Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen extraplat (64)


Recommended Posts

Buna fetelor!

 

Sa zic ca am citit pe diagonala e prea mult. Am citit cand am avut timp...si timpul meu este limitat. Seara dupa munca nu stiu in ce directie sa o iau, ma mai mustra si constiinta ca stau prea putin cu cea mica...deci nicicum nu e bine.

La cap kg mai am de dat jos 5,sport fac de regula 4 antrenamente /sapt. Ultima luna a fost incarcata (concediu, pitica a facut un an si sarbatorim ca in povesti, teambuilding-uri) si nu am reusit decat de 3 ori.

 

in schimb apar cu intrebari. Am 7 luni fara carne (peste mananc). Am mancat doar o singura data in concediu o bucatica mai mica decat palma,de carne de vita. Decizia am luat-o in iarna cand ma simteam prea plina, prea balonata, prea ..de toate. Dupa am citit Studiul China si am is ca trebuie sa incerc dar fara sa dau nastere frustrarilor. In timp am vazut ca ma simt super, am slabit mai bine de 6kg , balonarea nu o mai am, chit ca mananc cartofi prajiti, aveam pb cu punctele de colesterol de pe fata si au mai disparut...si as mai continuu. Stiu ca Marina nu mananca carne, Allure e la zi cu toate studiile, probabil mai sunteti dar am zis ca citesc pe sarite....spuneti-mi ce parere aveti? De meniu fara carne, de cartea numita mai sus...

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 796
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna!

Ele,lactate maninci? Eu cred ,ca ai un metabolism bun totusi ,daca slabesti mincind inclusiv cartofi prajiti  sau e o alegere accidentala? 6kg e super!

  Eu maninc  lactate ,sint chiar mare fan.Am mai auzit de studiul China ,dar n-am citit decit comentarii si ma tem ca niici un studiu nu m-ar putea perturba. [:-)))] E vorba de placere 100%. Carnea nu ma atrage si maninc rar, piept de pui,peste.

Asa e cum spune Ele ,cu legume  si fructe ,neasociate ,abdomenul e mai plat.

Aseara vazusem o poza cu o femeie inainte si dupa ce a inceput sa bea 3 litri de apa pe zi si mi-a placut transformarea ,vizibila:

http://www.kanald.ro/cum-s-a-transformat-fata-unei-femei-dupa-ce-a-baut-cate-trei-litri-de-apa-pe-zi_30942.html

Nici ieri n-am fost la sport....lene mare.

 

O zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Cartofii prajiti erau ca exemplu ca nu ma mai baloneaza. mananc dar rar. Nu am slabit ca am renuntat la carne. Am mancat legume f multe , fructe doar dimineata (nu sunt fan) iar carbohidrati f putini.

Mananc lactate..incerc sa le limitez la max 3 ori/sapt. Este greu ca le gatesc alor mei normal..si cateodata eu ramand doar la varianta branza cu rosie.

Peste mananc dar nu f des.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pana acum mai multi ani mancam doar carne de porc, pui, curcan si peste. porcul a fost primul la care am renuntat acum cativa ani. din iunie 2012 nu mai mananc decat peste.

Si ma simt fff bine. Nu slabesti de la asta, ca nu mai ai proteina si implicit mananci mai multi carbohidrati daca nu esti fan legume si fructe.

 

mananc multe lactate, mai nou si mult tofu. fructe zilnc, legume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai mi-au trecut cosurile de care scriam dupa ce am incetat sa folosesc 100 produse pt fata si acum folosesc doar ceva pt spalat (Vichy) si uleiul de cocos, iar dimineata lotiune micelara si ulei de cocos.

Asa ca nu stiu daca sa ma apuc acum sa ma dau cu el pe fata sau nu :))) dar pe corp vreau. ma gandesc sa fac un amestec de ulei de cocos si unt de cacao, poate si de shea.

 

Vara asta nu m-am dat cu factor de protectie cand am stat la soare, am folosit doar ulei de cocos dupa plaja, si pe fata si inainte de plaja. eram neagra, nu m-am ars, nu nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...