Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen extraplat (64)


Recommended Posts

l-am vazut ieri la antrenament pe unul dintre antrenori fara tricou.....s-a striat bine si frumos. evident l-am intrebat cum, mi-a spus ca are 2 mese principale pen zi si in restg mananca alune si altele de genul  si banane.

partea cea mai proasta este ca mai face ceva care cred eu ca e important dar i totally hate it: alearga la fiecare 2 zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 796
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mi-au facut azi antrenorii complimente :))) au crezt ca am 15% grasime. unul dintre ei mi-a spus ca arat top pt o femeie care face sport, ca nu am grasime si ca nu stie ce vreau mai mult. Ca la procentul meu de grasime care cat e, de vreo 15%, nu o sa am probleme sa imi fac 6packul. :))) le-am zis ca am 20 si nu au crezut.

cand  m-a intrebat ce vreau mai mult am aratat inspre patratelele unui baiat :)))) pe alea le vreau.

cica mai trebuie sa pun masa musculara, asa ca va trebuis a merg mai regulat la sala. si ma apuc de alergat cand vin din concediu. pan in vara vreau sa am patratele alea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ladies, ma intorc (oare a cata oara???) la sport [biz] .

 

Merg la Pilates de 2 ori pe saptamana (una dintre ele e Pilates-Yoga) si 1 data pe saptamana, sambata dimineata, la circuit. Am inceput saptamana trecuta. Pana luni am avut o febra musculara la picioare de nu ma puteam da jos din masina! Nici pe toilet nu era usor sa ma asez [:-)))] . Acum e mai bine!

 

Ma hranesc in continuare (si la fel si familia mea) preponderant vegan. Mai mancam rar peste si fructe de mare proaspete sau branza. Lapte/iaurt/smantana/carne nu folosim deloc acasa! Ceilalti membri ai familiei mai scapa carne in vreo pizza etc in oras, dar rar. Eu deloc. Nu m-am atins de carne de peste 4 ani. Eu am intoleranta la gluten, deci nu consum nici gluten

 

Mancam f variat, fac in continuare meniuri saptamanale ca sa ne miscam mai rapid si sa acoperim toti nutrientii necesari.

 

Am vazut ca e destul de liniste aici, asa ca m-am gandit sa zgudui putin situatia si sa dau strigarea, sa ne mai animam ca a venit toamna. Gata cu vacantele! La treaba! Vin frigul, intunericul, statul in casa si in masina, nu putem sa ne lasam coplesiti de depresie! Haideti sa ne motivam reciproc si cand ne e lene!

 

Marina, te alearga arabii aia si faci suficient sport in felul asta? Sau ceva mai interesant? Mai spune ce si cum faci!

 

Allure, guapa, stiu ca te-ai retras, dar hai inapoi! Mai povesteste-ne!

 

Mocanita, uimeste-ne cu cat sport faci tu cu 2 copii acasa! 

 

Caress, tot asa mult sport faci? Tot montignaca?

 

Xio, cand vei avea patratelele alea sa ni le arati si noua, macar in poze sa vedem. Mai pove!

 

Dulcetica, cum mai esti? Mai alergi?

 

Emaaimee, welcome back!

 

Ele, ai ramas vegetariana? Cum iti merge?

 

Coraly, cum stai cu miscarea?

 

Sabina, ti-ai mai revenit? Alergi? Biciclezi? Creezi? Hai si spune! Ce mai faci copiii?

 

Panseluta, tu faceai sport zilnic, parca, nu? Cum mai e?

 

J G, a inceput scoala. Cum stai cu sportul?

 

Ralualexandrei, intre atatea antrenamente ale copiilor, mai apuci si tu ceva?

 

Restul forumului, care mai faceti sport? Haideti sa ne spuneti!

 

MOBILIZAREA!!! [batetoba]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caroooo, m-am gandit la tine si ai aparut :)) C e bine! Parca Allure mai povestea cum isi ''chema" pacientii disparuti...Tine-te de birou ca te uimesc acum. Fac sport de 4x/saptamana. Ha???? De2x/sapt fitness si de 2x alerg. Dimineta la 7 plec de acasa, copiii dorm. La sala si apoi la serviciu.

 

Chiar, Marina ce-o mai face? Same window view? :)

 

Voi, restul? N-a mai zis nimeni nimic pe aici, de ceva timp....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello ladies,

Chiar ma uitam acum 2 zile la subiect sa vad daca a mai scris cineva... ce bine ca s-a reactivat.

Eu am fost cuminte si am mers la sala, de 2 ori pe saptamana la pilates (asa am avut si eu febra dupa ce am fost prima data, nu puteam sa ma asez pe buda) apoi a fost mai ok. Am un antrenor f bun.

In rest de 2 ori/saptamana la tras de fiare si ceva cardio. Nu am slabit dar am inceput sa arat f bine la acelasi numar de Kg.

alta faza e ca de cateva luni nu prea mai pot sa mananc carne. Stiu ca nu e rau, dar e ciudat. Cu greu mai bag cate ceva, in rest numai legume, fructe, lactate... Sa vedem cand o da frigul daca voi continua asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt varza. sunt grasa la loc, am alt deadline pe 15 octombrie si nu reusesc sa ma mobilizezla sport.
Vara a fost munca cu cate 5, 6 ore somn - pt festival care a iesit super, dar sunt franta de oboseala.â

 am intrat in noul an scolar cu deficit mare de energie, Ghe a inceput pianul, cu Sofia nicio zi nu e simpla :)), samd
 asa ca n-am mai scris sa va chinui cu vaicarelile mele.
clar trebuie sa schimb ceva.
poate sa incep cu dormit devreme seara....
 

pe de alta parte, cand sunt ocupata pe drumuri mananc mult mai putin.
 cand stau in casa e nasol cu mancatul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...