Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 9


Recommended Posts

Și Bujor are dreptate. Chiar simți nevoia să te rogi de el pentru orice rahat legat de copil?

Poca, ea inca il iubeste si tot mai spera ca vor fi impreuna. Cum sa ii spui unei femei care iubeste sa nu mai simta ce simte? Cum sa o faci sa inteleaga ca acel barbat nu va actiona niciodata asa cum isi doreste ea? Asta e feelingul meu dupa tot ce am auzit/citit pe aici :)

Scuze, Baby, ca am facut impolitetea sa vorbesc despre tine ca si cum nu ai fi de fata.

 

Auzi (vorba vine), legat de intampalrea de ieri, cu fetele noastre, am fost curioasa si am cautat prin Codul civil. Eu am retinut de acolo ca (nah, ca am citi ieri si am uitat formularea [batcap] )..... ma rog, ideea e ca pozele mele puse pe net nu devin bun public si nu pot fi folosite de altcineva fara acordul meu. Era o chestie care se referea doar la persoanele publice (politicieni, artisti, fotbalisti....). Gresesc?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 539
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neaţa! Mersi că mi-ai amintit, Baby, azi facem 4 luni. Azi noapte am avut treziri din oră in oră. Sunt zombie. Și pe deasupra iar e iritat la scutec, acum l-am lăsat doar cu un scutec de finet, sper să treacă repede. Acum m-a apucat iar paranoia că am citit că unul din semnele diabetului la bebeluși e iritația la scutec care nu trece. Întrebarea este ce înseamnă iritație, bubițe sai rană? Noi avem bubițe. Maddutz, ajutor, te rog! Oare valorile normale la glicemie sunt aceleași și la bb? Că mă bate foarte serios gândul să îi măsor glicemia cu aparatul lui tata.

e vorba de rana care nu mai trece.

valorile glicemice la un sugar 40-90 mg/dl

eu zic ca te stresezi degeaba. bubitele de care vorbesti, le are si balerina mea in jurul guritei. cred ca vorbim de aceleasi bubite. apar din cauza caldurii, umezelii si frecarii. a mea face de la protectiile de silicon. sau, cel putin, eu asa cred.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voiam neaparat sa zic ca acum sunt absolut de acord cu Baby cand spune ca tb sa ne bucuram de maternitate.Eu fac eforturi constiente zilnuc in directia asta.

Cand eram copil, voiam sa treaca timpul mai repede, sa fiu si eu mare.

Cand am ajuns mare, voiam sa treaca timpul mai repede sa..... termin liceul, apoi facultatea, sa ma angajez, sa am banii mei....... mereu un motiv sa treaza timpul mai repede.

Acum........ uneori parca as vrea sa ajung cu Maria un picut mai maricica, sa faca la olita, sa pape, sa o intarc (sa pot scapa naibii de tonele astea de sunci).......... insa mi-as dori mult ca timpul sa se opreasca acolo, cand copiii vor avea 3-6 ani, dupa aceea sa mearga cu incetinitorul.

Imi dau seama ca ........ tot asteptand sa treaca timpul pentru un motiv sau altul......... de fapt asa imi trece viata mea........ am doar o viata (nu cred in reincarnare), asa ca vreau sa ma bucur de fiecare clipa si nu mai imi doresc sa treaca timpul mai repede pentru nimic in lume.

Cred ca dupa pragul de 40 am realizat ca timpul zboara mult prea reede [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poca, tu cum iti culci fata la amiaza?

 

Vad ca Mihai al meu, in afara de nelipsitele povesti unde ma simt ca la scoala, si o virgula mi-o corecteaza daca nu o pun unde a invatat el ca trebuie sa fie, s-a cam invatat pe picioare si incepe sa ma streseze chestia asta. Nu il legan, doar sta cu perna pe picioarele mele pana adoarme, apropo de asocierile gresite de care spunea Alex [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele care aveti sau stiti cum e cu leaganu/transat-ul/bouncer-ul etc...exista 3 in 1? Adica sa se legene, sa vibreze si sa se si intinda la 180 de grade? Sa poata dormi in el?

M-am uitat un pic pe amazon insa nu stiu cum e mai bine. Si on top of that, habar n-am daca o sa-i placa :) deocamdata cel mai mult ii place sa adoarma in brate la tziti...dar incepe sa se plictiseasca sa stea diar cu fatza-n sus si pe burtica nu-i place...

Voi pe ce criterii le-ati luat? La ce sa fiu atenta?

Multu pt sfaturi si pareri.

mamaroo...numai ca nu se intinde...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e vorba de rana care nu mai trece.

valorile glicemice la un sugar 40-90 mg/dl

eu zic ca te stresezi degeaba. bubitele de care vorbesti, le are si balerina mea in jurul guritei. cred ca vorbim de aceleasi bubite. apar din cauza caldurii, umezelii si frecarii. a mea face de la protectiile de silicon. sau, cel putin, eu asa cred.

Mulțumesc, nu e rană, sunt bubițe și e roșie zona de deasupra puţulicii. Dacă îl las doar in scutec de finet/muselină și fără cover dispar, apoi iar apar. Doamne, ce m-am săturat de pielea lui asta sensibilă! Nu știu cu cine poate semăna, nu avem in familie pe nimeni așa sensibil. Sprr să îi treacă cu timpul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poca, tu cum iti culci fata la amiaza?

 

Vad ca Mihai al meu, in afara de nelipsitele povesti unde ma simt ca la scoala, si o virgula mi-o corecteaza daca nu o pun unde a invatat el ca trebuie sa fie, s-a cam invatat pe picioare si incepe sa ma streseze chestia asta. Nu il legan, doar sta cu perna pe picioarele mele pana adoarme, apropo de asocierile gresite de care spunea Alex [batcap]

A mea nu mai doarme la amiază. Sau dacă doarme ziua nu o pot culca până la miezul nopții. Și așa aș dormi și eu câteodată cu Andrei... (acumde exemplu :)) )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit si la treaba cu semnatura. Nu-mi prea convine. Si stiu de ce taraganeaza testul. Nu-i tampit. A vazut ca seamana cu el dar dup-aia trebuie sa scoata banutul. Si asta-i greeeeu. Da mie ce greu mi-i sa nu vreau sa-l vad tarandu-se pe jos ca un vierme!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu, daca nu doarme ziua, mai ales vara, cand alearga pe afara tot timpul, pica pe la 7 seara, insa......... se trezeste pe la 9 si pe urma chin sa adoarma de noapte buna, ca nu mai vrea, asa ca prefer sa-l culc, atat cat oi mai reusi.

 

Eu nu pot dormi ziua nici sa ma pici cu ceara [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...