Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen extraplat (64)


Recommended Posts

exercitiile sunt ffff bune si rezultatele la fel :))))) e ca HIIT-ul, ideea e explozia ca la cursele de viteza, faci un circuit fara  pauze sau cu pauze scurte, depinde cat poti.

Ce spui tu e valabil la orice sport, putem sa cautam fail compilation si pt balet si yoga daca vrei :)))))))

 

 

am facut ieri un circuit de 2 ori, ca eram singura si nu aveam tragere de inima daca nu m-am organizat din timp: 1 flotari, 10 aruncari cu mingea la perete din genoflexiuni, 10 pt triceps, 10 burpees, 2 serii de 50 pt abdomene cu minge de 6 kg, ridicari cu bara pt umeri, genoflexiuni cu bara, 100 sarituri de coarda, cate 10 aplecari pt oblici.

am vrut sa fac si tractiuni dar nu pot face 10 si ma enervez :))))

 

 

 

am vb ieri cu un prieten care e culturist, instructor de fitness si cu un curs de nutritionist pt toata povestea cu concursurile lui de culturism. a spus ca dupa antrenament am 'voie' sa mananc 50 g de orez cu 100 g peste, fulgi cu apa sau fulgi cu apa si 4 albuse de ou :)))

lubenita cica e un no no desi m-am gandit ca fiind aproape doar apa si avand asa putini carbohidrati..da-o'ncolo....

 

 

uite aici despre crossfit un video

 

 revin azi cu detalii ;))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 796
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

ridicatul de greutati mari in viteza si succesiv e calea cea mai rapida spre accidentare.

cind executi rapid nu ai suficient control asupra miscarii care e dificila din cauza greutatii supersolicitante.

cind ridic o chestie foarte grea prefer sa fie incet si controlat. chestie de logica.

 

daca esti super fit si profesionist, riscul e mai mic...dar se duce regular Joe sa exerseze la Cross Fit si nu mai e la fel.

 

unele exercitii sint faine si le fac si eu dar unele nu sint safe, parerea mea.

asta e motivul pt care nu recomand Insanity incepatorilor - e prea exploziv si rapid si daca nu stii sa controlezi miscarile, e riscant.

 

okaaaay, pina la ora asta mi-am facut un suc de grepfruit fresh.

sint in pana de pepene, trebuie sa ies pina la magazinul din colt :)

 

dulcetica, cum mai stai cu dieta de prep?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Uite un articol despre ph ul diverselor fluide ale organismului.Nu mai stiu pe unde a fost discutia, dar stiu ca voiai sa afli mai mult.

 

 

http://www.chemcraft.net/acidph2.html

 

Caress, mersi. 

 

"Interstitial fluids and connective tissue pH:

A normal pH in these areas is 7.34 and 7.40, a slightly more acid profile, because body cells dump as much free hydrogen (H+) as possible, buffering the blood as much as possible. However, pH in these areas can dangerously drop to concentrations of pH = 5.0. "

 

Xio, care sint implicatiile fizice in cazul de mai sus? 

La nivelul de 5.0 se poate spune ca e vorba de acidoza, aia care necesita tratament? sau nu sint simptome vizibile?

 

Vreau sa inteleg mai bine cum e cu acidoza asta [flo]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

musai sa fie sirop de calitate ca daca nu are suficiente vitamine/ minerale in el te anemiezi. si lamai organice...

 

apa cu sare nu e asa rea la baut daca are concentratia potrivita, probabil o faci prea sarata. are gustul unei supe, in mod normal :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure, la pH de 5 pacientul e decedat de mult. normal e 7,35-7,45 cam asa. sub 7,3 e acidoza, peste e alcaloza. la un pH sub 7 e norocos daca traieste.

 

 

 

Referitor la exercitii, repet, e valabil in orice sport. si in yoga te poti accidenta daca nu stii sa iti dozezi efortul si daca nu iti cunosti corpul. si la baschet cand fugi repede spre cos te poti rani. ef logic si asta.

 

 

 

am fost azi la sala cu husbandul :))) am facut biceps, am sarit coarda de 200 de ori, 400 de abdomene.

am mancat acum o omleta dintr-un albus de ou si niste tofu aruncat in tigaie, cu 4 crackers din faina integrala cu sare de mare si usturoi (iubesc usturoiul)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

era vorba de lichidul interstitial si tesuturile de conectie... nu cumva te-ai referit la sange?

 

am citit mai demult ca ph-ul acestora poate varia pe zone, nu e neaparat la valori identice peste tot si el poate scadea destul de mult in zonele cu probleme. (or mai corect spus problemele apar din cauza ph-ului scazut)

o sa caut articolul...

 

errr...n-am timp nici sa mor, am asa de multe de facut.

 

mi-a sosit bagajul, finally.

costumul de baie pe care l-am impachetat ud pt ca m-am imbaiat inainte sa plec, l-am gasit cu urme de rugina (cred) de la bra underwire [bang]

si e costumul favorit care a costat o droaie de bani :(((

era perfect! 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...