurier, caruia ii era imposibil sa prinda radacini intr-un loc, iar pe tipa o consider o menajera frustrata (sint de acord cu Mik, reiese mai bine din carte plictiseala ei). Restul, parafrazind-o pe Simonna, e melodrama...

[il]  hai pune detalii. ea cine era ? se pupau pe bune pe scena ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh, Missdarcey, nu stii niciodata ce-ti rezerva viitorul... Stii cum se spune mai nou: doar dpua lucruri sunt sigure pe lume: moartea si taxele [:D] 

 

 Ah, da , m-am gandit ca vreodata s-ar putea sa ma plesneasca vreo pasiune nebuna [batcap] .

 

Daca e sa fiu intr-o relatie i-as spune celui cu care sunt cam ce simt si cred ca m-ar intelege ca sunt om si am limitele mele.

 

Nu stiu cum sunteti voi dar eu sunt strong, imi permit luxul sa pot sa nu ascund nimic,nici cat cheltui , nici cu cine as evada ,nici un gand ascuns.Daca sunt maritata macar sa-l torturez cu sinceritatea mea si tot ce ma framanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei na ...nici vorba. Filmul nu spune asa ceva. Filmul arata o familie normala, dedicata, casa, gospodarie, copii, 2 soti pasnici care se imbratiseaza la plecare si la venire.

Explicatia asta cu iubirea inexistenta este scuza ta in a fi rezonat sufleteste cu o adulterina.

Buflea, daca in rolulul sotului era Richard Gere, nu mai rezona nimeni cu adulterina, fie ea si Meryl Streep. Alta a fost situatia in Unfaitful, cind sotul era Richard Gere si nimeni nu a mai rezonat cu adulterina Diane Lane!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...