Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ziua cand l-am privit pe Dumnezeu in ochi


redactor

Recommended Posts

  • Administrators

Copilul a intrat deodata in vietile pe care urma sa le schimbe atat de profund

 

Asa incepe povestea. Cred ca, pentru cineva care nu are chef, timp, disponibilitate sa citeasca despre sentimentalismele unei mame despre fiul ei, cuvantul acesta este definitoriu si suficient. Si din acelasi motiv, de dragul povestii si al magiei pe care o aduce cu sine, nu voi scrie niciodata despre nasterea Copilului. Nasterea, asta nu e o poveste, e o proza postmoderna, o chestiune iritanta care acompaniaza – inerent – inceputul.

E prima oara cand negrul - ciudat - e pozitiv

 

Intrarea Copilului si inceputul lumii se suprapun in memoria mea afectiva culorii negre si uimirii. Copilul a avut, la secunde dupa nastere, cei mai negri, uimiti, luciosi, larg deschisi ochi din toate lumile posibile. Si e prima oara cand negrul – ciudat – e pozitiv, e sclipire, e gheata, e puritatate in definitia ei absoluta. Ochii Copilului din acele minute vor fi ultima mea imagine de pe acest pamant citeste in continuare aici >>

 

http://www.desprecopii.com/Images/SitePages/ochii-lui-dumnezeu.jpg

 

frumos spus, nu-i asa?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 8 months later...
Am doi "Dumnezei" ,unul de 4 ani si 5 luni,altul de 5 luni .Dumnezeu a vrut ca ei sa se nasca la o distanta de 4 ani si o zi.Imi dedic timpul in totalite lor numai sa le aud glasurile cristaline,rasetele si ochii plini de fericire.Nu este nimic mai frumos decat sa intri seara in camera si sa-i vezi dormind,unul in patut ,celalalt in pat cu fata senina aflandu-se intr-un somn profund linistitor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...