Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen extraplat (64)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 796
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, asta daca nu faci sport. Ca daca faci ce fac eu ai nevoie seara dde carbohidrati, sunt recomandate pastele si orezul, dar am invatat de la culturisti ca inainte de culcare e bine sa mananci branza de vaci pe care o poti indulci cu suc de fructe proaspat stors, ceea ce inseamna cam una sau 2 lingurite, nu fructe intregi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare...de revenit  imi revin eu dar mental nu sunt inca acolo si sunt asa intr-un cerc vicios. Nu am timp de sport zilnic la sala (abonament am) si acasa mi-e greu sa ma mobilizez cand plec la 7:30 dimineatza si ma intorc la 8:30 seara.  Sper sa fie ceva temporar si a imi mai fac timp 2-3 seri pe sapt. Aseara am bagat un 30 min HIIT training, l-am terminat dar a fost o buna ocazie sa vad cat de out of form sunt. 

La rina in ziua de proteine eu am mancat iaurt si branza de vaci.

In plus ce ma enerveaza cu sportul e ca orele sunt lalaiala curata. Toate pe aici sunt rotunjoare si asta e la mare mandrie. eu oricum sunt in categoria light prin comparatie. Sala e numai de femei (sunt dusi cu capul oricum) si toata lumea se chinuie din greu cu greutatile de 1 kg, profa e tanara si cu celulita si burta , numai inspirationala nu e. Acum ca ma plangeam de trainingurile din Angola, pai alea erau serioase serioase pe langa lalaiala asta de aici ca sa nu mai zic de romania unde se facea treaba.

 

si au si niste prajituri dementiale....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, asta daca nu faci sport. Ca daca faci ce fac eu ai nevoie seara dde carbohidrati, sunt recomandate pastele si orezul, dar am invatat de la culturisti ca inainte de culcare e bine sa mananci branza de vaci pe care o poti indulci cu suc de fructe proaspat stors, ceea ce inseamna cam una sau 2 lingurite, nu fructe intregi.

 

N-ar fi mai bine sa consumi un fruct si la jumatate de ora dupa aceea branza de vaci?

Ca in felul acesta eviti perturbarea digestiei proteinei de catre sucul de fruct.

 

Si ca tot ziceai de antrenament intens. Tocmai ce am citit ca ieri aici la spital au internat 3 persoane care s-au imbolnavit de Rhabdomyolysis dupa un antrenament zic ei deloc iesit din comun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, smochine uscate peste tot, caise , stafide exceptionale, toate semintele , nucile la fel, le si uitasem gustul in angola (mereu erau rancezite acolo).

 

Nu muncesc tot intervalul asta dar din cauza problemelor cu viza sotul meu nu e aici, asa ca duc copiii dimineatza la scoala, muncesc cat e de muncit dar musai la 5 o tai sa fiu la 5:30 acasa sa o parchez pe fie-mea la 6 la inot (zilnic) , e asa trafic si nu cunosc nici orasul care e super incurcat incat nu am curaj sa ma indepartez de obiectiv asa ca o astept pana la 8 la piscina. Ceea ce mi-a dat o buna ocazie sa recuperez la lecturi (cat nu dau emailuri ) , ca 2 ore asteptand in masina nu am mereu ceva de facut. Si la 8:30 sunt acasa, da-le mancare in viteza sa ma apuc de facut sport macar la 9 seara cand sunt evident rupta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am sala langa casa, in wk imi e f usor macar....fie-mea face inot profesionist merge la antrenament nu mai ia lectii. Am incercat sa-l imping pe fi'miu dar l-au dat afara ca nu era la nivel. Cum asta e singura piscina acoperita si cum apartine companiei nationale de petrol nu am acces nici la piscina nici la sala lor. Fie-mea a fost singura acceptata ca i-au dat test si asa au acceptat-o la partea de club sportiv nu la balaceala. Iar sali de sport care sa accepte femei seara prin jur nu sunt

 

Rina azi a fost zi de carbohidrati, o placere. am mancat ceva gen coltunasi cu rosii inauntru. Nu mai zic ca si tanti asta de de ajuta in casa gateste de ma omoara, ma uit la coltunasii aia de 3 zile asteptand ziua de astazi. Ma intrebam daca am voie floricele diseara am asa o pofta nebuna sau tb sa mananc strict ce am mancat la pranz. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...