Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen extraplat (64)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 796
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Voi ce faceti cand mergeti la sala? ca eu nu ajung asa des cum as vrea, merg de fapt rar....si lucrez doar biceps si umeri, respectiv pciioare. plus abdomene. spate nu vreau, ca si asa e mare si musculos.

 

am descoperit pt fund, spate  si picioare un exercitiu ff bun: cu picioarele intinse te apleci prinzi bara de greutati si ridici doar trunchiul, fara sa misti picioarele. nu am crezut, dar se simte fundul ff bine.

 

pt biceps am desccoperit la un culturist niste exercitii faine si le fac pe alea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

am descoperit pt fund, spate  si picioare un exercitiu ff bun: cu picioarele intinse te apleci prinzi bara de greutati si ridici doar trunchiul, fara sa misti picioarele. nu am crezut, dar se simte fundul ff bine.

 

 

 

Romanian deadlift :) Cu cat mai mare greutatea, cu atat simti mai bine.

 

Eu lucrez pe grupe, de fapt asa ma lucreaza tipa asta cu care fac, cand mergeam mai des puteam sa aloc doar o zi picioarelor, de exemplu, acum fac de exemplu umeri-biceps-triceps intr-o zi, picioare-fund in alta...spate-abdomen....

uita-te si aici pentru idei de workouts

 

http://www.dailyhiit.com/hiit-blog/hiit-workout/butt-exercises/lift-butt-15-minutes-gym/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt ca si indreptarile normale de trunchi cu bara, ca la alea se sta cu picioarele flectate. Aici picioarele trebuie sa fie tot timpul intinse.

 

si pt biceps fac un exercitiu gasit pe youtube: la scripete stand in picioare ridici bara normal ca pt biceps si eu incep cu 10 kg, evident ridici cu ambele maini. Fac 10 repetarai cu bratelle perfect intins si ma opresc la 90°, apoi fara pauza 10 de la 90 ° pana sus (

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

continui aici ca nu stiu cum s-a truimis mesajul :))) si apoi de jos, cu bratele intinse, pana sus mainile aproape ating umerii). fac 4 serii si la fiecare serie mai adaug 5 kg si scad din repetari.

si tot pt biceps unde iarasi intra ff bine: la scripete, in loc de bara se pune funia pt triceps si apoi cand ridici greutatile  ajungi cu mainile in dreptul urechilor.

O sa pun si filmuletele, ca nu stiu cat se intelege.

azi maine, duminica  si probabil sambata nu pot sa ajung la sport :(((((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...